Přináším ti další exkluzivní rozhovor s českou kráskou v kategorii Profesionální Bikini. Bez cvičení nemůže být a krásným tělem se živí.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Šestadvacetiletá Vladimíra Krásová se může pyšnit výraznou, ženskou přitažlivostí, propracovaným tělem s ladnými křivkami. Vloni vybojovala 1. místo na prestižní pražské soutěži EVL’s Prague Pro, v kategorii Amateur Bikini Olympia. Díky zlaté medaili automaticky postoupila na soutěž Bikini Olympia 2013 do Las Vegas, na kterou se nyní připravuje.

Vladimíra Krásová
Vladimíra Krásová (kategorie Profesionální Bikini)

Pořád je co vylepšovat

1) Ahoj Vladí, předem ti děkuji, že jsi souhlasila s rozhovorem. Můžeš se kámoškám ve stručnosti představit?

Ahoj, jmenuji se Vladimíra Krásová, je mi 26 let a jsem studentkou Vysoké školy mezinárodních vztahů, obor diplomacie.

2) Co tě přimělo k rozhodnutí modelovat tělo na kulturistické soutěže?

Byla jsem holka krev a mléko. Chtěla jsem zhubnout, a tak jsem se rozhodla, že začnu chodit do posilovny a běhat. Postava se mi začala měnit, kila šla dolů. Mně se to líbilo tak hodně, že jsem na sobě pracovala víc a víc. A teď jsem tam, kde jsem. Ale i tak je pořád co vylepšovat.

3) Řekneš nám, jak vypadá tvůj trénink na vrcholové úrovni? Jak často cvičíš?

Mám dvoufázové tréninky, tzn. ráno silový trénink a večer cardio. Cvičím pětkrát týdně. Dva dny odpočívám, i když já odpočívat moc neumím. Pořád bych chodila na cardio.

Chutě musí jít stranou

4) Jak vypadá jídelníček, když se blíží soutěž? Dokážeš ukojit své touhy po pamlscích?

Můj jídelníček je velmi striktní. Jelikož mám závody během celého roku, tak jsem pořád na dietě. Jím ovoce, zeleninu, rýži, rýžové chleby, maso, ryby. Když si stanovím nějaký cíl, jdu si za ním a chutě musí jít stranou.

5) Nemáš někdy den, kdy bys se vším nejraději sekla? Kdy bys mávla rukou nad svým tělem?

Ano, někdy bohužel ty dny jsou, ale to se překoná a jde se dál. Mávnout rukou nad svým tělem? To už ne. Sport miluji, nedokážu bez něj žít a postava je pro mě velmi důležitá. Myslím si, že každá žena/dívka by měla nějaký sport dělat, udržovat si hezkou postavu. Věřím, že kdo začne s cvičením, zamiluje se a pak už nebude chtít přestat cvičit.

6) Na který stupínek vítězů srdcově ráda vzpomínáš?

Tak to je jasné. Na loňský rok, kdy jsem si na EVL’s Prague Pro vybojovala profi kartu a zárověn kvalifikaci na Olympii. To bylo pro mě zatím největší vítězství. Ale také moc ráda vzpomínám na Arnold Classic v Madridu, kde jsem vloni vyhrála.

Dám do toho maximum

7) Máš za sebou i dvě soutěže mezi profesionálními závodnicemi. Americkou soutěž Pittsburgh Pro 2013, kde ses umístila dvanáctá v 25členném startovním poli a Powerhouse Gyms Classic v Detroitu, kde jsi obsadila místo desáté. Jak jsi s umístěním spokojená?

Byly to moje první závody mezi profesionálními závodnicemi. Byla jsem trošku zklamaná. Přišlo mi, že to nebylo správně ohodnocené. Zároveň jsem si musela vybrat nováckou daň, a teď budu doufat, že se mi bude jen a jen dařit a dám do toho opět maximum.

8) Jak se na tvé profesionální soutěžení dívají přátelé a rodina?

Všichni mi moc fandí, obdivují mě a drží mi palce. Hrozně moc mě podporují a já si toho moc vážím.

9) Prozradíš nám, co plánuješ do budoucna?

Momentálně se připravuji na vrchol sezony – Olympii, kterou mám 27.9. v Las Vegas. Pak bych chtěla ještě zvládnout jeden profesionální závod. Doufám, že zdraví bude i nadále sloužit.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Držím ti palce! Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Stanovte si svůj cíl, jděte za ním přes všechny překážky. Nikdy se nevzdávejte, bojujte a věřte, že jednou dosáhnete toho, co si tak moc přejete.