Přináším vám další exkluzivní rozhovor s osobním trenérem Lukášem Benešem. Vždycky se snažil vypadat dobře, a to se mu vyplatilo. Zdravý životní styl je nyní jeho vizitkou.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Americký fotbal a kulturistika

Lukáš Beneš je navíc ve volných chvílích vášnivý amatérský hráč amerického fotbalu a úspěšný soutěžní kulturista v kategorii Men’s Physique, ve které soutěží krátce. Jeho nejlepší umístění zatím jsou: 6. místo na MS Čech mužů, 5. místo na MS Čech juniorů a 5. místo na MS České republiky juniorů.

Lukáš Beneš
Lukáš Beneš (kategorie Men’s Physique)
Foto: Tomáš Mach

Pořád jsem se něčemu věnoval

1) Ahoj Lukáši, předem ti děkuji, že jsi souhlasil s rozhovorem. Můžeš se nám ve stručnosti představit?

Ahoj, není vůbec zač. Jmenuji se Lukáš Beneš, je mi 22 let a živím se jako osobní trenér kulturistiky, fitness a kondičního posilování. Jsem amatérský hráč amerického fotbalu a čerstvě soutěžím v kategorii Men’s Physique.

2) Byl jsi vždy vášnivým sportovcem, nebo jsi začal s aktivním pohybem z nějakého důvodu? Musel tě někdo tzv. nakopnout?

No já byl vždycky aktivní sportovec už od mala. Pořád jsem se něčemu věnoval a zkoušel různé sporty a hledal ten, který mi nejvíc sedne. Takže jsem nikdy nepotřeboval nikoho, kdo by mě do něčeho nutil.

3) Mezi tvé oblíbené sporty patří i americký fotbal. Jak jsi k němu přišel? Přece jen není v České republice tolik viděn. Máš celkově rád spíše dravější sportovní styl?

Ano, americký fotbal mě hodně baví už jen proto, že je tady v ČR netradiční. Líbí se mi, že je to hodně kontaktní sport. Přišel jsem k němu tak nějak náhodou. Jednou jsem viděl film Trestná lavice (The Longest Yard) – ten určitě všichni znají – a tak jsem si řekl, že to prostě chci hrát. Začal jsem pátrat na internetu a našel jsem tým Prague Panthers, kde jsem tehdy začínal.

Lukáš Beneš
Lukáš Beneš (kategorie Men’s Physique)
Foto: Tomáš Mach

4) Proč ses rozhodl pro kulturistiku? Stál ti v cestě někdo vzorem k tomuto rozhodnutí?

Cvičím tak nějak asi od 14 let. Postupem času se fitness styl stal takovou mojí závislostí. Vždycky jsem obdivoval kulturisty, ale nikdy mě nenapadlo, že bych mohl být jedním z nich. No, a když jsem slyšel o nové kategorii Men’s Physique, řekl jsem si, že to zkusím, že tohle by mi mohlo sednout.

Dost času a hlavně hodně odříkání

5) Máš nějakého trenéra, který tě posouvá dál a výš, nebo si vystačíš sám?

Vždycky jsem si cvičil jen tak sám pro radost. Když jsem se ale rozhodl pro soutěžení, věděl jsem, že sám to nikdy nezvládnu. Dohodl jsem se s Lídou Čížovou, že to spolu zkusíme. Sedli jsme si, a tak to táhneme doteď a snad spolu uděláme ještě nějaké ty výsledky. Díky ní jsem zatím dokázal to, co jsem dokázal. Jsem pyšný na svá umístění, jelikož jsem měl na přípravu velmi málo času.

6) Vypadat dobře stojí měsíce či roky tvrdé dřiny. Jak dlouho to trvalo tobě? A je nějaký rozdíl v časovém rozhraní k vyrýsování a zpevnění postavy u žen a mužů?

No stojí to dost času a hlavně hodně odříkání, ale když to člověk chce, tak musí jít překážky stranou. Já se snažil nějakým způsobem vypadat dobře už od té doby, co jsem začal cvičit, ale teprve v přípravě na soutěž jsem tomu tělu dal to, co je k tomu třeba. Osobně si myslím, že je jedno, jestli je někdo žena nebo muž, všichni jsme lidi z masa a kostí. Tady hodně rozhoduje genetika. Někdo má předpoklady, že bude holt vypadat líp.

Lukáš Beneš
Lukáš Beneš (kategorie Men’s Physique) s Adenike Endtovou (mistryně ČR v Bikini Fitness)
Foto: Jiří Jevický

7) Řekni nám jako fitness trenér, zda každá žena může vypadat skvěle a co pro to musí udělat?

Určitě každá může vypadat skvěle. Stačí jen dobře a zdravě jíst, pravidelně cvičit a hlavně to musí chtít.

8) Na svém facebookovém profilu Lukáš Beneš – Men’s Physique motivuješ lidi k náročným cvikům fotografiemi s mistryní ČR v Bikini Fitness Adenike Endtovou. Jsou takové cviky pro běžného člověka reálné?

No na fotografiích předvádíme takové sranda cvičení. Byla to spíš taková legrace, ale určitě tohle může dělat kdokoliv, když má k tomu vhodného partnera.

9) V létě se nikomu moc nechce do fitness center. Jaké sporty na čerstvém vzduchu nám vynahradí těžké stroje?

Tak posilovnu určitě nic nenahradí, ale v poslední době je hodně populární workout (venkovní cvičení s vlastní tělesnou váhou). Dají se zakoupit i různé pomůcky, např. TRX a další. Ale posilovna je posilovna.

Lukáš Beneš
Lukáš Beneš (kategorie Men’s Physique)
Foto: Tomáš Mach

10) Moc ti děkuji za milý rozhovor. Je něco, co bys chtěl čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Já ti taky moc děkuju. Sledujte můj facebook, fanděte. A nezapomeňte: „Nic není nemožné a každá z vás má na to být nejlepší.“

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář