Přináším ti rozhovor se zakladatelkou 30ti denní výzvy. Sama si prošla váhovými výkyvy, a i když už vypadá skvěle, stále na sobě pracuje. Nezná ne, nejde a nemůže a chce to naučit i vás.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Marika Janečková pracuje také jako profesionální vizážistka a maskérka. Profese kosmetičky a masérky jsou pouze jejím koníčkem, protože má ráda kontakt s lidmi. Navíc má nově vystudovaný kurz trenéra fitness u špičkových sportovců v Norman’s Academy.

Marika Janečková
Marika Janečková (hlava 30ti denní výzvy)
foto: foto-suchy.cz

Nestačí udělat pár dřepů nebo kliků

1) Ahoj Mari, předem ti děkuji, že jsi souhlasila s rozhovorem. Můžeš se nám ve stručnosti představit?

Ahoj Kámoško, já moc děkuji, že o mně chceš psát. Jmenuji se Marika, živím se jako vizážistka a maskérka a jsem hrdá na to, že ve 32 letech vypadám lépe než ve 20 letech.

2) Vím o tobě, že jsi 10 let závodně tancovala. Jaký styl tance to byl a proč si s tím skončila?

Tancovala jsem ve skupině Echo moderní tanec se základy baletu a gymnastiky, a jelikož jsem byla hodně hubená, tak jsem to byla právě já, kdo věčně létal vzduchem při každé zvedačce a vyhazovačce. No a čím jsme byli úspěšnější, tím méně to šlo stíhat. Pak jsem si navíc zlomila nohu v koleni a bylo úplně po srandě.

3) Jsi hlavou 30ti denní výzvy. Popiš čtenářkám, o co vlastně jde a co stálo za založením tohoto projektu?

Sice jsem hlavou, ale bez správného týmu by to takhle krásně nešlo. Využiji rovnou příležitosti a za celou výzvu mockrát děkuji svému týmu. Jinak jde především o to makat na sobě, záměrně říkám na sobě, protože prostě nestačí udělat pár dřepů nebo kliků, jde o to být sama se sebou spokojená a šťastná. 30ti denní výzva vlastně ukazuje směr, kterým toho můžeš dosáhnout. Je to obrovská SÍLA z energie tisíců lidí, obrovská podpora a motivace. Za jejím vznikem stojí přibraná kila na pracovní stáži v USA. Rozhodla jsem se jít do sebe. Protože ale nesnáším běh na dlouhou trať, chtěla jsem vidět alespoň nějaké výsledky za 30 dní. A světe div se, opět se mi potvrdilo to božské pravidlo “víra tvá tě uzdraví”, čili to čemu jsem absolutně věřila. Šla jsem do toho naplno a první úspěchy se dostavily.

Marika Janečková
Marika Janečková (hlava 30ti denní výzvy)
foto: foto-suchy.cz

4) Kdo vymýšlel název? Je schválně nespisovně, aby zaujal pozornost?

Původně šlo jen o skupinu na FB pro mne a pár kámošů, se kterými jsem se chtěla hecnout, takže to mělo být opravdu hodně free, soukromý a v mém stylu. Tuto stránku jsem vlastně vytvořila náhodně právě místo jmenované skupiny. A můj psaný projev není obvyklý, vymýšlím si vlastní slova, mám ráda zdrobněliny, tečky, hvězdičky. Spousta lidí mě za to nemá rádo a kritizuje, ale já už to nezměním. Jde to ze mě samo. A upřímně já zas nemám ráda distingované a konvenční věci, takže jsem moc ráda, že jsem tam to rozporuplné “ti” dala.

Jde o SPORT

5) Podobnou výzvu má i zahraniční trenérka. Asi je ti jasné, že narážím na Jillian Michaels. V čem se liší 30ti denní výzva?

Myslím, že podobných výzev je ještě asi tak milion, ale jenom někdo v ní má HLOUBKU, a proto může uspět. Spíš ti řeknu, co má 30ti denní výzva a Jill podobné – jde o SPORT. V životě jsem její videa neviděla, i když bych moc chtěla a Jill uznávám, ale bojím se právě toho, že bych třeba začala, i když nezáměrně, pobírat její styl.

6) Bez cvičení vytoužené postavy nedocílíme. Ale až 70 % úspěchu zahrnuje správný jídelníček. Co jíst, aby se nám správně a rychle formovalo tělo?

Já co sleduji ve fitku, tak asi 80% lidí cvičí právě proto, aby mohli jíst bez omezení cokoliv. “Dám si kachnu, proč ne, když to zítra vycvičím!” Ale jasně, ten zdravější jídelníček k této cestě patří. Na našich stránkách máme přímo odbornici na jídlo. V albu důležitůstky máme přesně popsáno jak jíst a čemu se vyhnout. Doporučuji na to mrknout.

Marika Janečková
Marika Janečková (hlava 30ti denní výzvy)
foto: foto-suchy.cz

7) Tvé výzvy jsou super. Kolikrát týdně by podle nich měly čtenářky cvičit, aby opravdu viděly po měsíci nějaké výsledky? Vypadáš výborně. Kolikrát týdně mučíš své tělo ty?

No výzva je tady od toho, abychom se překonávali každý den. Jde mi o to vypěstovat vám návyk, a ten se běžně dostaví po 21 dnech, takže jak vydržíte toto, tak jste vyhráli. Následující den vám to bude chybět např. jako kafe, cigáro nebo ostatní věci, kterých se nemůžete zbavit. A pak je možné zvolnit dle potřeby a časových možností. Jinak děkuji za pochvalu, ale já na sobě musím ještě hodně máknout. Takže cvičit 3-4x týdně je teď má výzva.

8) Výzvy obsahují vždy 30ti denní program na jednu partii těla. Na celé tělo máte pouze jednu kompletní výzvu. Nepřemýšlíš o více výzev na procvičení celého těla?

Máme výzvu komplexka a taky online výzvu na webu, u které když se zaregistruješ na www.30tidennivyzva.cz, můžeš očekávat mailem denní plán, posilující a hlavně zeštíhlující výzvu na celé tělo. A hlavně máme výzvy na každou partii s přesným popisem, jak se mají cvičit a fandové našich stránek mají možnost stáhnout si tabulku a odškrtávat si všechny výzvy, které jedou najednou. Takhle si udělají vlastní cvičební plán a jedou to, co je pro ně nejdůležitější.

Marika Janečková
Marika Janečková (hlava 30ti denní výzvy)
foto: foto-suchy.cz

9) Kde se čtenářky více dozví o 30ti denní výzvě?

Tak samozřejmě na facebookové stránce 30ti denní výzva. Nejvíce doporučuji zaregistrovat se na www.30tidennivyzva.cz. Neuniknou jim žádné soutěže, budou dostávat výzvy a zajímavé tipy přímo do mailu. A pak taky stojí za to sledovat náš youtube kanál 30tidennivyzva, který budeme postupně naplňovat.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

V první řadě chci za všechno poděkovat. Tobě, všem čtenářkám, který si tento rozhovor přečtou až do konce a také svým a budoucím fanouškům. A vzkaz pro vás? Holky, užívejte život naplno. Nenechte si do ničeho kecat a do ničeho se nenuťte. Poznejte, co vám dělá dobře, a to dělejte. Buďte pozitivní, chvalte se za každou splněnou (i osobní) výzvu. Nikdy si nenadávejte. Věřte si. Každá jsme jedinečná, krásná a pro někoho nepostradatelná.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Veru

  I já se připojuji ke spokojeným lidem, kteří 30ti denní výzvou prošli a hodně jim dala. Marika je rozhodně velkou inspirací. I mě zajímalo, jak na výzvu přišla a co jí k tomu vedlo, tak jsem s ní také udělala rozhovor. Tak jestli si chcete přečíst i další info, mrkněte na můj článek: http://odtucnit.cz/rozhovor-marikou-janeckovou-30ti-denni-vyzvy/

 • Jarka

  Cvičím online výzvu a první výsledky u mě byly vidět už po 10ti dnech. Marice díky za neustálé opakování: začni dnes , ne zítra. Motivace a podpora na stránkách mě vždycky nakopne.

 • Martina Kalinova

  Kristý, máš pravdu, že Jill má 30ti denní program, ale pokud chceš dobře vypadat a makat na sobě, tak jde vždycky o výzvu.. Jde jen o to se odhodlat a mít silnou vůli.. Když podle Jill nebudeš denně cvičit jako podle Mariky, tak za 30 dní nikdy nezhubneš a nevytvaruješ postavu.. O Jill více zde: http://www.kamoska.cz/zdravi-a-sport/do-plavek-s-jillian-michaels.html

  Jill spíše doporučuji pokročilejším a Mariku všem ;-)

 • Hany

  Ahojky, kazdy kdo se sebou neco chce delat, tak se musi rozhoupat sam. Neexistuje nic co to udela samo za vas. Marika je dobra motivace, urco doporucuju online vyzvu. Mam ji za sebou a vysledky byly videt uz po 10ti odcvicenych dnech. Zalezi kdo jake ma proporce, urcite veci pujdou jinak formovat, ale kdyz si na sebe najdete cas tak to pujde.Je to drina, ale ma to sve ovoce a ten preknonany uspech vas bude vice a vice nakopavat. Urco to zkuste a jak rika Marika zacni dnes ne az zitra, to myslim ze je osudove a trefne!!! hodne stesti a diky!!!

 • kristýna

  autorka článku by se měla trochu vzdělat, protože Jillian Michaels žádnou 30ti denní výzvu nemá… resp. má 30ti denní program, ale to je o něčem úplně jiném, než to co dělá tady Marika… takže neplést kozy a vozy, lidi kteří v tom nejsou sběhlí, to nemusí pochopit….

 • Kristýnka Křivská

  Marika je super a 30ti denní výzva taktéž :) u mě se ten návyk cvičitdostavil asi po týdnu. Každý den, kdy necvičím jsem nervózní a chybí mi to. Není den abych alespoň nevyběhl schody. Marika je skvělá motivace a tímto jí moc děkuju :)