Možná už jsi zaznamenala, že se slavná modelka zamilovala do běhání a rozhodla se popularitě tohoto sportu pomoci spojením se značkou adidas a projektem #mych5km. Schválně se podívej na její profil, na kterém sdílí svoje dojmy a zážitky z tréninku! My jsme měli možnost Táňu vyzpovídat blíže a zjistit, co stojí za její novou láskou k běhu.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Taťána Kuchařová

Člověk ze sebe má dobrý pocit

Táňo, mluvíš o sobě jako o běžecké začátečnici. Jak probíhalo tvoje první seznámení s během?

Když nepočítám takové to dětské pobíhání venku, poprvé jsem se k tomuto sportu dostala asi jako každý ve škole. Patnáctistovky byly ve škole vždy za trest. Vždy jsem ale byla lepší na ty krátké tratě, rychlost, než na výdrž. Teď je to právě naopak. Běžím třeba v kuse 40-50 min a ještě relativně můžu. Člověk ze sebe má dobrý pocit a překonává postupně své limity.

To je i důvod proč máš běh ráda?

Hlavně je to pro mě další výzva. Byly časy, kdy jsem vyloženě nerada běhala. Začátky teď pro mě byly náročné a musela jsem se tu a tam přemlouvat. Ale chytlo mě to. Je to super, protože když jdeš běhat, nikdy nevíš, co venku potkáš, co uvidíš, co zažiješ. Je to příjemný sport, dobrý na udržení postavy a opravdu skvělý relax. Navíc, jak jsem tedy řekla, baví mě snažit se překonat nějaký svůj limit.

Jaké tedy byly tvoje běžecké začátky?

Náročné. Nebyla jsem vůbec na ten pohyb zvyklá a neměla výdrž. Ze začátku vás bolí kolena, kyčle, svaly… Proto je lepší dát si čas a neočekávat od sebe výsledky okamžitě. Zkrátka nebýt na sebe naštvaný, že hned nemáte skvělé výkony. Staví se to postupně a potřebujete podporu od okolí i od sebe samotného, protože to opravdu trvá. Nejde přitom o to, kolik hodin strávíte běháním, ale jde o pravidelnost, aby si tělo zvyklo. Teď už se cítím mnohem lépe, než když jsem začínala, ale chtělo to trpělivost a vůli.

Proč ses rozhodla podpořit projekt Mých 5km?

Projekt se mi opravdu líbí. Týká se sportu a zdravého životního stylu, který se snažím žít, takže je to pro mě zajímavý a atraktivní projekt a proto jsem se rozhodla ho takto osobně podpořit. Navíc ten sport bere jako zábavu, něco, co děláme pro radost, a já to vidím stejně. Ráda bych tím také motivovala další holky – je dobré vrátit se ke sportu v přírodě, užít si pohyb na čerstvém vzduchu.

Máš nějaký vzkaz pro holky, které chceš motivovat?

Ať se nebojí být na sebe o trošku tvrdší a disciplinovanější, protože ze sebe budou mít skvělý pocit a uvidí výsledky! Budou mít větší sebejistotu, budou se cítit dobře. Nesmí se však nechat odradit obtížnými začátky. Do běžeckých začátků pomůže nakopnout třeba oblíbená hudba. S tím se pak už prostě nedá zastavit.

Taťána Kuchařová

Překvapím sama sebe

Ty sama se chystáš v září na adidas Běh pro ženy. Máš nějaký cíl pro tenhle 5km závod?

Ráda bych ho zaběhla v dobrém čase, lépe než na mých trénincích. Těším se na to a jsem zvědavá, protože jsem nikdy v takovémto sportovním procesu nebyla. Třeba překvapím sama sebe.

Jsi poměrně vytížená. Jak se ti daří začlenit běhání do tvého denního programu?

No holt ráno o něco dřív vstávám, a jde to. Takže ráno vstanu a jdu cvičit, pak se vrátím, dám si sprchu, snídani a normálně funguju. Když pracovně cestuju, tak si beru tenisky s sebou a vyběhnu si. Navíc každý hotel má saunu, bazén, wellness. Není s tím absolutně problém – i při cestování nebo na dovolené lze tento sport dělat.

A když jsi v Čechách, máš nějaká oblíbená místa na běhání?

Nejraději asi běhám u nás na venkově, když třeba jedu k našim. Je tam krásná příroda a voňavý vzduch. Ale i ve městě je běhání taky příjemné. Můžu pozorovat, co se kolem mě děje, kolik lidí běhá a najednou se s tou komunitou seznamuju. Nejčastěji chodím do Grébovky a na Náplavku. V terénu se běhá jinak, než v tělocvičně. Je to obrovský rozdíl, víc zatínáte všechny svaly a musíte si dávat pozor, abyste si třeba nevyvrkli kotník. Takže je důležitá obuv.

Taťána Kuchařová

Byl to génius

V čem tedy běháš?

Obouvám a oblékám si adidas. Mají nádhernou, perfektně barevnou běžeckou kolekci. Každý chlap se za vámi otočí, když vyběhnete v tomhle. Je příjemný, když vám to při tréninku sluší. Pro holky to je určitě zásadní věc a část motivace. Jste zpocený, splavený, bez make upu, ale sekne vám to. A to je sexy! Navíc trendy ve sportovní módě se mění a máme k na výběr i krásné funkční oblečení.

Je poznat rozdíl v oblečení s funkčními technologiemi?

Určitě ano. Ten, kdo vymyslel ten příjemný materiál, který vsákne pot, byl génius. Na druhou stranu s pořádnou bundičkou neprochladnete, když je třeba vítr. Tu správnou nic neprofoukne. Je to velký rozdíl. Tyhle technologie dělají běhání či jakýkoliv jiný sport podstatně pohodlnější a příjemnější!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář