Oblíbená metoda všemožných hvězd, které si tímto způsobem chtějí udržet „věčné mládí“. Co ale říkají nynější výzkumy na toto vpichování jedu do obličeje?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Botulotoxin

Tento jeden z nejvíce účinných jedů se požívá v kosmetice k vyhlazování vrásek, ačkoliv jeho například jeho možnost využití ve válce není zase tak od věci. Jakmile se vám na čele nebo kolem úst či očí objeví menší vějířky vrásek, necháte si do kůže vpíchnout tuto látku, díky které dojde k jejich dočasné redukci. Tato metoda „zastavení stárnutí“ je velmi oblíbená mezi pop-hvězdami.

Botox z tebe udělá ošklivku

Studie říká…

V časopisu Journal of Clinical se v estetické dermatologii objevila studie, která se zaměřila na to, jak jsou vnímány ženy, které si nechaly takto „opíchat“ obličej. Bylo vybráno deset fotografií žen, kde byly vyfoceny před a po aplikaci botoxu do obličeje a následně bylo hodnoceno, jestli bylo dosaženo kýženého výsledku. Ženy, přicházející s touhou po mladším vzezření, větší atraktivnosti a touze po zdravém vzhledu, následně ale byly sto padesáti odborníky „odsouzeny“. Ti, na základě oněch deseti fotografií, řekli, že ony ženy vypadají méně atraktivně než předtím.

Jako socha

Botox funguje tak, že v podstatě zablokuje uvolňování neurotransmiteru, což je chemická látka, která přirozeně vzniká v nervové soustavě a slouží k přenášení vzruchů. Díky tomu v podstatě ztratíš nad svým obličejem kontrolu a tvář tak bude jako z kamene. A přitom mimika obličeje je velmi důležitá pro vyjádření emocí. Mnoho žen, které se podílely na této studii, měly po použití botoxu menší pohyblivost svalů u obočí a oblast pod očima byla mírně prohnutá. Obličejové svaly jsou všechny propojené, tudíž pokud „zmrazíš“ byť jen některou část, může to způsobit povislost i někde jinde.

Slovo lékaře

Jistí lékaři říkají, že botox rozhodně není špatný, ale dle jejich názoru by se měl v oblasti očí a čela používat v mnohem menším množství a naopak ve větším množství na oblast krku a spodní část obličeje. Botox je lepší na tvarování obličeje než na vyhlazování linek a vrásek. Problém ale je, že mnohé ženy to vidí u známých hereček, zpěvaček či jiných hvězd a touží vypadat podobně. Rozhodně by neměly ale zapomínat také na hromadu make-upu a tým profesionálních maskérů, který tyto hvězdy obskakuje. Jádro krásy rozhodně tedy nehledej v botoxu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář