Která z nás by nechtěla mít naprosto dokonalou pleť bez černých teček a hlavně: Bez akné! To je totiž jeden z nejviditelnějších problémů, které sužují naší pleť a chceme se ho za každou cenu zbavit.

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

Která z nás by nechtěla mít naprosto dokonalou pleť bez černých teček a hlavně: Bez akné! To je totiž jeden z nejviditelnějších problémů, které sužují naší pleť a chceme se ho za každou cenu zbavit. Ještě než začneš přemýšlet nad tím, jak při jeho likvidaci postupovat a jak dosáhnout perfektní pleti, je důležité informovat se o prevenci – tedy o tom, co akné způsobuje a zda se tomu nějakým způsobem dá předcházet. Protože akné není jen problémem mladé pleti, často se objevuje i u starších slečen, které si ho ve většině případech přivodí samy. Co tedy akné způsobuje?

Bojuješ s akné, ale stále nedokážeš zjistit, proč zrovna tebe pronásleduje? Koukni na nejčastější chyby, kterých se můžeš dopouštět.

Bojuješ s akné, ale nevíš, proč zrovna tebe pronásleduje? Koukni na nejčastější chyby, kterých se můžeš dopouštět.

Hormonální změny, dospívání

Jak už bylo zmíněno v úvodu – akné je normální jev u dospívajících a není se čemu divit. Tělo se mění, hormony na plno pracují a na tvé pleti se to samozřejmě odrazí. S tím holt nic extrémního neuděláš, jen se o svou pleť dobře starej, snaž se si pupínky neškrábat, abys neměla jizvy. Pokud ti ale přijde, že množství akné přesahuje mez normálnosti, určitě nic nezkazíš tím, že zajdeš k dermatologovi, který ti doporučí vhodnou léčbu.

Odličování, pleťová kosmetika

Odličování je velký nešvar mladých dívek. Ráno nanesou velké množství make-upu, řasenky, očních stínů a pudru a večer padnou do postele bez toho, aby se odlíčily a make-up z pleti odstranily. Jednou za čas se to samozřejmě stane každému, ale určitě to není věc, kterou bys měla dělat pravidelně. Póry se zanáší, pleť rychleji stárne. Stejně tak pokud používáš typově nevhodnou kosmetiku. Na mladou pleť bys měla používat kosmetiku určenou na mladou pleť a rozhodně není dobrým krokem používat pleťové výrobky určené na starší pokožku. Je také důležité rozeznávat, jaký typ pleti máš – zda mastnou, smíšenou, suchou nebo normální. Kosmetika se ve většině případech rozděluje podle této typologie.

Životní styl, jídelníček

To, jak žiješ a jak se stravuješ se samozřejmě na tvé pleti projeví také. Velkým problémem to může být u kuřaček, u kterých se už prokázalo, že čím dříve začaly kouřit, tím déle se u nich akné objevovalo (i v dospělosti). Není úplně pravdivé tvrzení, že čokoláda způsobuje akné (už jsi o tom určitě slyšela) – samozřejmě, někdo z Vás může být na čokoládu více citlivý a po sladkém se akné objevuje trošku více. Ve většině případů to ale neznamená, že si nemůžeš dopřát ani kousek nějaké „mňamky“, jen bys vždy měla dodržovat přiměřené množství a s ničím to nepřehánět – to platí u všeho. Dokonce i naše psychika pleť ovlivňuje. Stres a uspěchaný život má na pokožku negativní důsledky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář