Venku je docela zima a možná tě napadne, že by bylo fajn zahřát se a ještě nachytat trochu bronzu v solárku. Mysli ale na svoje zdraví a nech pokožku v zimě raději odpočívat.

avatar

Jana Maláková
Móda mě baví!

Chodit nebo nechodit do solárka? Mysli na zdraví!

Zvyk je železná košile

My, co žijeme ve střední Evropě, máme organismus navyklý na střídání ročních období. To znamená, že i naše pokožka je zvyklá dostávat v průběhu roku měnící se míru slunečního záření, a proto bychom se neměli snažit ji předělat.

Prostor pro odpočinek

Opálená pleť sice může působit zdravějším dojmem, ale v případě pravidelné a delší dobu trvající „grilovačky“ v solárku je opak pravdou. Vezmi si, že tak svojí pleti nedáš vůbec žádný prostor, aby si odpočinula. Kvůli tomu a záření v solárku se pak bude vysušovat, mnohem rychleji stárnout a mít daleko vyšší sklon ke vzniku rakoviny.

Vitamín D?

Na internetu se můžeš dočíst, že tvoje pokožka potřebuje sluneční světlo, aby se v ní mohl tvořit potřebný vitamín D. Ano, to je sice pravda, ale neznamená to, že by tohle byl důvod k tomu chodit do solárka. To raději do svého jídelníčku přidej ryby, které jsou jeho zdrojem.

Krásky s bílou pletí

Opálená pleť přece není podmínkou krásy, to dokazuje i opačný trend, upřednostňující alabastrovou pleť. Přesvědčit tě může spousta slavných žen, které jsou se svojí světlou pokožkou velice přitažlivé a úspěšné, jako například Scarlett Johansson, Taylor Swift, Anne, Hathaway, Kristen Stewart nebo Katy Perry. Takže ať už jsi blondýnka, brunetka, zrzka nebo černovláska, nikde není dáno, že ti neopálená pleť nebude slušet. Navíc zdraví je přece daleko důležitější, tak nech opálení až na letní paprsky slunce. Samozřejmě ale ani v tomhle případě se nesmí zapomenout na dostatečnou ochranu před UV zářením, neboj, to ti v některém z letních článků ještě určitě připomenu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář