Už jsi slyšela o body stylingu? Kde kdo ví, co je to kulturistika, je snad body styling nějaké její odvětví? Rozhodně tě bude zajímat, co to vůbec je a jak dobře se pomocí body stylingu dá zformovat postava. Taky se dozvíš, jak cvičení probíhá, co k němu všechno potřebuješ a v čem je to tak super, že by ses tomu měla začít třeba věnovat.

avatar

Eva Jiříčková

Kulturistky zrovna nepatří mezi symboly ženské krásy a něžnosti. Přesto se některým mužům doopravdy líbí.

Kulturistky zrovna nepatří mezi symboly ženské krásy a něžnosti. Přesto se některým mužům doopravdy líbí.

Body styling versus kulturistika

Jestli si pod body stylingem představuješ přehlídková mola a na nich pózující mužatky natřené samo opalovacími krémy a ukazující své svaly pod různými úhly, tak se dost mýlíš. Body styling a kulturistika jsou dvě odlišné věci. Zatímco u kulturistiky se ženy snaží mít co největší svalovou hmoty a právem se jim říká tak hanebným oslovením – mužatky, u body stylingu, jak už z překladu jeho anglického názvu vyplývá, jde spíše o formování a zpevňování postavy. Výsledkem je pak postava štíhlá a bez známek nějakých přebytečných faldíků. Jak se říká – tělo samý sval a šlacha.

Křivky jedna radost

Trénink se soustřeďuje na formování svalů celého těla, ale ty se samozřejmě můžeš zaměřit pouze na partie, ve kterých potřebuješ něco shodit či získat pevnost. Střídáním tempa a skupin svalů, které zrovna procvičuješ, nedojde k přetížení nějakého ze svalů a tak se nemusíš bát, že by se Ti při cvičení ten sval mohl natáhnout nebo že by se Ti mohl stát dokonce nějaký úraz. Tomu se předchází i důkladným protažením bezprostředně před i po cvičení. Trénování body stylingu se doporučuje alespoň třikrát týdně, aby se dosáhlo krásného zpevnění postavy.

Proč zrovna body styling?

Výhodou body stylingu je, že se na rozdíl od aerobiku nemusíš učit nějaké složité choreografie. Instruktorka pouze předcvičuje vybrané cviky a ty jen jako opička je opakuješ. U body stylingu používáš také spoustu pomůcek a náčiní. Takže budeš rozhodně potřebovat třeba činky, posilovací gumičky a tyče. Jestli tohle vybavení doma nemáš, nelam si hlavu nad tím, kde bys ho sehnala a kolik by to stálo. Ve fitness, kam bys na body styling chodila, Ti všechno určitě rádi půjčí. Body styling je však hlavně založený na práci s vlastní vahou.

Nudit se nebudeš

Největší výhodou tohoto typu cvičení je bez pochyb různorodost cviků, které při body stylingu provádíš. Kombinace aerobního cvičení s posilováním činí tuto metodu zábavnou a hlavně, co určitě nejvíce oceníš, také velice účinnou. Prostě si řekneš, že bys potřebovala shodit na břiše a trošku ho posílit a instruktor ti ukáže cviky a metody, jak toho dosáhnout. Není to lepší než se doma dřít se sedy lehy a ani po půl roce nevidět patrné výsledky?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Fanda

    Musím vám oponovat, některé kulturistky jsou krásné ženy a ne mužatky. Neberte to zle, ale musel jsem to říct! Jinak svalnaté ženy vůbec nemusí odpuzovat, naopak!