Přes internet můžeš snadno koupit čím dál tím víc věcí. To má pochopitelně celou řadu výhod, nicméně u některého zboží je zapotřebí maximální obezřetnost. Právě prodej léků s sebou nese celou řadu rizik, které lidé podceňují. Nelegální a nebezpečné léky na internetu, to už není pouze spam s nabídkou zázračných prášků na hubnutí.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Přes internet můžeš snadno koupit čím dál tím víc věcí. To má pochopitelně celou řadu výhod, nicméně u některého zboží je zapotřebí maximální obezřetnost. Právě prodej léků s sebou nese celou řadu rizik, které lidé podceňují. Nelegální a nebezpečné léky na internetu, to už není pouze spam s nabídkou zázračných prášků na hubnutí. Poradím ti, jak nakupovat léky bezpečně a v neposlední řadě také výhodně.

Nelegální léky mohou vážně ohrozit tvoje zdraví. Online lékárnu vybírej s rozvahou a opatrností!

Nelegální léky mohou vážně ohrozit tvůj zdravotní stav. Online lékárnu vybírej s rozvahou a opatrností!

Proč si dát pozor?

Léčiva jsou velmi specifické zboží, jehož prodej a distribuce podléhá nejen v ČR velmi tvrdým pravidlům. Není se čemu divit! Nekvalitní výrobek může vážně ohrozit zdravotní stav svého příjemce. V lepším případě lék nemá ten správný účinnek, v horším se dostaví nežádoucí příznaky vedoucí až k ohrožení na životě. Přes internet můžeš legálně koupit pouze taková léčiva, jenž jsou registrována Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Nákupem v pochybných online lékárnách se vystavuješ riziku poškození zdraví. Nebezpečné jsou především různé doplňky stravy (například na hubnutí, větší prsa či rychlý růst svalů) a padělky léků na předpis. Počty případů, kdy prodejci nabízí nelegální léky, rostou každým rokem. Jedinou tvojí obranou je dostatečná informovanost!

Jak poznat bezpečnou lékárnu?

Po přečtení předcházejících řádků je ti asi už jasné, že doopravdy není lékárna jako lékárna. Prodávat léky na internetu mohou pouze lékárny s povolením Státního ústavu pro kontrolu léčiv, kterých je aktuálně jen 133 z více jak 2600 všech lékáren v ČR! Díky přísným pravidlům si můžeš být zcela jistá příznivou cenou léků i nákladů na dopravu, kvalitou samotného léku, dodání v předem dané lhůtě, možností reklamace a pravdivostí uvedených údajů včetně informačního servisu od kvalifikovaného personálu. Všechny vyjmenované výhody a garance do posledního detailu přináší Léky na internetu. V tomto e-shopu najdeš široký výběr sortimentu Lékárny Krupská, protože prodej léčiv online smí provozovat pouze kamenná lékárna.

Lze koupit online i léky na předpis?

Zásilkový prodej léků na předpis zákony České republiky nepovolují. Pokud přece jenom takovou nabídku na internetu najdeš, rozhodně jí nevyužívej! Výdej léků na předpis je vázán jen na kamennou lékárnu.
Léky na internetu nabízí rezervaci přípravků online a jejich následné osobní vyzvednutí s platným lékařským předpisem. K objednávce online by tě měla přimět především výhodná cena a v neposlední řadě i úspora času. Vše si můžeš dostatečně promyslet. Běžné léky bez předpisu a ostatní doplňky je možné zakoupit bez nutnosti vytáhnout paty z domu. Snadno si tak můžeš objednat různé doplňky na posílení imunity, prostředky pro intimní hygienu či péči o tělo. Pokud ležíš například nemocná v posteli, donese ti pošťák vše až k tobě domů! Když se člověk necítí nejlépe, nestojí o fronty a čekání, no ne?

Stačí si dávat pozor

Nákup léků přes internet má bezesporu mnoho výhod. Pro nákup bez starostí stačí respektovat několik základních pouček. Nikdy nenakupuj neregistrované léky a nevyhledávej zboží na diskuzních fórech, chatech či soukromé inzerci. Pouze certifikovaná lékárna s kamennou pobočkou ti může garantovat bezpečný nákup, kvalitní zboží a dodržení podmínek uchovávání léčiv. Nestaň se obětí internetových podvodníků, kterým jde pouze o peníze. Zdraví máme pouze jedno, a proto je zapotřebí si ho náležitě chránit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář