Pokud jsi byla jednou z 2000 běžkyň, které se v sobotu vydaly na pětikilometrovou trasu adidas Běhu pro ženy, určitě jsi taky zažila v cíli vlnu euforie a nadšení.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Pokud jsi byla jednou z 2000 běžkyň, které se v sobotu vydaly na pětikilometrovou trasu adidas Běhu pro ženy, určitě jsi taky zažila v cíli vlnu euforie a nadšení.

Stejně na tom byly i známé osobnosti, které se závodu zúčastnily. Například letošní Česká Miss World Andrea Kalousová si zaběhla svůj nejlepší čas a vynikající atmosféra závodu ji nadchla natolik, že uvažuje o pravidelné účasti na běžeckých závodech.

„Moc jsem si to užila, vůbec jsem nečekala takovou energii od fanoušků kolem trati. Všichni nás povzbuzovali a tak pro mě bylo snadné nechat se vyburcovat k mému dosud nejlepšímu času. Běželo se mi jako na obláčku díky lidem i díky mým úžasně pohodlným běžeckým botám“ zhodnotila dojmy ze svého prvního závodu.
Herečka Andrea Kerestešová, která doběhla jen pár minut poté, si své adidas Ultra Boost také pochvalovala. „Jsou to skvělé boty! Vůbec v nich necítím staré zranění ze snowboardu, takže jsem si celý závod mohla naplno vychutnat,“ nechala se slyšet.

Její kolegyně Patricie Solaříková sbírala první zkušenosti z běžeckého závodu. „Byl to pro mě úplně nový zážitek, nikdy předtím jsem žádný závod neabsolvovala a dnes to bylo úplně super. Dala jsem si cíl, že celých pět kilometrů uběhnu bez zastavení a to se mi podařilo, i když po prvních pěti minutách jsem už nemohla. Pak ale tempo trochu polevilo a najednou jsem měla čtyři kilometry za sebou a věděla jsem, že to dám,“ popsala svoje dojmy z trati.

Modelce Veronice Kašákové pokazila dojem ze závodu horečka, i přes kterou se na trať odhodlaně vydala. „Nechtěla jsem se vzdát předem a tak jsem do závodu nastoupila. Pomohla mi podpora fanoušků podél trati i ta závodní atmosféra a běžkyně kolem mě. Zúčastnila jsem se a to se počítá. Je to skvělá akce, tak doufám, že se za rok budu moct běžet znovu a zdravá,“ plánovala v cíli.

Běh pro ženy je za námi, ale běhat můžeš dál!

Účastí v závodě tedy s běháním hvězdná čtyřka nekončí. Andrea Kerestešová, která se nyní chystá do USA, si bere běžecké boty s sebou a těší se na výběhy s výhledem na moře. „Moji účast v závodě jsem brala jako důvod, proč znovu začít s během, kterému jsem se dříve intenzivně věnovala. Moc jsem si adidas Běh pro ženy užila, atmosféra byla skvělá po celé trati, lepší akci jsem si pro návrat k běhání ani nemohla vybrat,“ uvedla po závodě.
Ani ty nedávej běhu sbohem. Podzim je ideálním obdobím pro všechny běžce, ať už jsi zkušená závodnice nebo teprve začínáš. Zainvestuj do kvalitních bot a funkčního oblečení, které saje pot a nevystaví tě tak riziku prochladnutí. Dokud je teplota nad 15 stupňů, budou ti stačit tříčtvrťáky a tričko s krátkým rukávem. Kdybys po běhu zůstávala delší dobu venku, vezmi si i tenkou mikinu, kterou si při běhu můžeš zavázat kolem pasu. Nenech se omezovat počasím a užívej si radost z běhání i na podzim!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář