Máš ráda vodu, ale obyčejné plavání tě nebaví? Co takhle zkusit aqua aerobik? Zjednodušeně řečeno se jedná o aerobní cvičení prováděné na hudbu ve vodě. Jsi neplavec? Vůbec nevadí, protože se cvičí buď ve vodě, která ti bude tak po hrudník, nebo v hluboké vodě, kde ti budou pomáhat nadlehčovací pásy.

avatar

Tereza Mrhálková

Máš ráda vodu, ale obyčejné plavání tě nebaví? Co takhle zkusit aqua aerobik? Zjednodušeně řečeno se jedná o aerobní cvičení prováděné na hudbu ve vodě. Jsi neplavec? Vůbec nevadí, protože se cvičí buď ve vodě, která ti bude tak po hrudník, nebo v hluboké vodě, kde ti budou pomáhat nadlehčovací pásy.  Aqua aerobik je zaměřený na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a zpevnění postavy. Odpor vody je mnohem větší než odpor vzduchu, tím se zvyšuje intenzita cvičení a zároveň dochází k masáži svalů. Oproti klasickému aerobiku  ti tedy aqua aerobik nabízí řadu výhod.

Aqua aerobik

Nemusíš se cítit vždy jako ryba ve vodě, aby tě tenhle způsob cvičení začal bavit.

Jaké jsou výhody aqua aerobiku?

Jako první výhodu určitě oceníš to, že si nebudeš muset pořizovat žádné speciální oblečení ani obuv, protože ti budou stačit obyčejné plavky a ty má ve skříni minimálně jedny každá z nás. Obrovskou výhodou aqua aerobiku oproti suchozemským formám aerobiku je to, že je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím chrání nejen naše klouby a páteř, ale i kardiovaskulární systém. Určitě oceníš i to, že ve vodě dochází k redukci váhy až 4x rychleji než je tomu na suchu. Pohyb ve vodě navozuje stavy fyzického i psychického uvolnění a navíc ti ponoření do vody poskytne určitý pocit soukromí. Protože odpor vody je mnohem větší než odpor vzduchu umožňuje aqua aerobik mnohem účinnější způsob tréninku svalové síly a také vytrvalosti. Zároveň ti však nehrozí přetížení tvých svalů. Díky tlaku vody také dochází k masážnímu efektu, který přispívá k lepšímu odbourávání podkožního tuku, formování postavy, ale také k prevenci celulitidy. Protože voda odvádí 25x více tepla než vzduch, tak se nemusíš bát ani nepříjemného pocení.. Pokud jsi zavrhla klasický aerobik kvůli tomu, že jsi nezvládala složité choreografie, tak u aqua aerobiku se ničeho takového bát nemusíš. Jedná se zde pouze o jednotlivé cviky, které jsou na sebe volně navazují, takže to zvládne opravdu každý. Hodiny tedy mohou společně navštěvovat jak začátečníci tak i pokročilí.

Pomůcky, které se používají na aqua aerobiku

Nemusíš se bát, že musíš kupovat nějaké speciální pomůcky, všechno dostaneš na lekcích zapůjčené. Asi nejčastěji se setkáš s vodními činkami či tzv. nudlemi, které se využívají pro zpestření hodiny. Někde se můžeš potkat i se speciálními rukavicemi, které zvyšují odpor vody nebo také se stepy, které se využívají za pomoci speciálních bot.

Co budeš na hodině aqua aerobiku potřebovat?

Kromě již zmíněných plavek (lepší jsou celkové), tak samozřejmě ručník nebo osušku, hygienické potřeby (šampón, sprchový gel a další kosmetiku, kterou jsi zvyklá používat po sprchování), plážové pantofle k přechodu k a od bazénu a také vodu na doplňování tekutin při cvičení. Přeci jenom, i když se nepotíš jak si zvyklá u jiného cvičení, tak k určité ztrátě tělesných tekutin při cvičení aqua aerobiku dochází.

Kam a za kolik?

Na aqua aerobik si dnes už můžeš zajít v podstatě v jakémkoli městě, kde je nějaký bazén. Protože kapacita lekcí je omezená, tak je zpravidla nutné si lekci dopředu rezervovat. Cena jednotlivých lekcí se pohybuje v rozmezí 100 – 150 Kč. Většinou ti však bude nabídnuto předplacení několika lekcí, což je také samozřejmě cenově mnohem výhodnější.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář