Jsi kuřačka? Pak by sis jistě měla přečíst tento článek a uvědomit si, co tvoje závislost může udělat s tvým sexuálním životem.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Skvělý večer a cigárko

Cigaretka po sexu aneb skvělé zakončení dokonalého večera. Takto nám to prezentují především americké filmy, ale pravdou je, že je tomu přesně naopak. Kouření velmi škodí tvému sexuálnímu životu, a i když to nevidíš teď hned, později toho můžeš i litovat. Ano, vím, že to zní stejně jako nabádání od mamky o tom, že si máš brát delší trička nebo ti nastydnou ledviny, ale zkus si alespoň následující body přečíst a rozhodni se sama. Nikdo s vařečkou v ruce nad tebou nestojí.

Cigarety mohou zatočit s tvým sexem!

Miminko může být problém

Ženy, které kouří, narážejí ve chvíli, kdy se rozhodnou založit rodinu, na problém spojený s jejich otěhotněním. Kouření urychluje úbytek vajíček a snižuje tak šanci na početí. Mimo to také složky, které cigarety obsahují, škodí buňkám ve vaječnících. Kouření zvyšuje také možnost genetických abnormalit u vajíčka.

Muži mají problém s erekcí

I za to mohou cigarety. Způsobují totiž špatný průtok krve do penisu, čím zpomalují erekci. Jistou studií bylo zjištěno, že nekuřákovi „se postaví“ až pětkrát rychleji než pravidelnému kuřákovi. Přestane-li tedy muž kouřit, potom bude mít silnější a déletrvající erekci.

Kouření urychluje menopauzu

Vím, že na tento bod je ještě času dost, ale nikdy není dost brzo myslet i na tohle. Jedná se o jednu z těch věcí, na které přijde čas potom, ale i tak. K menopauze u žen dochází zhruba mezi 46 a 51 lety, přičemž u kuřaček nastává tento zlom již mezi 43 a 50 rokem. Nezapomínej, že menopauza je spojena také s mnoha zdravotními riziky.

Kouření zabíjí spermie

Kuřákům se snižuje počet a schopnost pohybu spermií. Opět tedy dochází k menší pravděpodobnosti, že zplodí nějaké potomky. Spermie mimo to mohou být „pochroumané“ či jejich funkce nemusí být taková, jaká by měla být.

Kouření probouzí PMS

Výzkumy ukazují, že díky kouření, dochází s větší pravděpodobností k výskytům příznaků PMS. U žen v rozmezí mezi 27 až 44 lety bylo zjištěno, že u žen, které kouřily, byla skoro dvakrát větší jistota, že se objeví premenstruační bolesti zad, nadýmání, bolesti prsou či zvýšený výskyt akné. Během dalšího výzkumu vyšlo také najevo, že kuřačky mají mnohem častěji nepravidelnou menstruaci, než nekuřačky.

Zákaz kouření!

Po přečtení následujících řádků bys měla zvážit, jestli ti tvá závislost za podobné problémy stojí. Stejně tak tvému příteli, pokud kouří i on. Problémy se nemusí dostavit hned, ale věz, že až k nim později dojde, budeš se tlouct do hlavy, protože jediný, kdo za to bude moci, budeš ty sama. Nenič si své zdraví a užívej si raději sexuálního života naplno!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář