Břišní tance jsou dnes velice rozšířené. Mnoho dívek a žen je v poslední době velice často vyhledává. Kam zajít na kurz a kolik tak průměrně stojí? Jakou výhodu má věnovat se břišním tancům? Břišní tance působí pozitivně na naše zdraví, jak fyzické, tak psychické, dokáží tě zbavit třeba stresu.

avatar

Kristýna Gregorová

Břišní tance jsou dnes velice rozšířené. Mnoho dívek a žen je v poslední době velice často vyhledává. Kam zajít na kurz a kolik tak průměrně stojí? Jakou výhodu má věnovat se břišním tancům? Břišní tance působí pozitivně na naše zdraví, jak fyzické, tak psychické, dokáží tě zbavit třeba stresu. Břišní tance upoutávají pozornost zejména ladnými pohyby a odvážnými kostýmky, pestrobarevné šátky a různě zbarvené „penízky“ jsou v kurzu!

Chceš se taky naučit svůdně kroutit zadečkem?:)

Chceš se taky naučit svůdně kroutit zadečkem?:)

Něco málo z historie břišních tanců

Břišní tance vznikali tisíce let před naším letopočtem. Pocházejí zřejmě z Afriky či ze Středního východu. Tímto tancem se dříve ženy údajně připravovaly na porod. Již od pradávna se břišní tance soustřeďují na břicho jako na symbol plodnosti. Víš, že existuje několik druhů břišních tanců? Rozlišují se podle stylu hudby, na kterou se tančí a podle tanečních prvků.

Břišní tance jsou i pro těhotné

Chceš začít docházet na břišní tance, ať už jednotlivé lekce či kurzy? Rozhodně můžeš… A to bez ohledu na to, kolik je ti let, jakou máš postavu či kolik vážíš. Při hodinách břišních tanců se tyhle problémy opravdu neřeší, není také důvod. Do výukových kurzů, se také mohou přihlásit dívky či ženy těhotné, ovšem před první návštěvou by měly tento nápad prokonzultovat se svým lékařem. Pokud se tedy rozhodnou tančit břišní tance, měly by se určitě vyvarovat některých tanečních figur a měly by být na sebe opatrné.

Zdravotní účinky

Je dokázané, že břišní tance působí jak na tvou fyzickou kondici, tak na psychickou stránku. Při správném provedení břišní tance např. zlepšují:

 • Postoj těla
 • Koordinaci, pohyblivost
 • Prokrvení těla
 • Posílení pánevních svalů
 • Formování postavy
 • Pomáhají při léčbě neplodnosti
 • Zmírňují bolesti při menstruaci
 • Břišní tance napomáhají uvolňování krčních svalů, což ocení ty, které většinu dne tráví sezením, např. u počítače
 • Také odbourávají stres

Břišní tance a jejich figury, prvky a samotný tanec

Taneční figury se sestavují do samotného tance tak, aby na sebe plynně navazovaly a nepůsobily rušivým dojmem. Na ukázku napíšu několik málo základních figur:

 • Kroužky prováděné pánví, trupem, rukama a hlavou
 • Kroužení pánví do tvaru osmičky
 • Vlnění tělem
 • Shimmy pánví a rameny
 • Akcenty
 • Různé krokové variace a otočky

Figury se volí většinou podle rychlosti hudby, která může být pomalá, táhnutá, nebo naopak velice svižná. Aby tanec nepůsobil jednoduše, měla bys v něm ukázat svůj temperament.

Nejčastěji využívané břišní tance

Egyptský Raqs Sharp - v překladu „tanec východu“, při tomto tanci, který vznikl v Egyptu, je třeba splynout s hudbou a dávat najevo své pocity. Při tomto tanci se občas používá závoj, který se později odhazuje, díky vývoji jsou zde patrné i prvky baletu. Při tanci se ze základních prvků a figur nejčastěji využívají akcenty a shimmi. Oblečení na toto vystoupení bývá nejčastěji tvořeno dlouhou sukní, pásem s třásněmi na boky, podprsenkou a mnohdy se využívají i různé šátky s penízky.

Baladi - zemitý, folklórní tanec svižného a hravého rytmu. Je velmi podobný tanci Saidi, ale vynechává některé jeho prvky a pomůcky. Oblečení bývá tvořeno tzv. „beledy“ šaty, které jsou speciální pro tento tanec. Bývají vyrobeny z přírodních látek.

Saidi - velice živý a hravý tanec, který pochází z Egypta. Tento tanec se tančí s jednou nebo dvěma holemi, je však možné tančit i bez hole. Z tanečních prvků se využívají všelijaké poskoky. Při tomto tanci se často tancuje naboso, tanečnice na sobě mají dlouhé „beledi“ šaty a mohou si omotat kolem sebe šátky.

Samozřejmě existuje i spousta dalších druhů!

Cena

Cena jedné lekce břišních tanců se pohybuje průměrně okolo 150 Kč – 200 Kč, za zhruba 25 lekcí dáš okolo 3.000 Kč, záleží kde. V menších městech to bude samozřejmě levnější.

Lákají tě břišní tance a rozhodla ses je vyzkoušet? Tak ti držím palce a přeji příjemnou zábavu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://kajina-s.blogspot.com/ Kájina

  Když jsem byla mladší, chodila jsem na břišní tance a musím přiznat že mi to docela chybí.. :-/ Zatancuju si někdy doma ale není to ono…

  kajina-s.blogspot.com/