Zima prozatím sbohem nedává a do léta ještě zbývá hodně času, kdy budeš mít možnost nachytat nějaký bronz. Proto můžeš vyhledávat solária, která však tvé kůži škodí a tak není nejlepší a zdravou variantou na opalování.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Zima prozatím sbohem nedává a do léta ještě zbývá hodně času, kdy budeš mít možnost nachytat nějaký bronz. Proto můžeš vyhledávat solária, která však tvé kůži škodí a tak není nejlepší a zdravou variantou na opalování. Také můžeš být jedna z těch, které se zhnědnutí vyhýbá obloukem, a toužíš po krásně snědé pokožce, kterou přirozeně nemůžeš mít.

Chceš být dokonale opálená, ale nechceš se vystavovat zdravotním rizikům? Možná je tahle metoda přesně pro tebe.

Chceš být dokonale opálená, ale nechceš se vystavovat zdravotním rizikům? Možná je tahle metoda přesně pro tebe.

Jednička v opalování

Airbrush není prozatím tolik známá metoda na umělé opalování, jako je třeba solárium nebo samoopalovací přípravky. Opalování metodou airbrush spočívá v nástřiku barvy, která přirozeně zhnědne během pár hodin. Za krátkou chvilku se stala metoda airbrush jedničkou, která sebou nenese žádná rizika a může dopřát bronzovou pokožku těm, kteří solárkám neholdují, nebo těm, kteří mají s opalováním velké problémy. Airbrush sebou přináší spoustu kladných stránek, jako je například nulové riziko poškození kůže a alergických reakcí, okamžité zhnědnutí srovnatelné s několika návštěvami v soláriích nebo týdenních pobytech u moře, rovnoměrnost při nanášení, takže žádné fleky od samoopalováků nehrozí.

Složení samoopalovací emulze

Emulze používaná na airbrush obsahuje přírodní sacharid DHA, Instant bronze, který dodá tmavé a naprosto přirozené opálení a v neposlední řadě také aloe vera, která vyživuje a pečuje o pokožku. Ovšem složení nástřiku airbrush se často liší a některá emulze na opalování obsahuje pouze DHA.

Co dělat před aplikací?

Než vyrazíš na airbrush nepoužívej tak šest hodin před tím jakýkoliv peeling a ohol se raději den, dva předem. Pečlivě si odlič všechen make-up, který by mohl způsobit nechtěné flíčky. Na opalování si na sebe neber řetízky, náramky a náušnice, které by ti mohl způsobit nechtěné bílé fleky na kůži, které bys objevila až po nástřiku. Na opalování metodou airbrush si vezmi nějaké tmavé spodní prádlo, klidně i plavky. Pokud by si zvolila světlé, nejspíš bys barvu z něj už nikdy nedostala.

Otázka pár minut

Samotné nanášení airbrush je jen otázkou chvilky, takže ve vybraném studiu dlouhou dobu nestrávíš. Opálení bude naneseno speciální pistolí, která zajistí, aby umělé opálení bylo rovnoměrné, bez jakýchkoliv šmouh. Po proceduře se můžeš ihned obléknout, takže není třeba nějaké čekání, než nástřik zaschne. Po pár hodinách uvidíš, že tvá pokožka bude čokoládově hnědá, zdravým a rychlým způsobem.

Jak se o opálení starat?

Opalování pomocí airbrush vydrží přibližně týden až čtrnáct dní, ale po celou dobu s intenzivní čokoládovou barvou. Po proceduře se tak jedenáct hodin vyhni sportu, kdy tělo produkuje velké množství potu, což moc dobře na opálení nepůsobí. Zároveň se na stejnou dobu vyvaruj koupání a taktéž holení. Peeling nepoužívej raději vůbec, jelikož barva na opalování rychleji bledne. Odličujícím přípravkům se pokud možno na jeden den vyhni. Kromě těchto prvotních postupu pak žádná omezení nejsou. Airbrush opalování nalezneš v kosmetických, někdy i kadeřnických studií. Cena opalování metodou airbrush se pohybuje od 300 do 500 korun.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kacka

    Ale zapoměli jste napsat, že to chytá tak, jak je maximální opálení daného člověka. Minulý rok na jaro jsme šli skupinka asi 7 holek na toto nastříknutí. Mohu říct, že ani jedna z nás nechytla čokoládovou pokožku. Všechny jsme měli fleky, většinou břicho nebo záda, ale dokonce dvě z nás byly oranžové. Pak jsme přišly na to, že je to jak samoopalovací krém, který si potíráte týden a zflekatíte. Určitě nedoporučuji!!!