Rozšířené póry jsou velkým problémem dívek i žen. Bohužel pravdou je fakt, že rozšířené póry jsou dány genetikou a jsou trvalé. Přesto existují tipy, které rozšířené póry stáhnou, důkladně je vyčistí a nebudou již tolik viditelné, jako předtím. Chceš se inspirovat a pokusit se zamaskovat rozšířené póry? Třeba se ti šikne následující článek.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Trápí tě rozšířené póry a s tím spojené kosmetické či estetické trable? Koukni na pár zajímavých tipů a rad.

Trápí tě rozšířené póry a s tím spojené kosmetické či estetické trable? Koukni na pár zajímavých tipů a rad.

Správné čištění je základ

Prvním a velmi důležitým krokem, jak o rozšířené póry pečovat, je správné čištění. Pleť bys měla po celý den udržovat co nejvíce čistou. Rozšířené póry nejčastěji patří k mastné pleti. Proto bys měla vybírat vhodné přípravky určené pro její čištění. V případě mastnější pokožky by měl být samozřejmostí pravidelný peeling, který zbaví pleť odumřelých buněk a důkladně ji vyčistí. Zapomínat bys neměla ani na odličování make-upu. Pleť bys měla čistit ráno i večer a několikrát do týdne použít peeling. Vyhnout by ses měla agresivním přípravkům, které pleť více vysušují. Ano, krátkodobý efekt by sice tyto přípravky měly, ale poté by došlo k větší produkci mazu a póry by se začaly značně rozšiřovat.

TIP: Čistící voda Clinique pro redukci rozšířených pórů Anti-Blemish Solutions – 200 ml nebo čistící pěna Dermaheal – 150 ml (obojí přibližně za 500 Kč).

Další přípravky na rozšířené póry

Kosmetické přípravky na rozšířené póry bys měla vybírat pečlivě. V dnešní době rozhodně není problém vyhledat vhodný výrobek, který k tvé pleti bude sedět. Pořídit by sis měla přípravky na problematickou a mastnější pleť. Na škodu není ani pořízení stahujících přípravků a vhodných masek. Vhodná je například bahenní maska, která je pro mastnější pleť přímo stvořená. Vyhnout by ses měla aplikaci hydratačních krémů na mastnější místa na pleti, jelikož by se produkce mazu tímto krokem zvýšila.

TIP: Matující denní krém s mořskými řasami Ryor – 50 ml (100 – 170 Kč). Noční krém na problematickou pleť Vichy Normaderm 50 ml (400 – 600 Kč).

Rozšířené póry a líčení

Pokud na rozšířené póry trpíš, je nutné, abys používala vhodný make-up, který tvou pleť příliš nezatíží. Používat bys neměla příliš těžké make-upy, které rozšířené póry nezakryjí, naopak zdůrazní. Mělo by se jednat spíše o lehčí verze make-upu bez olejových přísad. Před nanesením make-upu není na škodu použít stahovací přípravky (nejlépe séra), díky kterým nebudou rozšířené póry tolik viditelné. Make-up bys měla nanášet vždy směrem dolů, jelikož opačný směr by rozšířené póry rozhodně nezakryl, ba naopak. Barvu rtěnek a lesků bys měla používat ve světlejších barvách. Tmavší barvy totiž více upozorňují na mastnou pleť.

TIP: Matující krém na rozšířené póry Clinique Pore Minimazer – 15 ml (400 – 600 Kč). Ahava minerální make-up Deadsea Algae Light Foundation Sand – 30 ml (600 – 700 Kč).

Dobrá pomoc z kuchyně

Na rozšířené póry můžeš vytasit i pomocníky z kuchyně, kteří na ně mají velmi dobrý vliv. Příkladem je citrón, kterým můžeš rozšíření póry potírat nebo jej můžeš smíchat s ovesnými vločkami (na kašičku) a nanést jako masku. Ovšem pozor! Citrónu se vyhni v případě, že máš na obličeji otevřené ranky. Na rozšíření póry skvěle funguje maska z vaječného bílku, který odstraňuje nečistoty a odumřelé části kůže. Výborné účinky má také podmáslí, kterým budeš masírovat svojí pleť, a pokožku tím zjemníš a vyživíš. Po všech procedurách nezapomínej na ošetření pleti v podobě vhodných krémů, které jsou určené pro problematickou pleť.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář