Přijde ti, že tvému pokoji chybí ta správná atmosféra a nevíš si rady s tím, jak si pokoj vystajlovat, tak aby působil stylově, luxusně a přitom ne přeplácaně? Pohoda pokoje se odráží kladně i na našem zdraví a psychice. Stačí tak málo a tvůj pokoj se stane pokojem snů.

avatar

Nicol S.

Přijde ti, že tvému pokoji chybí ta správná atmosféra a nevíš si rady s tím, jak si pokoj vystajlovat, tak aby působil stylově, luxusně a přitom ne přeplácaně? Pohoda pokoje se odráží kladně i na našem zdraví a psychice. Stačí tak málo a tvůj pokoj se stane pokojem snů. Nemusíš ani zoufat, že nemáš dostatek financí, tyhle typy tě vyjdou sakra levně!

I když se to možná nezdá, tak uklizený pokoj ti dodá pohodu a poskytne ti skvělé útočiště.

I když se to možná nezdá, tak uklizený pokoj ti dodá pohodu a poskytne ti skvělé útočiště. (zdroj: midhomes.net)

Žádný chaos a nepořádek

Základem je udržovat si v pokoji určitý systém věcí a pořádek, k tomu tě od nepaměti vede maminka a rozhodně má pravdu. Žádný, že inteligent zvládá chaos. Takže pokud se ti po pokoji v jednom rohu povalují ponožky a ve druhém rohu učení do školy, je ti samozřejmé kde musíš začít. Teprve pak se můžeš pustit do vyšperkovávání tvého království.

Tvůj pokoj je odraz tebe

V osmi letech jsi četla Čtyřlístek, ve třinácti Bravíčko, teď se zajímáš o módu, hudbu nebo sport. Co tím chci říct. V každém věku se zajímáš o jiné věci a ty se objevují v životě kolem tebe. Co vzít všechny nasbírané časopisy jednoho druhu, postavit z nich „komín“ a ten dát vedle postele, kde bude sloužit třeba jako noční stolek na drobnosti. Stejně tak můžeš využít i knihy.

Pryč s plakátama

Už nejsi poblázněná puberťačka, tak je na čase vyměnit plakáty s tvým idolem za něco co je mnohem reálnější a vkusnější. K tomuto účelu se nejvíc hodí fotky tebe a tvého kluka, kamarádek, rodiny nebo domácího mazlíčka, prostě ukaž, koho nebo co máš ráda prostřednictvím koláže, kterou vytvoříš na nástěnce nebo na zdi.

Květiny

Řezané květiny nevydrží dlouho, a pokud ani nemáš dostatečně osvětlený pokoj a nemůžeš tam mít květiny v květináči, co takhle dát růže, které jsi dostala k narozeninám usušit? Docílíš toho tak, že je svážeš a pověsíš směrem dolů a pak, až budou dostatečně suché, je dáš do vázy a postavíš na nějaké vhodné místo.

Vzpomínky zůstanou

Byla jsi minulé léto na nezapomenutelné dovolené v Paříži a přivezla sis odtamtud několik skvostných suvenýrů? Skvělé! Malá Eiffelka bude dobře vypadat na poličce a pohledy s motivem Paříže můžeš vložit do fotorámečku.

I vůně tvého pokoje je důležitá

Vůně tvého pokoje je stejně důležitá jako tvůj parfém. Chceš-li, aby i tvůj pokoj působil na ostatní příjemným dojmem, pořiď si několik kvalitních svíček nebo vonných tyčinek. Vyplatí se investovat do opravdu kvalitních, protože vydrží mnohem déle než ty levné z drogerie. O tom, že se vyrábí všechny možné (a nemožné) vůně se nemusím snad ani zmiňovat. V diskuzi pod článkem se můžete vyjádřit třeba jaké doplňky máte v pokoji vy a dodat tak ještě více nápadů ostatním.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Jendičkařeklablé

    Já mám všude bordel a je mi to fuk.. Někde se mi sem tam rozkládá svačina, v rohu mám ponožky, který jsem měla když jsem šla poprvý do školy (jako suvenýr – samozřejmě) a ještě jsem si ani jednou nevysála v pokojíku koberec – řekla bych že je to zbytečné, žádné drobky nejsou vidět. Sem tam se mi po pokoji proběhne nějaký ten brouk a já s nima hraju závody. :) )
    (To berte s “humorem”, samozřejmě že si normálně uklízím, jako každý normální člověk. Akorát že to s tim nočním stolkem z časopisů mi příjde divný) :D D