Léto by nemělo chybu, jen kdyby se v tomto období hojně nevyskytoval otravný hmyz, který dokáže znepříjemnit pohodové válení u vody, aktivní výlety nebo procházky, ale i jiné činnosti probíhající venku. Pro to, aby se jejich nálety na tebe minimalizovaly nebo zcela vytratily, je zapotřebí jakákoliv ochrana proti hmyzu.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Léto by nemělo chybu, jen kdyby se v tomto období hojně nevyskytoval otravný hmyz, který dokáže znepříjemnit pohodové válení u vody, aktivní výlety nebo procházky, ale i jiné činnosti probíhající venku. Pro to, aby se jejich nálety na tebe minimalizovaly nebo zcela vytratily, je zapotřebí jakákoliv ochrana proti hmyzu. Nevíš, jaká ochrana proti hmyzu by byla ideální? Začti se do následujícího článku.

Čím dál více se stávají oblíbené přírodní repelenty a jsou považovány jako výborná a šetrná ochrana proti hmyzu.

Čím dál více se stávají oblíbené přírodní repelenty a jsou považovány jako výborná a šetrná ochrana proti hmyzu.

Klasika v podobě chemických repelentů

Ochrana proti hmyzu je opravdu rozsáhlá a mezi nejpoužívanější prostředky, které z velké míry proti různému hmyzu ochrání, jsou právě chemické repelentní přípravky, na které narazíš na každém rohu. Existuje spousta různých značek i typů, které mohou mít podobu sprejů či gelů, tudíž záleží, kam tvoje volba padne a co ti bude vyhovovat více. Bohužel ve velké míře tyto chemické repelenty zapáchají nebo na kůži nepříjemně lepkají a proto se někomu může tato ochrana proti hmyzu zdát nepřijatelná. Přesto svou funkci splní, až na některé výjimky, a bzučící hmyz dá okamžitě zpátečku.

Přírodní éterické složky

Čím dál více se stávají oblíbené přírodní repelenty a jsou považovány jako výborná a šetrná ochrana proti hmyzu. Tyto přírodní repelenty jsou k dostání buď ve formě éterických olejů, náplastí, ale i náramků, které bodují. Většina těchto přírodních repelentů obsahuje citronelový olej, který je pro hmyz neúnosný, že si hodně dobře rozmyslí, jestli si má na tobě pošmáknout či nikoliv :-) . Další skvělá ochrana proti hmyzu je eukalyptus, kokosový olej, aloe vera, tea tree olej, levandule, hřebíček, cedr, jalovec, meduňka a spousta dalších rostlinek, které jsou mnohdy součástí přírodních repelentů.

Ultrazvuková odpuzovačka

Určitá frekvence zvuku je pro štípavé hmyzáky zcela nepřijatelná a proto se návštěvě v prostoru s ultrazvukovým odpuzovačem s radostí vyhnou. Tato ochrana proti hmyzu je zejména vhodná na doma, pokud tě v noci neustále obtěžuje otravné bzz. Většinou je tato ochrana proti hmyzu k dostání na baterky nebo do zásuvky. Možností jsou však také sítě do oken, které hmyzu zabrání vlítnout k tobě domů, ale zase ne každý tuto možnost s radostí využije.

Softwarový „repelent“

Vše se točí kolem různé techniky, a proto není divu, že ochrana proti hmyzu se dostala až do světa softwaru. Na světě je totiž speciální software, který se dá v pohodě stáhnout z netu a s pomocí PC Speakeru vydává nepřetržitě zvuky v takové frekvenci, kterou ty sice neuslyšíš, ale létavému hmyzu to „utrhne uši“ :-) . Krom toho je však k dostání také software do mobilního telefonu, který funguje na stejné bázi jako předchozí software.

Účinná síla vitamínu

Ochrana proti hmyzu se však ukrývá i ve vitamínech, tedy zejména u vitamínu B-Komplex. Jeho pořízení není vůbec nákladné, jeho užívání je zdravé a proti komárům, a nejen jim, dokáže skvěle bojovat. Vyšší dávky béčka bzučící hmyz ucítí a to proto, že se vylučuje kůží. Tudíž posed na tebe bude pro ně nepřijatelný a vonět jim zajisté nebudeš.

Šikovné babské rady

Babské rady a různé rostlinky jsou velice účinné, zdravé a jako ochrana proti hmyzu jsou perfektní. Mezi jedničkami které jako ochrana proti hmyzu skvěle fungují, patří například tymián, fenykl, šalvěj, máta, hřebíček, sója a v neposlední radě také celer a česnek, který pro štípavý hmyz nepříjemně smrdí, tudíž je na tebe přejde chuť. Co se týče babských rad, můžeš zkusit následující tipy, které jsou jako ochrana proti hmyzu skvělé. Prvním domácím repelentem je směs rozmarýnu a vinného octa. Sáček rozmarýnu přelij horkou vodou, nech ho vylouhovat, vychladnout a přidej lžíci vinného octa. Poté ho můžeš aplikovat na tělo i na oblečení. Druhým tipem je směs francovky a hřebíčku. Do malého množství francovky přidáš hřebíček a necháš přibližně týden louhovat. Poté ho opět můžeš aplikovat na tělo i oblečení. Oba repelenty rozhodně uchovávej v ledničce.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Vlastimil Bůček

    Je pravda, že my teď u nás máme šílený problém s komáry. Ženu z nějakého důvodu neštípou, ale já se každé ráno probouzím šíleně doštípaný. Právě z toho důvodu jsem se rozhodl investovat do elektrického lapače hmyzu, který jsem si vybral na http://www.lapace-hmyzu.cz/ Musím říct, že zatím funguje lépe, než jsem čekal. Už ho mám asi týden a zatím ani jeden štípanec.