Všimli jste si, že vůně rostliny se ukládá do paměti pevněji než její tvar nebo název? Příjemná (i nepříjemná) vůně v nás dokáže vzbudit řadu emocionálních reakcí, ovlivnit naši náladu, oživit vzpomínky s ní spojené. V tomto článku vám představíme vůně s afrodisiakálními účinky.

avatar

Radka Křivánková

Všimli jste si, že vůně rostliny se ukládá do paměti pevněji než její tvar nebo název? Příjemná (i nepříjemná) vůně v nás dokáže vzbudit řadu emocionálních reakcí, ovlivnit naši náladu, oživit vzpomínky s ní spojené. V tomto článku vám představíme vůně s afrodisiakálními účinky. Nechte se inspirovat! Vhodně zvolená vůně dokáže povzbudit touhu, podpořit smyslnost, hravost a citový prožitek.

ef

Omamné vůně mohou být skvělým afrodisiakem. Nech v sobě probudit své touhy!

Povzbuzující účinky

Terapie, která využívá poznatků o významu vůní je označována jako aromaterapie. Jde o alternativní léčebnou metodu, která v dnešní době roste na významu, ačkoli je zřejmě tak stará jako lidstvo samo. Aromaterapie využívá čistě přírodní vůně, které se získávají šetrnými metodami z květů, plodů, listů, kůry i kořenů nejrůznějších rostlin, v podobě tzv. esenciálních (éterických) olejů. Rozmanité esenciální oleje můžou mít na náš organismus tišící nebo povzbuzující účinky, pomáhají řešit řadu zdravotních problémů, některé z nich jsou považovány za významná přírodní afrodisiaka. V aromaterapii mají stejný význam jako připisované účinky esenciálních olejů i vnímání a pocity toho, kdo tyto účinky využívá. Vůně musí být v první řadě pocitově příjemná a subjektivně pozitivně vnímaná, v případě afrodisiakálního působení samozřejmě u obou partnerů.

Omamná vůně růže, vůně královny

Jedním z nejslavnějších, nejvzácnějších a také nejdražších esenciálních olejů je olej růžový. Růže je královnou květin, symbolem ženské přirozenosti, smyslná vůně růže je pak královnou mezi esenciálními oleji. Vzácnost růžového oleje je dána jeho složitou a náročnou metodou získávání, kdy je pro několik málo kapek drahocenného esenciálního oleje potřeba obrovské množství okvětních lístků růží, využívá se přitom růže damascénská (Rosa damascena), někdy označována jako růže bulharská, a růže stolistá (Rosa centifolia). Nezaměnitelné, omamné tóny růže pozitivně ovlivňují psychiku, pomáhají při úzkosti, přináší pocit harmonie a radosti, uvolňují svalové napětí, klidní mysl a srdce.Vůně růže je typicky ženská, smyslná, emotivní, výrazná, také příjemně hřejivá. Růžová esence podporuje krevní oběh, působí na ženské pohlavní orgány, reguluje nepravidelný menstruační cyklus, pomáhá při nadměrném krvácení. Na emoční rovině působí antidepresivně, odstraňuje psychické problémy spojené s ženskou sexualitou a reprodukčním cyklem. Pomáhá ženě objevit v sobě vášeň jí vlastní, může však být přímo prospěšná i mužům – má pozitivní vliv na produkci spermatu.

Lahodný nádech exotické vůně ylang-ylang

Zdrojem vzácné silice ylang-ylang jsou intenzivně vonící květy stromovité orchideje kananga vonná (Unona odorantissima, Cananga odorata) pocházející z Indonésie. Olej z rostliny je známý také jako olej cananga, názvem ylang-ylang se označuje olej získaný výhradně z květů. Olej je čirý nebo lehce nažloutlý a má lahodnou, exotickou vůni se sladkým nádechem. Esenciální olej ylang-ylang bývá součástí nejluxusnějších parfémů, jeho smyslná, erotická vůně působí jako afrodisiakum, vzbuzuje touhu, uvolňuje, odstraňuje psychické bloky. Esence ylang-ylang má silné antidepresivní a uklidňující účinky, zmírňuje nervové napětí, působí proti úzkosti. Díky svým sedativním účinkům se využívá při nespavosti. Ylang-ylang působí proti křečím a odstraňuje bolesti různého původu. Zklidňuje dýchání a v neposlední řadě snižuje krevní tlak.

Další esence lásky – vanilka, jasmín, santalové dřevo

Pro probuzení vaší touhy, odhalení skryté vášně a potěšení z rozkoše můžete vyzkoušet i další z řady esencí, kterým je připisován afrodisiakální účinek. Může jít o lehce nasládlou, uklidňující vůni vanilky, povzbuzující a podmanivou esenci jasmínu nebo dřevitou vůni santalu, která přinese uvolnění mysli trpící depresemi. Smyslné vůně vytvoří příjemnou atmosféru při použití v aromalampách, kdy stačí nakapat pár kapek esenciálního oleje do vody nad svíčkou. Povzbuzující a afrodisiakální účinky se znásobí spolu s jemnými doteky při aromaterapeutické masáži. Směsy esenciálních olejů a přírodních rostlinných olejů, které se při masáži využívají, podpoří vaši fantazii, hravost, lásku a vášeň.

V dalším díle seriálu o aromaterapii se zaměříme právě na aromaterapeutickou masáž.

Autorka: Radka Křivánková, www.siladoteku.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář