Krádež drahého jízdního kola zamrzí, ale naštěstí je zde chytré řešení, které chrání kolo před zloději. Jak funguje a co přináší?

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Chraň si svého miláčka

Jak odradit zloděje a ochránit vlastní, zpravidla velmi drahý majetek v podobě jízdního kola? Systém Protect6, který vznikl v České republice, se skládá ze známky s jedinečným QR kódem, který je propojen s bezplatnou aplikací. Známku si nalepíte na své kolo a pomocí aplikace pak dokončíte registraci. V registraci uvedete specifikace kola a kontakt na oprávněného majitele. Každý, kdo potom načte QR kód na tomto kole tak zjistí skutečného majitele.

Známka hlavně chrání kolo před zloději, ale také je propojena s mobilní aplikací, která funguje jako záruční list, manuál a elektronická servisní knížka. Veškeré servisní práce na vašem kole, včetně původního “záručáku“, si můžete zanášet online a pak se jimi prokazovat. Aplikace vás upozorňuje na pravidelné servisní intervaly, a může tak zabránit zbytečné závadě. Aplikace, přes kterou Protect6 ovládáte, je k dispozici zcela zdarma pro počítače, chytré telefony i tablety a je k dostání na AppStore nebo Google Play. Stačí navštívit stránky www.protect6.cz nebo si aplikaci z elektronických obchodů stáhnout, zaregistrovat se a objednat si libovolný počet známek. Cena jedné známky, která ochrání kolo, je od 299 Kč.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Josef Devátý

  Tyjo, díky za tip. Přesně něco takového jsem hledal. Jinak já řešil před rokem dost podobný problém s krádeží kola. Pak jsem si začal všímat, že se mi ze zahrady začalo ztrácet víc věcí. Tak jsem tam zkusil nainstalovat fotopast z https://www.nejfotopasti.cz/ a ta jednu noc chytila zloděje přímo při činu. Všechny ztracené věci se mi nakonec naštěstí vrátily.

 • Vlastimil Bůček

  To je vlastně celkem dobrý nápad. Díky za tip. Škoda, že jsem o něčem takovém nevěděl před rokem. Tehdy mi totiž zloději ukradli kolo, které jsem měl stát na zahradě vedle domu. Koho by také napadlo, že zloději přelezou plot na zahradu a ukradnou mu kolo, že? Od té doby si raději kolo schovávám do garáže a kolem celého domu jsem postavil mnohem lepší plot se stínící tkaninou, aby k nám nebylo tolik vidět. Stínící tkaninu jsem sehnal tady: http://www.amstor.cz/stinici-tkanina-na-plot

 • Alena Vranova

  Tato nový systém se mi velice líbí. Jsem majitelka dražšího kola a dost se o něj bojím, když se někde při projížďce uděláme zastávečku na nějaké zahrádce.
  Ale na druhou stranu si říkám, jak moc je chráněná známka před zníčením od zlodějů?? Přeci jen na kole je vyryté registrační číslo kola, ktere dokážou zloději vybrousit.