Ne každým zdrojem krásy musí být lahvička nebo tuba – a kolikrát se může taková krása pěkně prodražit. A i když jsme v dnešní době opravdu rádi (tedy většina) za velký výběr kosmetických produktů, stále více žen se ubírá k přírodní cestě ke kráse. Je totiž mnohem levnější, někdy až zdarma a výsledky jsou dlouhodobé.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Ne každým zdrojem krásy musí být lahvička nebo tuba – a kolikrát se může taková krása pěkně prodražit. A i když jsme v dnešní době opravdu rádi (tedy většina) za velký výběr kosmetických produktů, stále více žen se ubírá k přírodní cestě ke kráse. Je totiž mnohem levnější, někdy až zdarma a výsledky jsou dlouhodobé.

Zdravý životní styl a několik základních pravidel ti může ušetřit tisíce za kosmetiku.

Zdravý životní styl a několik základních pravidel ti může ušetřit tisíce za kosmetiku.

Voda jako tvoje dobrá kamarádka

Z každé strany neustále slyšíte, jak je voda důležitá, ovšem někteří lidé na to nějak zapomínají nebo opominínají. Mnoho žen a dívek touží po krásné pleti, kterou můžete mít zadarmo. Základem krásné a zářivé pleti je totiž dostatečná hydratace a přiznejme si, že H2O opravdu není drahý krém. Postačí, když denně svému tělu dopřeješ 8 sklenic vody a uvidíš, že se výsledky dostaví brzy, a to nejen na pleti, ale i na kůži. Pokožka při správné hydrataci zůstává průžná a vláčná, přičemž dehydrovaná pokožka může být vysušená a hrubá. Krom příznivých účinků na pleť voda také pomáhá odplavovat toxiny z organismu. A jestliže nejsi zrovna fanynka obyčejné vody, můžu ti doporučit si do každé sklenice přidat plátek citronu, limetky nebo okurky. In jsou ale i mražené jahody nebo maliny. Jestliže jsi majitelka Soda Stream, můžeš si snadno dopřát i sodovku, která se také počítá!

Spánek jako nutnost

Ne nadarmo se říká, že nás spánek dělá krásnějšími, něco na tom totiž bude. Dostatek spánku (7-8 hodin) dokáže tělo dostatečně zregenerovat, poskytnout mu dostatečný příjem energie, ale i zlepšit váš duševní pocit. No řekněte sami, také se vždy po spánku (když nepočítáme nepříjemné ranní vstávání) cítíte odpočinuté, svěží a plné energie? A to i bez make-upu a jiných produktů. Jestliže trpíš nedostatkem spánku, může si tvá pleť zadělat na ošklivé kruhy pod očima. Krom nich můžeš mít oči i opuchlé a nebo mít kůži lehce nažloutlou. Jestliže víš, že máš problémy se spaním, přestaň si večer dopřávat kofeinové nápoje a drž se dál od skladkostí před spaním. A než ulehneš do postýlky, dopřej si teplou koupel s esenciálními oleji, které mají úžasné uklidňující schopnosti. Jestliže nemáš doma olejíčky, můžeš použít bylinné čaje.

Jsi to, co jíš!

Určitě všechny znáte ten pořad “jste to, co jíte”. Já bych s tím docela souhlasila, protože veškeré jídlo postihuje nejen naše zdraví, ale také naši figuru – a pozor, to se týká i obličeje! Hodně holek má problém s tím, že jsou milovnicemi rychlých občerstvení, ve kterých není nic jiného, než trans-tuky. Jestliže víš, že se neobejdeš bez skladkého a slanného ani jeden den, zaděláváš si na bledé, nevýrazné kůži. A stejně jako tělo potřebuje živiny, potřebuje je i pleť a ve smažených hranolkách jich moc není! Dejte vaší pleti to, co skutečně potřebuje – zásobte si ledničku ovocem, zeleninou a obilovinami. A jak poznáš, že tvé kůži chybí některé živiny? Může se to projevit několika způsoby – suchá nebo mastná pokožka nebo akné. Ovoce a zelenina jsou plné antioxidantů, které pomáhají chránit pokožku před poškozením volnými radikály. A stejně tak to slibují i různé krémy za stovky korun. Proč si ale nepořídit prostě košík s ovocem a dopřát si to samé a ještě levněji?

Nutnost jménem pohyb

Chodíš si zacvičit, zaběhat, zaposilovat jen tehdy, když se blíží léto a ty se stydíš do plavek? Proč nechceš zůstat aktivní celoročně? A nemusíš navštěvovat drahé fitness centra, postačí ti podložka, lahve s vodou, švihadlo, nebo jen tvoje vlastní nohy! Čím více pohybu svému tělu dopřeješ, tím více bude pumpovat krev a prokrvovat jednotlivé části těla – tudíž se dočkáš zdravé, zářivé pleti. A i když víš, že na cvičení máš málo času, je nutné vědět, že každý pohyb se počítá. I kdyby jen 15 minut denně.

Zakopej stres!

Stres je prostě součástí našeho života a to i přesto, že ho nevyhledáváme. Úzkost, deprese a návaly nervozity se bohužel negativně podepisují i na naší pokožce a pleti, která vypadá unaveně, zašedle a může vést i ke vzniku akné. Jestliže víš, že jsi z něčeho nervózní, nebo máš prostě špatné období, zkus se uklidnit nějakou příjemnou relaxací a opakovat si, že to zvládneš, protože vždycky to nějak dopadne. Dobrou relaxací může být např. jóga, film, procházka, pilates – prostě cokoliv co víš, že ti dodá energii, klid a zlepší náladu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář