Toužíš-li vypadat jako animovaná japonská postavička, pak věz, že tvé přání se ti může vyplnit. Stačí počkat 100 000 let.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Budoucnost

Evoluce je nezastavitelná potvora, která nikdy nemá hotovo. A stejně tak je to i s člověkem a jeho vzhledem, který se neustále vyvíjí a mění. Nikdo neví, jak to všechno bude vypadat za tak dlouhou dobu jako je 100 000 let. I kdyby snad člověk žil maximální možnou délku svého života (něco kolem 115 let), tak by to byla otázka 869 generací! Takže i kdyby snad toto všechno byla skutečná podoba člověka v budoucnosti, postihne to až naše prapraprapraprapra a kdoví kolik ještě ,,pra“ potomky.

Umělecká představivost

I tak ale jistý umělec jménem Nikolaj Lamm vytvořil sérii snímku, na kterých je znázorněno, jak by měl člověk vypadat za oněch neuvěřitelných 100 000 let. Náš vzhled se neustále mění. Když vezmeme v porovnání naše pravěké předky, tak například jen náš mozek je 3x větší. Proto se také muselo na něj vytvořit místo a naše rysy se musely změnit. Obdobně tomu bylo i u jiných částí těla. A jejich vývoj ještě rozhodně není u konce.

Homo sapiens
Stejně jako se změnil vzhled od pravěkých předků k nám, bude tento vývoj pokračovat.
zdroj: blogs.smithsonianmag.com

Čí to byl nápad?

Otázka, jak člověk bude za takovou dobu vypadat, byla položena od již zmíněného umělce doktoru Alanu Kwanovi, který má doktorát v genomice (obor spadající pod genetiku). Na základě spolupráce tak vznikly tyto obrázky, na kterých je zachycena jedna z možných variant našeho vývoje. Jedná se o vývoj zachycený za 20 000 let, 60 000 let a 100 000 let.

Jak to tedy bude vypadat?

Podle všeho by se nám neustále měl zvětšovat mozek, což znamená také větší hlavu. Naše čelo bude vysoké a ploché. Naše oči by mohly dosáhnout až velikosti podšálků a podle doktora Kwana to bude z toho důvodu, že neustále žijeme v tmavším a tmavším prostředí dále od slunce. Obličej by měl být dokonale symetrický s rovným nosem. Naše kůže bude obsahovat mnohem více pigmentu, protože se tak bude snažit vyrovnat se škodlivým UV zářením. Díky tomu by také naše oční víčka měla být mnohem silnější a nadočnicové oblouky mohutnější.

Člověk
Takto vypadá v dnešní době typická žena a muž.
zdroj: dailymail.co.uk

Člověk
Takto bychom měli vypadat za 20 000 let.
zdroj: dailymail.co.uk

Člověk
Takto bychom měli vypadat za 60 000 let.
zdroj: dailymail.co.uk

Člověk
A takto za 100 000 let.
zdroj: dailymail.co.uk

Závěrem

Podle této teorie bychom tedy mohli vypadat jako anime postavičky, které se přismahly na sluníčku. No, já jsem tedy mnohem raději v této době a v této podobě, kterou nám příroda určila pro teď. A co ty, chtěla bys takhle vypadat?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář