Bikiny fittnes je poměrně známá věc, dnes ti přináším rozhovor s Kamilou Pavlíčkovou, třiadvacetiletou bikiny fittneskou. Co nám o soutěžení a sobě samé prozradila, se můžeš dočíst právě teď!

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Kamila Pavlíčková

Jedná se o celkový dojem

1. Ahoj Kamilo, mohla by ses nám na úvod nějak představit a popsat nám své životní priority?

Ahoj, já se jmenuji Kamila, je mi 23 let a pocházím z Benešova u Prahy. A mé životní priority? Tak ráda bych si dodělala vysokou školu a poté se věnovala zaměstnání, které mě bude bavit, nejlépe v oblasti fitness.

Kamila Pavlíčková
Formu Kamily můžeš posoudit i ty sama

2. Jsi skvělá bikiny fitnesska, vysvětli prosím našim čtenářkám, co přesně to znamená?

Takže kategorie bikiny fitness je dá se říct nejméně osvalená disciplína v ženské kulturistice. Jedná se zde o celkový dojem, hodnotí se zde nejen ženské vysportované křivky, ale také projev na podiu, make-up a účes. Bikinářka je taková „svalnatá Miss“ :-) .

Kamila Pavlíčková
V bikiny fittnes se hodnotí krom vysportovaných křivek i make-up či účes

3. Tahle aktivita jistě hodně ovlivňuje tvůj život, jak to vnímáš ty?

V objemové fázi to ovlivnění až zas tak nepociťuji, ale v dietě a před závody určitě ano. Pracuji jako stevardka, takže je pro mě určitě náročnější skloubit jídelníček s tréninkem. Cestuji hodně do zahraničí, tak si nemohu dovolit jen tak dojít zacvičit. I jídlo si vozím v krabičkách a jím ho studené, ale když člověk chce a jde si za svým cílem, tak se to určitě zvládnout dá.

A celkově co se týká osobního života, tak v dietě hodně zanedbávám přátele a rodinu, což mě dost mrzí, ale když jsem 2x denně v posilovně, příjem sacharidů na nule, tak jsem vždy ráda, když si zařídím své věci, postarám se o domácnost a jdu si lehnout a odpočívám. Po závodech se jim to ale snažím vynahradit, co se dá.

Kamila Pavlíčková
A máme tady jedno soutěžní foto

Třeba ještě názor změním

4. Jak probíhá vlastně taková soutěž bikiny fitness? Jaké během ní vládnou pocity, je i tam pociťovat rivalita?

Tak já vám to řeknu úplně od začátku. Soutěž probíhá tak, že ráno tam dorazím, proběhne prezentace, kde se změří výška, zkontrolují se podpatky (výška podpatku musí být max. 11cm), plavky a vylosuje se číslo. Pak se v zákulisí trošku „napumpuji“ různými cviky ať už s činkami nebo bez nich, aby svaly hezky vylezly. No a pak se předvedu na podiu, jak zepředu a zezadu a čekám na vyvolání rozhodčích. Rozhodčí si vyvolávají a poté co mají rozhodnuto, tak odcházíme a následně čekáme na finále :-) . Rivalita mi vůbec nepřijde, právě naopak, holky si v zákulisí půjčují hřebeny, činky, olejíčky atd. Přijde mi to vše spíše kamarádské, ale byla jsem zatím jen na dvou soutěžích a z toho na jedné pohárové, tak třeba ještě názor změním, ale když vycházím z mých nynějších zkušeností, tak určitě rivalitu nepociťuji.

Kamila Pavlíčková
S přítelem Jirkou Procházkou jsou si vzájemnou oporou

5. A co strava, jak to máš s jídlem, dietami a doplňky?

Tak to je pro mě dobrá otázka, já jsem totiž hroznej jedlík a jídlo mám moc ráda :-) . Ne, tak já nikdy neměla problém s váhou, pár diet jsem beznadějně vyzkoušela, ale ani jedna se nevyrovná té před soutěží, která je náročná jak psychicky, tak fyzicky. Dodržovala jsem sacharidové vlny a pak týden před soutěží superkompenzaci. Momentálně jsem v objemu, což znamená, že mám vysoký denní příjem sacharidů, protože potřebuji nabrat svalovou hmotu na příští rok.

Co se týče doplňků, tak samozřejmě jsou potřeba, ale neříkám, že i bez nich to nejde. Já osobně beru takový ten základ jako je protein, bcaa, spalovač atd. Také záleží, v jaké fázi diety jsem. Jídelníček i trénink mi sepisuje můj přítel Jiří Procházka, který soutěží v mužské kategorii Physique. Tímto mu za to moc děkuji, jak se o mě stará.

Kamila Pavlíčková
Ještě jedna Kamily A Jirky, dvou bikinářů.

Až tak drastické to není

6. Přiznejme si, že diety, které držíš před soutěžemi, jsou více než nezdravé, nevadí ti to?

Tak samozřejmě, že se zdravím to má málo společného, ale určitě mi to nevadí. Baví mě to a vím, že to chci dělat do té doby, dokud to půjde. Ale samozřejmě všeho s mírou, i když na druhou stranu si myslím, že kategorie bikiny fitness až tak drastická není.

Kamila Pavlíčková
Jídlo! Před soutěží je potřeba držení diety, ale potom? Mňami!

7. Jsi žena a svaly jsou u tebe znát, ale nemáš občas pocit, že to je až příliš a tato aktivita prostě patří mužům? Neříkám, že by žena neměla mít svaly, ale…

Já si určitě nemyslím, že je to příliš nebo že tato aktivita patří mužům. Právě naopak – je to mnohem hezčí než vyhublá postava docílená jen dietami.

Nehledě na to, že podle mého názoru, světová úroveň je oproti ČR úplně někde jinde, jak názory společnosti, tak formou bikinářek.

Kamila Pavlíčková
A jak vypadá takový registrační průkaz?

8. Máš nějaký cíl nebo vzor kam až bys chtěla dojít? Jak to vidíš do budoucna, jaké jsou tvé plány?

Mým vzorem jsou Slovenky Nikola Weiterová a Sabina Pleváková, pro mě mají naprosto ideální postavu. A to ani nezmiňuji světovou špičku jako je Nathalia Melo, Amanda Latona, Margret Gnarr, to už je úplně jiný level.
Mým nejbližším cílem je nabrat svalovou hmotu a ráda bych příští rok vyhrála medaili na českých soutěžích. Pokud se zadaří a bude forma, tak bych ráda startovala i na nějakých mezinárodních. Kariéra profesionálky by se mi velice líbila, ale to je zatím jen můj sen, kterého bych jednou ráda dosáhla. Ale to mě čeká ještě hodně práce.

Kamila Pavlíčková
Kamila přímo v akci!

Není to pro každého

9. Čemu krom cvičení se ještě věnuješ?

Jak už jsem zmínila, tak pracuji jako stevardka na mezinárodních linkách. Hrála jsem 12 let závodně volejbal, takže se mu příležitostně věnuji. Jsem certifikovanou instruktorkou Alpinningu a jezdím pro Pulse fitness v Benešově. Jinak ráda trávím čas s přítelem, s kterým máme krom cvičení hodně společných zájmů, s přáteli a rodinou.

10. Tímto ti velmi děkuji za rozhovor a poprosím tě o nějaká motivující slova pro naše čtenářky, které by se možná jednou chtěly bikiny fitness věnovat.

Já také moc děkuji za rozhovor. Určitě bych vzkázala, že tato kategorie není pro každého. Nejdůležitější je začít, mít motivaci a silnou vůli. Nebát se zvedat činky a vytrvat, výsledky se určitě dostaví :-) !

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář