Stačí nakouknout do jakéhokoli fitcentra a hned na tebe zaútočí tisíce možností sportů, které si můžeš vyzkoušet. Někdy z toho jde až hlava kolem a když nevíš, co se pod tajemným názvem skrývá, jen těžko si dokážeš vybrat. Dalším nováčkem v okruhu fitness je fitbox. I když se na první pohled může zdát, že se jedná jen o další bojový sport, není tomu tak.

avatar

TD

Stačí nakouknout do jakéhokoli fitcentra a hned na tebe zaútočí tisíce možností sportů, které si můžeš vyzkoušet. Někdy z toho jde až hlava kolem a když nevíš, co se pod tajemným názvem skrývá, jen těžko si dokážeš vybrat. Dalším nováčkem v okruhu fitness je fitbox. I když se na první pohled může zdát, že se jedná jen o další bojový sport, není tomu tak. Fitbox je aktivita, která ti dá pořádně do těla a zároveň se při ní pobavíš!Pokud patříš mezi příznivkyně aerobiku a zároveň nejsi žádné ořezávátko, neboj se žhavou fitness novinku vyzkoušet.

Nadupaný sport, u kterého perfektně vytvaruješ své tělo a ještě se pobavíš.

Nadupaný sport, u kterého perfektně vytvaruješ své tělo a ještě se pobavíš.

Co je to fitbox?

Velký sál, parta lidí, muzika pořádně nahlas a co je nejdůležitější – několik speciálně upravených boxovacích totemů. Nezní to skvěle? Fitbox je zkrátka pořádně nadupaný sport, u kterého se vážně zapotíš, ale odměnou ti bude perfektně vypracované a sexy tělo. Hodina fitboxu sestává z několika druhů úderů, které kopírují rytmus hudby a dají se různě kombinovat. Milovnice aerobiku či kick – boxu jistě ocení známé kroky a chvaty, navíc každý si občas potřebuje do něčeho pořádně bouchnout nebo kopnout, a proto je fitbox tolik oblíbený. Lekci samozřejmě řídí školený instruktor, který tě naučí základní údery a povede tě celou hodinou. Jelikož se jedná o velice intenzivní cvičení, na konci každé lekce fitboxu nesmí chybět pořádné protažení.

Pro koho je fitbox vhodný?

Fitbox je velice univerzální sport a najde se v něm téměř každý. Asi nejvíc nadchne ty, kteří chtějí zdravě hubnout a tvarovat své tělo, protože právě fitbox se chlubí extrémním množstvím spálených kalorií. To se po několika lekcích projeví tím, že zřejmě díky bolesti objevíš pár již zapomenutých svalů. Stačí ale vydržet a pak se už jen kochat nově nabytými ladnými křivkami. Fitbox se zalíbí zřejmě více ženám než mužům, cvičení je celé postavené na rytmu hudby, což pro nás ženy není žádný problém.

První lekce fitboxu

Pokud tě fitbox nalákal a přesvědčil k tomu, že má cenu si alespoň jednu lekci vyzkoušet, musíš se na hodinu řádně připravit. Jelikož tě čeká pěkně náročných 60 minut, už před začátkem fitboxu bys měla vypít kolem jednoho litru vody. Tekutiny doplňuj i během lekce a po jejím skončení. Co se oblečení týče, neexistuje žádné omezení – skoč prostě do toho, v čem obvykle cvičíš, nezapomeň na dobré boty. Poslední nezbytností na hodinu jsou bandáže, nebo rukavice. S těmi si nelam hlavu, většinou ti jako nováčkovi lektor nějaké zapůjčí. A poslední maličkost, a to cena. Lekce fitboxu není nijak extrémně finančně náročná a bez sebemenších problémů se vejde do stovky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář