Je něco lepšího než okamžiky plné smíchu a dobré nálady? Není, a tak smíchem nešetři. Nejen, že vypadáš skvěle, když se směješ, ale také ti to prospívá! I tvému zdraví.

avatar

Tereza Dvořáková
Milovnice života a všeho příjemného, co přináší.

Smích je skvělý lékař a pomocník

V čem konkrétně ti pořádné řehtání od srdce prospěje ve zdraví? A že je také pomocníkem ve společenských situacích? Koukej, co všechno dokáže taková skvělá činnost:

Úsmev
Smíchem bys neměla šetřit, ba naopak!

1. Zlepšuje krevní tlak

Pomáhá především lidem, kteří trpí vysokým krevním tlakem. Na počátku smíchu se sice tlak zvyšuje, dále se ale naopak sníží na vhodnou hodnotu. Dýchání je poté hlubší a to pomáhá k lepšímu okysličení krve, která se dostane do celého těla.

2. Pomůže ti zhubnout

Smíchem spálíš spoustu kalorií. Řehot od srdce zvyšuje tep a urychluje metabolizmus – tedy spalování tuků. Jestli jsi ve fázi hubnutí a držíš dietu, měla bys smích přidat do svého jídelníčku.

3. Pomáhá při stresu

Smích dokáže zastavit hormony, které způsobují stres a tím tě hodí do větší pohody. A to na dlouho. Čím více se budeš smát, tím budeš v menším stresu a napětí. Také dobře působí proti úzkosti, podráždění a nervozitě. Tak se před testem z matiky s kámoškami řádně zasmějte a půjde to lépe!

4. Posiluje imunitní systém

Vědci potvrdili, že ten, kdo je vysmátější, je také zdravější. Smích totiž zvyšuje počet protilátek působících proti nachlazení a kašli. Až na tebe tedy přijde rýmička, naordinuj si vtipnou komedii a budeš zase zdravá.

5. Smích zlepšuje dýchání

Smích vyprázdní tvé plíce a zase je pak naplní čerstvým vzduchem. To má čistící účinek podobný správnému hlubokému dýchání. Je to užitečné zejména pro lidi, kteří trpí respiračními onemocněními, jako je například astma.

6. Zlepší tvůj společenský život

Každý má kolem sebe rád lidi, se kterými se velmi zasměje. Na novou společnost nejlépe zapůsobíš právě humorem a smíchem. Pak si všechny kolem sebe získáš. Vytvoříš si tak dobré přátele nebo skvělé postavení ve třídě či práci.

7. Snáze najdeš partnera

Jestli právě hledáš partnera, pak smích je tím nejspolehlivějším trikem. Muži totiž milují ženy, které se dokáží v jejich přítomnosti od srdce zasmát. A pokud již někoho máš, tak společný smysl pro humor a schopnost pořádně se zasmát, i když jste jen ve dvou, je pro vztah přímo skvělé!

Zasměj se právě teď! Koukni, jak na to:

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář