Léto a s tím spojené prázdniny vybízí k příjemným záležitostem, jako je třeba lelkování u vody, výlety a třeba i milování. Sex je skvělé potěšení, které ale sebou nese rizika, kterými jsou například vaginální infekce a v neposlední řadě také možnost neplánovaného otěhotnění, které dokáže s životem, zvlášť pokud na to nejsou oba připraveni a nejsou pro to vhodné podmínky, pořádně zamávat. Ale co když hormonální antikoncepce nepřipadá v úvahu? Je tady Pharmatex!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Volně prodejná nehormonální antikoncepce Pharmatex přináší mnoho výhod. Můžeš je objevit i ty!

Volně prodejná nehormonální antikoncepce Pharmatex přináší mnoho výhod. Můžeš je objevit i ty!

Antikoncepce přináší široký výběr

Hormonální antikoncepce působí některým ženám problémy a někdy přináší řadu nežádoucích účinků. Pro slečny a ženy, jenž hormonální antikoncepci nechtějí používat, nebo z nějakých důvodů nemohou, se naskýtá několik dalších možností. Tou další možností je kondom, který jako jediný dokáže plně ochránit před pohlavními chorobami, ale i tady může nastat problém. Mnohým ženám může i kondom způsobovat nepříjemné obtíže. Mohla bych pokračovat výčtem dalších metod, jako je například nitroděložní tělísko, hormonální injekce a podobně. Jenže i tady velmi často nastupují nemilé obtíže, a proto jsou tyto druhy ochrany pro velkou část žen nepřijatelné. Další možností je využití lokální a nehormonální antikoncepce. Mezi ně patří Pharmatex. Ty ho neznáš?

Pharmatex je nová a dvojí volba

Nehormonální antikoncepce Pharmatex se spermicidním účinkem je vhodná pro jakoukoliv věkovou kategorii žen a nevyskytují se zde žádná nepříjemná omezení. Je však nutné podotknout, že i antikoncepce Pharmatex může přinést nežádoucí účinky, jako je například svědění, pálení i podráždění vaginální sliznice, což je způsobeno alergií na účinnou či pomocnou látku obsaženou v antikoncepci. V tuto chvíli je pak nutné používání antikoncepce Pharmatex přerušit. Antikoncepce Pharmatex působí lokálně, tudíž látky v ní nepřechází do krve a ani neovlivňuje pochody hormonů. Tato antikoncepce se aplikuje pouze ve chvíli, kdy má dojít k milování, takže odpadá věčná starost s každodenním užíváním tabletek. Zároveň tím, že působí pouze v pochvě, neovlivňuje plodnost (jako některé antikoncepce), takže není třeba čekat několik měsíců na to, až se hladina hormonů srovná pro to, aby bylo početí miminka možné. Zkrátka pokud se chceš s partnerem milovat, zavedeš si Pharmatex globule nebo krém (níže se dozvíš veškeré podrobnosti o zavádění) a jsi chráněna proti nežádoucímu těhotenství. Mimo jiné je účinnost léku vědecky ověřena a Pearlův index (tj. počet těhotenství na sto žen užívající určitou antikoncepci celý rok), je daleko nižší, než je tomu u obecně velmi bezpečného kondomu. Dále má lék Pharmatex lubrikační účinky a díky antivirovému i antibakteriálnímu účinku zabraňuje přístupu některým mikroorganizmům. Ale pozor, Pharmatex globule a krém sice snižují riziko přenosu některých pohlavních nemocí, ale nejsou prostředkem pro plnou ochranu proti sexuálním chorobám!

Pharmatex globule? Pharmatex krém?

Pharmatex globule i krém sice mají v sobě stejnou ochrannou látku proti početí, ale jejich aplikace, nástup účinku a délka trvání je odlišná. Pharmatex globule zavedeš klasicky do pochvy a po pěti minutách nebo úplném rozpuštění globule přichází účinek. Pharmatex globule ti přinášejí čtyřhodinové trvání účinku. Pokud by došlo k opakovanému styku, je nutné opakovat zavádění Pharmatex globule. Naopak krém se používá pomocí naplněného aplikátoru. Aplikátor si zavedeš hluboko do pochvy a aplikuješ dávku krému. Nástup účinku krému je okamžitý, kdežto u Pharmatex globule je nutné nějakou chvilku počkat. I krém má delší dobu trvání účinku, než Pharmatex globule. Celých deset hodin nemusíš mít obavy, takže nemusíte s miláčkem nikam spěchat.

Bez správného použití se efekt nedostaví

Účinnost antikoncepce Pharmatex je ověřená klinickou studií. Pokud jsou Pharmatex globule i krém správně aplikovány, k otěhotnění nedojde. Po zakoupení antikoncepce Pharmatex je nutné si důkladně pročíst příbalový leták a návod k použití. Pokud si s něčím nevíš rady a nejsi si jistá, zda netrpíš přecitlivělostí na látku, kterou Pharmatex globule i krém obsahují, což je Benzalkonii chloridum, raději se poraď se svým lékařem. Krom toho je třeba dbát na správné použití a dodržování určitých pravidel, která by při porušení mohla způsobit neefektivnost této antikoncepce. Selhání antikoncepce Pharmatex způsobuje především použití mýdla. To bys neměla používat minimálně dvě hodiny před stykem a po styku, proto se mu opravdu obloukem vyhýbej. Stejnou dobu by ses měla zdržet výplachům pochvy. Dále je na místě nepoužívat lubrikační gel, což však stejně není nutné, jelikož mají Pharmatex globule a krém lubrikační účinky. Příčinou selhání může být také špatné načasování aplikace této antikoncepce. Pokud se zpočátku nějakou chvíli věnujete milování a až poté použijete Pharmatex, může se stát, že kapička lásky již unikla a tudíž vzniká možnost otěhotnění. Proto je vhodné použít Pharmatex ještě dříve, než pohlavní kontakt začne. Dalším a velkým problémem bývá domněnka, že jedna aplikace Pharmatex globule nebo krému vystačí i na dvě milování, což je chyba. Pokud se rozhodnete, že po jednom milování půjdete do druhého, je nutné si znovu zavést Pharmatex globule nebo krém. Jen tak snížíte riziko nechtěného těhotenství. Důležité také je, že se antikoncepce Pharmatex nesmí kombinovat s jinými vaginálními tabletkami na zavádění.

Tipy k používání výrobku Pharmatex

Po zkušenostech s touto antikoncepcí jsem se rozhodla sepsat několik tipů k jejímu používání. Pharmatex globule i krém mají hořkou příchuť, tudíž není vhodné provádět orální sex už v době, kdy je tato antikoncepce použita, ale naopak ještě před tím, než k aplikaci dojde. Krém má velkou tendenci z pochvy vytékat, což je velmi nepříjemné. Pokud by ti vytékání krému vadilo, je vhodnější zvolit Pharmatex globule, případně se jít osprchovat – pouze čistou vodou bez mýdla a použít vložku, aby sis ušetřila nechtěné flíčky na spodním prádle. Jestli by sis zvolila Pharmatex globule nebo krém jen při náhodném styku, je na místě použít i obyčejný kondom, který tě ochrání před pohlavními nemocemi. Samozřejmě se i ve stálém vztahu dá antikoncepce Pharmatex globule i krém kombinovat s jinými ochrannými prostředky, což uvítají především ti, kteří se obávají, že by Pharmatex mohl selhat a chtějí mít určitou pojistku. Pokud se Pharmatex globule i krém použijí správně, není třeba žádných obav, jelikož možnost otěhotnění je opravdu mizivá. Pokud ti dělá problémy zavádění Pharmatex globule, stačí ji zvlhčit malým množstvím vody, což ti aplikaci usnadní. Jestli byly Pharmatex globule umístěny v teplém prostředí, je vhodné uložit je na chvíli do chladničky, aby si udržely svůj tvar.

Lékárna online i kamenná – bydliště lokální antikoncepce

Pharmatex je antikoncepce dostupná pouze v lékárnách, kde si ji můžeš snadno zakoupit bez lékařského receptu. Pharmatex globule a také krém seženeš v kamenných lékárnách, ale stejně tak ti je může nabídnout lékárna online. Nemusíš už tedy běhat na gyndu pro recepty a obratem pádit pro antikoncepci do lékárny. Jednoduše pokud budeš chtít, bude ti lékárna online i kamenná lékárna k dispozici a během chvilky bude antikoncepce doma. Lékárna online navíc většinou nabízí léky levněji, takže ve výsledku dokonce ušetříš nějakou tu korunku, jenž můžeš investovat například do romantického rande se svým miláčkem.

Pharmatex je lék pro vaginální použití. Obsahuje Benzalkonii chloridum. Před použitím čtěte pozorně příbalovou informaci. Použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Bariela

  Doporučuju nehormonalní. Použivám Pharmatex čipky. Ty se zavedou asi 5-10 min před souloží, rozpustí se a hotovo. Účinek je cca 10 hodin. Uživam ho rok a nebyl s nim problem.

 • A.

  To jsou rady tohleto.. a co my, kteří tohle nesmíme brát? Neexistuje snad jiná možnost?

 • Trdlina

  Já mám takové pravidlo – na antikoncepci se šetřit nemá, protože je to vždycky levnější, než výchova dítěte :-D . Tohle vypadá zajímavě…

 • Joka

  Len jeho používanie vychádza DOSŤ draho…