Dnešní moderní uspěchaná doba, která je typická důrazem na výkon a nedostatkem času na relaxaci a duševní hygienu, s sebou přináší jeden z nejrozšířenějších psychických problémů – pocit úzkosti.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Doplňky stravy proti úzkosti

Ten je vyvolán vysokými psychickými nároky na člověka, přispívá k němu ale i pošmourné zimní období, které je ve znamení krátkých dnů a dlouhých nocí. K tomu se přidá povánoční stres v práci nebo ve škole a úzkost je na světě. Zřejmě každý z nás ji občas zažil, nedařilo se mu v zaměstnání, v osobním životě, měl strach o své zdraví, o rodinu. Po vyřešení problému většinou odezní. Avšak jestli přetrvává nebo se dokonce prohlubuje, je načase začít ji řešit. Úzkost z nás totiž vysává energii, utlumuje naši chuť k činnostem, nic nás nebaví, netěší, jsme bez nálady. Často je také doprovázena fyzickými zdravotními potížemi – bolest hlavy, svalů, zad, problémy s dýcháním, rychlé bušení srdce, růst srdečního tepu.

Naštěstí existuje velké množství přírodních doplňků stravy proti úzkosti, které Vám ji zase dodají, zmírní vypjaté emocionální stavy, zvýší sebedůvěru, odolnost organismu a posílí tak Vaše zdraví. Zároveň neovlivňují bdělost, schopnost koncentrace a ani na nich nevzniká závislost. U lehčích stavů účinkují přírodní produkty z obsahem kozlíku, chmele, meduňky, mučenky nebo třezalky, které mají vliv také na klidný spánek. Jako tzv. zvyšovač nálady byl už ve starověku znám kotvičník zemní, který snižuje vnitřní napětí a obnovuje životní elán. První volbou při úzkosti by měla být bylina třezalka, která má uklidňující účinky, působí na strach, únavu, podporuje zdravý spánek a pozitivní vliv má i na tzv. zimní deprese. Nervovou soustavu pozitivně ovlivňuje a psychickou a fyzickou odolnost organismu zvyšuje i schizandra, u nás možná méně známá, avšak v čínské medicíně používaná již odedávna. Esenciální aminokyselina tryptofan je nezbytná pro vznik hormonů dobré nálady – serotoninu a melatoninu, vytvoří a udrží pozitivní emoce a náladu, zmírní stavy úzkosti i deprese. Ženšen dodává energii a zvyšuje psychickou odolnost, omezí úzkost, zlepší soustředění. Za elixír života je považována guarana, která dodává tělu energii a navrací životní vitalitu. Vtěžších případech však nezbývá než vyhledat odbornou pomoc, lékaře, který Vám předepíše potřebné léky.

 

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář