Přináším ti rozhovor s bikini fitnesskou, která na sobě neustále tvrdě dře a přesto není se sebou úplně spokojená. Na zdravém životním stylu si zakládá a sklízí jeden úspěch za druhým.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Už od dětství

Maria Pomerantseva pochází z největšího státu na světě, ale už několik let žije v České republice. Ke sportu byla vedena už od dětství. Na soutěžní scéně není zas tak dlouho, ale během prvních soutěží už stihla získat titul mistryně Moravy i mistryně České republiky. Její nejlepší umístění jsou: 1. místo MMS 2013, absolutní mistryně ČR 2013, 1. místo Austria Cup 2013 a 4. místo EVL´S Prague Pro.

Maria Pomerantseva
Bikini fitnesska Maria Pomerantseva

Je to moje droga

1) Ahoj Mario, předem ti děkuji, že jsi souhlasila s rozhovorem. Můžeš nám ve stručnosti o sobě něco říci?

Děkuji za příležitost i oslovení. Je mi 21 let, pocházím z Ruska, ale od 15 let žiji v ČR. Závodím v kategorii Bikini Fitness, ve které jsem absolutní mistryní ČR 2013. Cvičení se věnuji 2-3 roky a už bez něj nemůžu být. Je to moje droga.

2) Věděla jsi už od začátku, že to chceš ve sportu dotáhnout až takhle vysoko?

Popravdě jsem s něčím takovým nepočítala. Začala jsem cvičit za účelem zpevnění a vytvarování postavy.

3) Máš na svém kontě teprve několik startů na soutěžích, ale zato hned velice úspěšných. Popiš nám ve zkratce, jak vlastně vypadala tvoje cesta za zlatou medailí?

Má trenérka Marie Mikšová studuje v Praze na fakultě obor kulturistika a fitness. Jednoho dne potřebovala „pokusného králíka“ do své seminární práce. Oslovila mě a já s její nabídkou ohledně příprav na závody souhlasila. Tak začala naše společná cesta.

Maria Pomerantseva
Bikini fitnesska Maria Pomerantseva

Ztrácela jsem motivaci

4) Tvou trenérkou je Marie Mikšová, jak ses již zmínila. Bez ní bys dnes nebyla tam, kde jsi. Co pro tebe znamená?

Tento sport nás sblížil a ze vztahu trenér-závodník vzniklo přátelství. Maruška je člověk, který se tomuto sportu věnuje naplno. Má vlastní posilovnu a přípravu závodnic zakládá na osobních zkušenostech. Mnoho let závodila a vším si sama prošla. Je to jiné, když vás trénuje někdo, kdo to vše zažil na vlastní kůži, prošel si řadou diet a psychickým náporem. Někteří trenéři čerpají pouze z teoretických znalostí, ale nikdy si to nevyzkoušeli sami na sobě. Najít takového trenéra pro závodníka je výhra, protože ví, že se na něj může kdykoliv obrátit (klidně i o půlnoci, což se mi stávalo) a trenér mu vždy s úsměvem pomůže. V průběhu přípravy jsem ztrácela motivaci, byla jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná. Maruška mi vždy vrátila chuť pokračovat dál a nedovolila mi to vzdát.

5) Kolikrát týdně cvičíš před závody a zvládáš bez problému přísný jídelníček?

Příprava se skládá z několika fází. Poslední finální fáze je nejnáročnější. Cvičím 6x týdně 2x denně, někdy i 3x denně. Jídelníček se už nedá nazvat jídelníčkem. Jím pouze určité potraviny pořád dokola (kuřecí prsa, rýži, ovesné vločky, rýžový chléb, okurky, salát a rajčata), ale vždy vím, že to brzy skončí a budu si moci dopřát i něco nedietního.

Maria Pomerantseva
Bikini fitnesska Maria Pomerantseva

6) Dokážeš si vůbec ještě život bez vyrýsované a zpevněné postavy, jakou máš nyní, představit?

Upřímně?! Raději ani nebudu psát svou aktuální váhu. Vyrýsovaná jsem jen párkrát do roka, když to vyžadují závody. Jak jsem se již zmínila, příprava má několik fází. V první fázi lehce naberu, jsem zpevněná, ale s tím, co vidíte v časopisech, to má málo společného. Sama sobě se v tu chvíli popravdě moc nelíbím, ale vím, že bez toho se to neobejde. S konečným výsledkem jsem ale nakonec spokojená. Všechna ta dřina a odříkání sklízí úspěch. Jsem docela sebekritička. Svou postavu budu vždycky pořád řešit. Pořád je co zlepšovat, je to prostě běh na dlouhou trať.

Miluji sushi

7) Máš nějaký vzor, ať už mezi českými, nebo světovými závodnicemi, který tě motivuje?

Co je to vlastně vzor? Chtěla jsem mít pěknou postavu a s tím jsem do toho šla. Jak jsem již řekla, má příprava na závody nebyla cílená, ale šlo o spontánní rozhodnutí, abych pomohla trenérce se studiem. Nyní se mi samozřejmě líbí spousta profi závodnic, ale vytyčený vzor určitě nemám.

Maria Pomerantseva
Bikini fitnesska Maria Pomerantseva

8) Když už máš opravdu čas na zasloužený relax, jak si ho užíváš?

Mám ráda normální věci jako většina lidí. Ráda chodím do kina, na masáž, miluji sushi, výlety s přáteli nebo rodinou a v neposlední řadě nakupuji jako většina ženské populace.

9) Prozradíš nám, na jaké závody se nyní připravuješ a na jaké příčce by ses chtěla umístit?

V červnu se chystám na Olympii Amateur. Pokud se dostanu do finále, budu spokojená. Závodů bude samozřejmě víc, ale termíny nejsou zatím přesně dané, takže uvidíme. Většinou jde o mezinárodní závody. Kam mě pošle trenérka, tak tam půjdu závodit.

Maria Pomerantseva
Bikini fitnesska Maria Pomerantseva

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Taky děkuji. Ne každý musí být závodník a odevzdat svůj život sportu. Měly byste ale jíst zdravě a pravidelně se hýbat. Zdravý pohyb by měl být základem. Obezita je nejen neestetická, ale nese sebou řadu vážných onemocnění, a to je to podstatné. Jíme proto, abychom žili, ale nežijeme proto, abychom jedli. Tělo nám vrátí to, jak se mu věnujeme a co do něj strkáme (smích). Berte to s humorem, ale dávejte si opravdu pozor na to, co jíte. A hlavně mějte rády sebe i své tělo. Každá žena je krásná, výjimečná a každá má své kouzlo. Nezapomínejte to!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář