Přináším ti rozhovor s instruktorkou FLOWIN®, která bez tohoto cvičení nemůže existovat. Díky tomuto cvičení se hodně rychle dostala do formy a ráda by dostala do formy i tebe.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Začínala ve SquashAréně na Praze 4 a díky oblíbenosti již tímto cvičením obsadila více sportovních center. Ve volném čase se zdokonaluje ve svém oboru a vylepšuje tréninkové programy. Samozřejmě také ráda relaxuje a jezdí na výlety. Přečti si, co obnáší FLOWIN® a proč ho vyzkoušet.

Instruktorka Renata Malíková
Renata Malíková (instruktorka FLOWIN® )
fotografie: Ondřej Janu

Zbavila jsem se bolesti zad a zlepšila správné držení těla

1) Ahoj Reny, předem ti děkuji, že sis na mě udělala na začátku nového roku čas. Jsi mladá a krásná holka. Jak si užíváš pózování před foťákem?

Myslím, že je to sen každé mladé holky, stát se modelkou nebo se objevit někde v časopise. I já jsem smýšlela stejně. Vzhledem k tomu, že jsem neměla dostatečnou výšku pro chození po mole, v mém případě bylo reálné focení. Musím přiznat, že jsem focení brala kdysi hodně vážně. Doslova jsem pózování před foťákem milovala. Ne kvůli tomu, že bych se ráda ukazovala, ale během focení jsem se vždycky skvěle odreagovala a navíc mohla ze sebe dostat různé pocity, které poté fotograf zachytil. Teď už to tak není, protože jsem našla jiný způsob, jak ze sebe dostat vše – FLOWIN®.

2) Zamilovala ses do cvičení FLOWIN®. Proč zrovna tohle cvičení?

FLOWIN® mě doslova nadchnul hned na prvním tréninku, kdy nám ho v mém rodném městě Český Těšín představila moje bývalá výborná instruktorka Katarzyna Salamon. Nejvíc mě zaujal tím, že cvičení na FLOWIN® se nedá ošidit. Abyste cvičili, musíte sami vlastní váhou a tlakem vyvinout pohyb po FLOWIN®. V tomto případě během celého tréninku „musíte makat“ a máte tedy zaručenou aktivaci všech svalových skupin. Hned po první hodině cítíte, že jste zapojili svaly, o kterých ani nevíte. Výsledky na těle se dostavily velmi rychle, co se týče zpevnění, redukce hmotnosti, zlepšení fyzické kondice a hlavně jsem se zbavila bolesti zad a zlepšila správné držení těla. To bylo pro mě velmi motivující a tím pádem jsem se rozhodla FLOWIN® šířit dál.

3) Jak probíhá toto cvičení a zvládne ho každý?

FLOWIN® je určen pro širokou veřejnost, zvládne ho každý. Je jedno, kolik vám je let, kolik vážíte. Vyberete si totiž z nepřeberného množství různých jednoduchých cviků, takže není problém zvládnout správné provedení a můžete se pečlivě soustředit na aktivaci svalů. Součástí cvičebního konceptu FLOWIN® jsou speciální pomůcky – pevná deska FLOWIN® o rozměru 1×1,5m s kluzkým povrchem, na které se cvičí a podložky pod ruce, lokty, nohy a kolena (kulaté hand, obdélníkové foot, knee). Na menších handech a footech při cvičení vytváříte tření vlastní váhou po podložce FLOWIN®, takže pohyby jsou plynulé bez doskoků a nárazů, čímž šetříte klouby.

Instruktorka Renata Malíková
Renata Malíková (instruktorka FLOWIN® )
fotografie: Ondřej Janu

4) Všude čtu „bruslením k vysněné postavě“. Jak to je? Prozraď nám, zda je to pohodička podobná bruslení nebo dřina, po které pálí hlavně nohy.

Princip FLOWIN® je jednoduchý. Cvičící na podložce používá jako zátěž pouze vlastní tělo, využívá pečlivě testované frikce. FLOWIN® neklade nároky na fyzickou zdatnost a sílu, protože intenzita cvičení na FLOWIN® odpovídá hmotnosti těla a tlaku, který při cvičení vyvíjíme. Hodně pozornosti je věnováno hlubokému stabilizačnímu systému – středu těla (CORE) a většina cviků posiluje tento střed tím či oním způsobem. Tím nás vede ke správnému držení těla, s nímž máme kvůli hodinám prosezeným za stolem problémy téměř všichni.

Snažím se ve svém oboru neustále vzdělávat

5) Děláš i jiné sporty nebo se naplno věnuješ cvičení FLOWIN®?

Jako lektorka skupinových lekcí jsem stále věrná FLOWIN®, ale pro individuální hodinu mohu klientovi sestavit trénink s využitím jiných tréninkových pomůcek jako např. TRX, Bosu, posilovací stroje ve fitness.

6) Kde všude si s tebou mohou čtenářky zacvičit?

Pokud máte zájem navštívit mé lekce FLOWIN®, můžete přijít např. do SquashAreny na Praze 4, které je pro mě srdcové, protože mé první tréninky FLOWIN® začínaly právě tam. Dále jsem čerstvě obsadila krásné a nově zrekonstruované Fitness Galaxie v Praze na Hájích, a pokud bydlíte kousek od Prahy, směr Říčany, neváhejte navštívit studio Harmonie. Adresy sportovišť najdete na www.renatamalikova.com.

Instruktorka Renata Malíková
Renata Malíková (instruktorka FLOWIN®)
fotografie: Ondřej Janu

7) Jak trávíš svůj volný čas, když zrovna necvičíš v tělocvičně?

Člověk by měl na sobě neustále pracovat a zlepšovat své kvality! Skoro každý den si kladu otázku – co mohu pro mé klienty udělat víc, aby byli stále spokojeni. Protože cvičím hlavně pro ně a mým cílem je dávat klientům maximum, snažím se ve svém oboru neustále vzdělávat, vylepšovat tréninkové programy.

S radostí vás na hodině přivítám

8) Začal nový rok se šťastnou třináctkou. Dala sis nějaké předsevzetí a věříš, že bude lepší než ten předešlý?

Určitě je v pořádku si stanovit cíle, na kterých lidé pracují, ale nezáleží na tom, jestli je začátek roku, můžeme si je stanovit kdykoliv. Samozřejmě si musíme určit cíl takový, kterého jsme schopni dosáhnout a začít na něm pracovat. Já osobně mám pro tento rok v plánu zajímavý projekt, na který se můžete těšit v průběhu roku.

9) Svátky jsi trávila v australském Sydney a odpočívala. Jak se cítíš zpět v realitě?

Záměr cesty byl předem jasný – zregenerovat tělo, relaxovat a nabít se hlavně pořádnou dávkou energie, kterou mohu předávat klientům na mých lekcích FLOWIN®.

Instruktorka Renata Malíková
Relaxuji na výletech.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Bylo to moc prima. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Také moc děkuji za oslovení a bylo mi ctí poskytnout vašemu serveru rozhovor. Pokud kohokoli cvičení FLOWIN® z rozhovoru zaujalo, neváhejte navštívit mé tréninky, s radostí vás na hodině přivítám a společně si lekci užijeme. Ať už jste začátečníci nebo pokročilí, na hodinách jsem vám k dispozici po celou dobu tréninku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář