Snad každá žena se usilovně snaží o to, aby její nehty zářily zdravím a krásou. Někdy se vše úspěšně daří, jindy zasáhnou nepříjemnosti, které nelze ovlivnit a jež ubírají na kráse a zdraví nehtů. Příkladem jsou žluté nehty, s kterými mnoho žen bojuje a které ne vždy označují silného kuřáka, který si denně poradí s jednou či více krabičkami.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Chceš mít hezké vybělené a krásné nehty? Řešení žlutých drápků je hned několik.

Chceš mít hezké vybělené a krásné nehty? Řešení žlutých drápků je hned několik.

Příčiny vzniku žlutých nehtů

Když se začnou objevovat žluté nehty, nevypadá to z estetického hlediska příliš vábně. Důvodů, proč se žluté nehty objevují, může být hnedle několik. Ano, žluté nehty často mívají velmi silní kuřáci, kterým jejich zlozvyk ovlivňuje i barvu prstů, které, stejně jako nehty, začínají žloutnout. Mimo toho se nachází příčina i v oblasti narušeného zdraví. Důvodem tedy může být kvasinková infekce na nehtech, která se projevuje již zmíněným žloutnutím nehtu, ale také jeho vyšší lámavostí i drolivostí. Pokud se tyto projevy nepodaří zastavit včas, může být stabilita nehtů výrazně poškozena. Krom zmíněných důvodů může příčina dřímat i v oblasti oslabení jater nebo mohou žluté nehty symbolizovat žloutenku.

Řešení se ukrývá u lékaře

Pokud sama vidíš, že problém není v kuřáctví nebo v  barvicích potravinách, které mohou nehty žlutě zabarvit, je na místě vyhledat lékaře. První zastávkou by měl být kožní lékař, jelikož žluté nehty jsou nejčastějším následkem kvasinkové infekce. Lékař tě vyšetří a podle zjištěného onemocnění nasadí příslušnou léčbu. Jestli však je z kožního hlediska vše v pořádku, je nutné zavítat k tvému obvodnímu lékaři, který na základě různých vyšetření odhalí hlavní příčinu a začne s léčbou.

Babské rady, které zabírají

Pokud máš jistotu, že žluté nehty nejsou známkou nemocí, ale jsou následkem kouření nebo zpracování potravin, které barví, můžeš na nezbedné nehty vytasit babské rady, které skvěle účinkují. Například citrón má skvěle bělící účinky a dokáže tě zbavit žlutých skvrn na nehtech. Použít ho můžeš buď tak, že na žluté nehty přiložíš na pár minut plátek citrónu nebo si připravíš citrónovou lázeň, případně nakapeš pár kapek na vatový tampón a přiložíš k nehtům. Vyhnout bys ses mu měla v případě, že máš okolo nehtů záděry, které by tě po jeho aplikaci mohly začít pálit. I klasická zubní pasta má bělící účinky, a proto je vhodná k odstranění nehezkých skvrn z povrchu nehtu. Stačí, když své žluté nehty vydrhneš (raději jemně) malým kartáčkem s nánosem zubní pasty a brzy by již měl být k vidění kladný výsledek.

Odborná péče v salónu

Možná raději, než babské tipy, uvítáš návštěvu odborníka, který si s tvými nehty snadno a rychle poradí. I tady se nachází cesta zároveň s tím, že se můžeš poradit o tom, jak předcházet nehezkému žloutnutí nehtů a získat užitečné tipy pro domácí péči.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář