Jako mnoho tvých vrstevnic i ty toužíš po štíhlé vysportované postavě. Dietou se ale trápit nechceš, na cvičení nemáš motivaci ani čas a zázračným pilulkám přece věří jen blázni. Jenže co teď? Tvé oblíbené džíny tě pomalu a jistě začínají v pase škrtit a váha pokaždé nemilosrdně ukazuje větší a větší číslo.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Jako mnoho tvých vrstevnic i ty toužíš po štíhlé vysportované postavě. Dietou se ale trápit nechceš, na cvičení nemáš motivaci ani čas a zázračným pilulkám přece věří jen blázni. Jenže co teď? Tvé oblíbené džíny tě pomalu a jistě začínají v pase škrtit a váha pokaždé nemilosrdně ukazuje větší a větší číslo. Nezoufej, našla jsem ti pomocníka, kterého máš určitě doma a se kterým hubnutí bude hračka!

Čaj může být skvělým pomocníkem při odbourávání přebytečných kil. Objev, jak ti může tento nápoj při hubnutí pomáhat!

Čaj může být skvělým pomocníkem při odbourávání přebytečných kil. Objev, jak ti může tento nápoj při hubnutí pomáhat!

Čaje jako revoluce v hubnutí

Ano, uhodla jsi, tím zázrakem je čaj. Němečtí vědci nedávno zjistili, že tento několika tisíc let známý nápoj obsahuje unikátní látky, které omezují růst a množení tukových buněk. Nefunguje to ale tak, že by ti tyto látky zabránily v pocitu hladu. Jdou na to chytřeji – zrychlují proces trávení a spalování tuků. A úplně nejlépe je prý na tom zelený a bílý čaj! Není to skvělá zpráva? Nejen, že většina čajů je založena na přírodní bázi, ale navíc ho určitě najdeš doma v kuchyni a není problém si ho vzít s sebou do školy v termosce. Navíc čaj je povolen ve většině diet, můžeš ho vyměnit za kávu v americké dietě.

Zelený čaj

Jeho původ je v Asii a hlavní složkou je zde kofein. Nikoli ten, který znáš z kávy, ale přírodní a zdravější kofein, který nedráždí srdce a cévy. U zeleného čaje jsou také prokázané významné antioxidační účinky, které jsou údajně 7x silnější, než u čaje černého. Pravidelným pitím zeleného čaje se ti tedy zlepší obranyschopnost. Pokud trpíš nejrůznějšími alergiemi, což je teď na jaře docela žhavé téma, tak mám pro tebe další dobrou zprávu. Zelený čaj má totiž protialergické účinky a v boji proti alergii je to ten nejlepší pomocník. Co by tě ještě o něm mohlo zajímat? Zelený čaj brání tvorbě zubního kazu, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, zlepšuje soustředěnost (doporučuji pít při učení) či snižuje riziko onemocnění rakovinou. Tak co, dáš si zelený čaj?

Bílý čaj

Ruku v ruce se zeleným čajem jde i bílý čaj. Co se ti vybaví při pohledu na bílou barvu? Jemnost, čistota? Přesně to totiž najdeš v bílém čaji. Má světlou, lehce zlatavou barvu a jemně nasládlou chuť. Ze všech čajů má nejmenší obsah kofeinu, takže je dobré ho pít například když se chystáš relaxovat. Oproti jiným čajům má nejmenší obsah barviva, takže nezanechává na zubech nepříjemný povlak a navíc snižuje riziko paradentózy a zubního kamene. Prospívá kloubům, kostem i srdci a tvé tělo dokáže udržet v dobré kondici. Není sice natolik známým druhem, ale po prvním ochutnání si ho jistě oblíbíš!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář