Určitě jsi zaznamenala v televizi reklamu, ve které Lucie Vondráčková svým jemným hlasem říká, že existují boty, které dokážou běžnou chůzí formovat a zpevňovat svaly na nohách a zadečku. No není to pohádka? V době, kdy je všechno tak rychlé, že stěží stíháme zajít do posilovny, se nám nabízí posilovna, kterou si můžeme vzít kamkoliv s sebou.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Určitě jsi zaznamenala v televizi reklamu, ve které Lucie Vondráčková svým jemným hlasem říká, že existují boty, které dokážou běžnou chůzí formovat a zpevňovat svaly na nohách a zadečku. No není to pohádka? V době, kdy je všechno tak rychlé, že stěží stíháme zajít do posilovny, se nám nabízí posilovna, kterou si můžeme vzít kamkoliv s sebou. Z vlastních zkušeností jsme však zvyklé, že nic není tak jednoduché. Nejsou tenisky na polštářcích jen reklamní trik? Jak vlastně fungují?

Tváří bot Reebok EasyTone se stala modelka a herečka Kelly Brook, která byla i v čaopise Playboy.

Tváří bot Reebok EasyTone se stala modelka a herečka Kelly Brook, která byla i v časopise Playboy.

Jak teda EasyTone fungují?

Tajemství bot EasyTone je v balančních vzduchových polštářcích umístěných na podrážce pod patou a špičkou. Ty dávají při chůzi mírný pocit nestability, a tím aktivují svaly dolních partií – svaly zadních stehen, lýtkový a velký hýžďový sval. Ten se zapojuje až o 28% více než při chůzi v běžných teniskách. Svaly stehen a lýtek se aktivují o 11% více. Při nošení bot EasyTone posiluješ mimo jiné i bederní svaly a zpevňuješ kotníky, což je dobré jako prevence výronu. Princip bot EastyTone se dá přirovnat k tolik doporučované chůzi v písku nebo balančnímu cvičení. Čím častěji je budeš nosit, tím lépe, ale stačí je nazout jen 2-3x týdně na procházku se psem nebo na nákupy a výsledek bude vidět. Kdyby ti v botách EasyTone nestačilo jen chodit, existuje i mnoho speciálně určených cviků.

Další pozitiva bot EasyTone

Boty EasyTone jsou zátěžově testované a velmi odolné. Těžko se ti tedy stane, že by ti boty nebo polštářky praskly. Odborníci se navíc k netypické stavbě podrážky vyjadřují tak, že splňují všechna zdravotní kritéria a navíc oproti klasické pěnové obuvi jsou třikrát měkčí. Při výrobě bot EasyTone se totiž využívá technologie Smoothfit, při které jsou jednotlivé díly řezané laserem a za vysoké teploty jsou k sobě taveny tmelem. Výsledkem jsou bezešvé boty, které tak zamezují vzniku odřenin a puchýřů.

K čemu je nosit?

Boty EasyTone se vyrábí v nejrůznějších barevných kombinacích, takže je určitě možné je barevně sladit se zbytkem oblečení. Vypadají dobře se sportovním outfitem, ale i s džínami.

Na co si dát majzla?

Na boty je potřeba si zvyknout. Ze začátku můžeš pociťovat slabou bolest v zádech, protože i tyto svaly se posilují. Boty EasyTone se kvůli své nestabilitě nedoporučují brát na sport jako je tenis nebo basket, kde je nutné dělat rychlé pohyby do stran, noha by se ti v nich mohla zvrtnout a poranit.

Za kolik a kde se dají sehnat?

Můžeš si vybrat žabky, klasické tenisky i vyšší tenisky. Na internetu se boty EasyTone pohybují od 1399 do 4000. Pokud bys nechtěla nakupovat na internetu, zkus pražskou kamennou prodejnu na ul. Na Žertvách 44-46, Praha 8 – Libeň. Boty si tam můžeš přijet třeba jen okouknout a vyzkoušet. K dostání jsou také v prodejnách Reebok, A3 Sport a Gigasport, ale zahlédla jsem je také u Bati. Tak přeji příjemné zpevňování!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář