Mateřství patří k nejkrásnějšímu období života každé ženy. Nosit devět měsíců malého drobečka pod srdcem a pak jej přivést na svět sice někdy přináší různé starosti, nicméně pocit z narozeného miminka a jeho následného vyrůstání přináší nádherné pocity štěstí.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Mateřství patří k nejkrásnějšímu období života každé ženy. Nosit devět měsíců malého drobečka pod srdcem a pak jej přivést na svět sice někdy přináší různé starosti, nicméně pocit z narozeného miminka a jeho následného vyrůstání přináší nádherné pocity štěstí. A možná jsi právě nyní v situaci, kdy brzy přivedeš své miminko na svět nebo ses právě stala čerstvou maminkou. Jestli ano, pak jsem pro tebe připravila článek, který je zaměřen na počátek tvého mateřství. V článku ti totiž poradím, jak dopřát komfort nejen sobě, ale i tvému prckovi.

Mateřství rozhodně nepatří k nejlehčím obdobím v životě ženy, a proto je zbytečné dělat si ho ještě složitější.

Mateřství rozhodně nepatří k nejlehčím obdobím v životě ženy, a proto je zbytečné dělat si ho ještě složitější.

Mateřské prádlo si vybírej pečlivě

Kromě řad nezbytností, které k mateřství nedomyslitelně patří, je důležitým základem mateřské prádlo. Tvé tělo se po těhotenství výrazně změní a tak budeš co nejvíce vyhledávat pohodlné spodní prádlo, které tě nikde nebude škrtit a omezovat. Podstatný je i výběr materiálu, který by měl být prodyšný a příjemný. Základem pro tebe budou kojící podprsenky. Ty jsou totiž navrženy tak, aby vyhovovaly při kojení a byly pro každou maminku pohodlné. Zpočátku ale budou nejspíš pro tebe nejvhodnější kojící podprsenky bez kostic. Kromě kojících podprsenek bys neměla zapomínat ani na poporodní kalhotky, jež formují oblast břicha, zadečku i boků. Navíc obnovují pevnost břišní stěny po porodu. Hodit se ti budou i proto, že odlehčují zádům, která dostávají nejen během těhotenství zabrat.

Potřeba pro snadné kojení

Kojení je aktivita, která ti přes den zabere spoustu času. Být delší dobu ve strnulé a skrčené pozici není pro tebe ani pro prcka to pravé. Při kojení totiž potřebuješ být maximálně v klidu a v pohodlí, aby byl odtok mléka bezproblémový. Navíc miminko potřebuje mít při pití mlíčka jistotu, že je pevně držené a že jen tak nespadne. Všechny tyhle problémy může snadno vyřešit například kojící polštář, který se poslední dobou stává nezbytnou součástí při kojení. Kojící polštář je navržen tak, aby dodal miminku onu jistotu a mamince ulevil od bolestí zad a rukou. Jeho výhodou zároveň je, že se s ním dá kojit v několika polohách. Kojící polštář je proto nejlepším pomocníkem při počátcích kojení a čerstvým maminkám celé kojení ulehčí. Při pořizování kojícího polštáře se ale soustřeď spíše na kvalitu než na nízkou cenu. U drtivé většiny levných kojících polštářů je typická nekvalitní výplň z molitanové drtě, která se moc nepřizpůsobí. Kvalitní kojící polštář by měl obsahovat kuličkovou výplň a potah, jenž lze sundat a vyprat.

Usnadni si mateřství, co to jde

Existuje spousta věcí, které ti mohou tvé mateřství usnadnit. Mateřství totiž není vždy procházka růžovou zahradou a tak ti takové věci mohou přijít opravdu vhod. Proto pokud máš možnost, rozhodně se takovým potřebám nevyhýbej. Řada věcí ti může s tvou změněnou postavou, kojením i s dalšími věcmi nebo činnostmi týkající se mateřství skutečně pomoct. Tím zajistíš komfort a spokojenost v mateřství nejen sobě, ale učiníš spokojeného i svého drobečka. Je totiž známé, že maminka své emoce přenáší na miminko a pokud tedy budeš spokojená ty, bude spokojené i to tvé malé velké štěstíčko.

Můj TIP: Prohlédni si mateřské prádlo na eshopu http://www.luxusnipradlo.cz/tehotenske-pradlo/

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • žaneta

    Komfort je v těhoteství opravdu důležitý, co mě však v těhotensvé tížilo nejvíc, byl malý výběr pěkného olbečení pro těhulky, který jsem našla až na https://www.happymum.cz/ Tam je totiž opravdu skvělý výběr slušivého oblečení, který jsem zatím u konkurence nikde neviděla.