Určitě vidíš, že se v poslední době v médiích hojně informuje o nekvalitních potravinách a nápojích. Pomalu na každém rohu můžeš objevit kritiky různých výrobků i informace, z čeho se doopravdy konkrétní potravina nebo nápoj skládá. A ty se pak jen nestačíš divit, co to vlastně piješ i jíš. Tato problematika se však bohužel týká i oblasti čajů a káv.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Určitě vidíš, že se v poslední době v médiích hojně informuje o nekvalitních potravinách a nápojích. Pomalu na každém rohu můžeš objevit kritiky různých výrobků i informace, z čeho se doopravdy konkrétní potravina nebo nápoj skládá. A ty se pak jen nestačíš divit, co to vlastně piješ i jíš. Tato problematika se však bohužel týká i oblasti čajů a káv. To ale ovšem neznamená, že kvalitní káva i vynikající čaj zcela vymizely. Chceš tedy vědět, na co si dát pozor a kde hledat žádanou kvalitu?

Kvalitní zrnková či mletá káva a s péči namíchané ovocné čaje mohou do tvého života přinést pořádnou dávku pohody.

Kvalitní zrnková či mletá káva a s péčí namíchané ovocné čaje mohou do tvého života přinést pořádnou dávku pohody.

Není káva jako káva

Poměrně nedávno bylo na internetu zveřejněno video, kde hlavním tématem byl rozbor káv. Výsledek pak byl zcela jasný. Kávy, které jsou běžně k dostání v supermarketech, byly naprostým propadákem. Tyto kávy totiž obsahují spoustu odpadu, nedozrálých kávových zrn i kamínků. A pak jen pouhá třetina obsahu (někdy i méně) je skutečně kávou. Zbytek si na kávu pouze hraje. Ovšem ty musíš i ten odpad při nákupu platit! Některá káva je navíc vyráběna i v jiné zemi, o čemž tě na obalu už nikdo neinformuje. Prodávána je ale jako český výrobek. A co z toho všeho vyplývá? Taková káva ti skutečný požitek při pití jen těžko přinese. Proto pokud chceš chuť pravé kávy poznat, zapomeň na supermarket a nakupuj jen ve specializovaných obchodech, kde je samozřejmostí kvalitní, zdravá i nezávadná mletá káva i zrnková káva.

Jak je na tom čaj?

Bohužel i sáčkové nebo granulované čaje ze supermarketů za pár kaček nemají s pravým čajem nic společného. Většina těchto levných čajů je vyráběna z malého množství čaje, nějakého odpadu a zbytků. Poslední dvě ingredience pak bohužel většinou převažují. Pravda, louhování těchto čajů je sice rychlé, ale to je snad jejich jediný klad. Pokud tedy chceš pít skutečný čaj, připlať si pár korun za kvalitní sypaný čaj z vybraných surovin a ihned uvidíš rozdíl ve vůni i chuti. A pokud zbožňuješ ovocný čaj, můžeš si být u kvalitních čajů stoprocentně jistá, že ovoce skutečně obsahuje, kdežto ty supermarketové jsou většinou doháněny vůněmi a jejich obsah tvoří převážně zbytky. Kvalitu snadno poznáš už na první pohled.

Kde kvalitní čaj i kávu nalezneš?

Jak už jsem zmínila, nejkvalitnější kávu i čaj nenajdeš jen tak. Já mohu doporučit specializované obchody Oxalis, ať už v podobě kamenný poboček či internetového obchodu. K dostání je zrnková káva, mletá káva z celého světa, ovocný čaj, ale i několik dalších druhů sypaných čajů, které se ti trefí do chuti. V těchto obchodech ti nejen skvěle poradí, ale zároveň se i dozvíš, odkud káva i čaj pochází. Čekat můžeš i široký výběr a rozmanité směsi čajů, které nemají konkurenci. Vychutnej si kvalitní čaj i kávu a zapomeň na levné napodobeniny. Ty přeci máš na výběr, tak proč si odpírat pravou chuť a kvalitu, když nemusíš.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář