Držet dietu o Vánocích většině lidí připadá naprosto nesmyslné. Vždyť se jim přece neoficiálně říká svátky jídla a z velké nabídky cukrovinek se nám tetelí srdíčko štěstím. Dieta pořádně prozkoumá tvoji pevnou vůli.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Držet dietu o Vánocích většině lidí připadá naprosto nesmyslné. Vždyť se jim přece neoficiálně říká svátky jídla a z velké nabídky cukrovinek se nám tetelí srdíčko štěstím. Dieta pořádně prozkoumá tvoji pevnou vůli. Dieta ti ale přece nezkazí Vánoce! Chceš vědět, jak skloubit chuť na sladkosti a zdravý jídelníček?

Jak po svátcích nebýt jako kulička?

Jak po svátcích nebýt jako kulička?

Máš na Vánoce chuť na delikátní cukrovinky?

Jedna ze špatných zpráv je, že na Vánoce musíš zapomenout na babiččiny vanilkové rohlíčky, linecké cukroví a kakaové pracny. Dieta a jejich ingredience spolu nejdou dohromady.
Hlavními ingrediencemi v dietních cukrovinkách by měl být kokos, ovesné vločky, želatina nebo ořechy. Možná se to na první pohled nezdá, ale i z tohoto můžeš vypracovat rovnocenné pochoutky:) Podle vlastní zkušenosti zkus ty vločkové, jsou skvělé. Ani jejich příprava není težká, smícháš jen osmažené vločky s máslem, cukrem, moukou a vejci a můžeš se do nich pustit. Recepty na dietní sladkosti najdeš na většině webových stránek. Pokud i přesto na Vánoce nevydržíš bez klasického cukroví, dopřej si denně maximálně 4 kousky. Vánoce lákají i čokoládovými figurkami na stromečku, které dieta moc nepřipouští. Dej si raději ty s vysokým obsahem kakaa (alespoň 60 procent), obsahují méně tuku a cukru. Vánoce charakterizuje celodenní uždibování, dávej si na to pozor.

Jde skloubit dieta, Vánoce a štědrovečerní stůl?

Ano, ale budeš se muset snažit a většinu věcí oželet. Na Štedrý den si v průběhu dne dopřávej ovoce a zeleninu, které trochu usměrní tvůj hlad a večer toho méně sníš nebo před večeří vypij sklenici vody, dieta tak bude normálně pokračovat tak, jak má. Kapr sám o sobě není kalorický, pouze způsob upravení dieta moc nedovoluje. Místo smažení ho zkus upéct, třeba na knímě. Pokud by sis bez smaženého kapra nemohla Vánoce představit, uprav ho pouze na rostlinném oleji a tuk po osmažení důkladně vysaj ubrouskem. Dieta ti také nepovoluje tatarku v bramborovém salátu, nahraď ji třeba bílým jogurtem, chuť zůstane úplně stejná. Jestli je pro tebe dieta přednější než potěšení, dej si jen salát bez čehokoliv.

Vánoce, dieta a spalování kalorií

Vánoce jsou na sportování skvělé období. Můžeš si vybírat ze spousty způsobů, jak si při dietě můžeš pomoci. Aktivity, které ti pomůžou k hubnutí a formování postavy jsou lyžování, snowboarding a už méně oblíbené běžkování. Za hodinu prvních zmíněných spálíš kolem 400 kaloríí, poctivé běžkování dokonce 720 (!). Pokud nemáš na sportování čas nebo náladu, dopřej si aspoň každodenní romantickou večerní procházku. Nemusíš zatracovat ani oblíbenou zábavu dětí- sáňkování. Za hodinu intenzivní zábavy spálíš kolem 200 kalorií. Pokud si nazuješ brusle, a vydržích na nich stejnou dobu spálíš až 500 kalorií. Navíc ti pomůžou k posilování zadečku a stehen.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář