Voňavé esenciální oleje mají široké uplatnění ve všech prostorách domu, v kanceláři i na cestách. Jejich základní použití je v aromalampách. Abychom si mohli dopřát všech relaxačních, uvolňujících i povzbuzujících účinků vůní, někdy stačí jen nakapat pár kapek éterického oleje na vlhký kapesník a umístit ho na teplé místo.

avatar

Radka Křivánková

Voňavé esenciální oleje mají široké uplatnění ve všech prostorách domu, v kanceláři i na cestách. Jejich základní použití je v aromalampách. Abychom si mohli dopřát všech relaxačních, uvolňujících i povzbuzujících účinků vůní, někdy stačí jen nakapat pár kapek éterického oleje na vlhký kapesník a umístit ho na teplé místo. Vonné esence dokáží zvýšit příznivé účinky dalších procedur jako saunování a nebo masáže. Právě aromaterapeutickou masáž si v tomto článku představíme blíže.

Jemné doteky dokáží navodit pocit uvolnění, příjemné vůně esenciálních olejů svým působením tento pocit ještě prohloubí.

Jemné doteky dokáží navodit pocit uvolnění, příjemné vůně esenciálních olejů tento pocit ještě prohloubí.

Čistá procedura

Aromaterapeutická masáž je účinná relaxační metoda. Hojivý dotek ve spojení s kouzelnou vůní esenciálních olejů zbaví napětí tělo i duši, zklidní mysl, navodí pocit pohody, dodá ztracenou energii. Aromaterapeutická masáž vychází z klasické masáže, podstatou jsou použité čisté esenciální oleje, které se při masáži používají rozpuštěné v panenských rostlinných olejích. Jako při všech aromaterapeutických procedurách je důležitá právě čistota použitých esenciálních olejů, měli by být 100% přírodní, získané šetrnými metodami z různých částí rostlin. Syntetické náhražky svými účinky nikdy nedosáhnou kvalitní přírodní esenciální oleje.

Až na kůži

Aromamasáž využívá harmonického spojení doteku lidského těla a odrazu vůní v naší mysli. Jemné doteky dokáží navodit pocit uvolnění, příjemné vůně esenciálních olejů svým působením tento pocit ještě prohloubí. Vůně se prostřednictvím masírování dostává do kůže, současně je inhalována a přijímána přímo v mozku, kde ovlivňuje naši náladu a pocity. Síla doteku při masáži ve spojení s působením esenciálních olejů může přinést úlevu namožených svalů a šlach. Zpravidla se užívají prohřívací, prokrvovací a léčivé esence při lokální masáži bolavých částí těla. Uplatní se esenciální oleje – borovice, smrk, kosodřevina, kafr, jalovec, rozmarýna apod.
Komplexní relaxační aromamasáž má pak díky svému hloubkovému působení význam pro celkové zklidnění organismu, navození relaxačního stavu, uvolnění od napětí a stresu. V tomto případě se uplatní příjemné, zklidňující esenciální oleje s antidepresivními účinky. Konkrétní použité esence závisí na subjektivních pocitech masírovaného, vybrat si lze z mnoha vůní a různých relaxačních směsí, vhodné jsou – uklidňující levandule, antidepresivní růže, lahodná vanilka, veselá mandarinka aj.

Stačí si vybrat

Aromaterapeutická masáž prováděná zkušeným masérem na míru pro konkrétního člověka dokáže pomoci při řešení mnohých zdravotních problémů. Dopřát si relaxační účinky aromamasáže si však můžete i doma, přírodní masážní oleje s kapkami různých směsí voňavých esenciálních olejů se dají koupit běžně v obchodě nebo na internetu. Stačí si vybrat tu správnou, vám příjemnou vůni, a poprosit partnera o masáž…

Autorka: Radka Křivánková, www.siladoteku.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář