Máš v plánu zhubnout, nebo si třeba jen chceš pročistit tělo? Pak vyzkoušej tyto nápoje plné zdraví, které ti dobijí energii.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

5 top drinků pro boj s faldy

Pitný režim

Nízkokalorických jídel je na internetu požehnaně – kromě přímo vypracovaných jídelníčků či dietních plánů tu nalezneš i samostatné recepty, ale co pití? Sice se všude píše, že bys měla dostatečně pít a dodržovat tak pitný režim, bez něhož by tvoje snaha mohla přijít vniveč, ale po konkrétních nápojích, pomineme-li vodu či neslazené čaje, jakoby se slehla zem. Co tedy člověk na dietě může pít? Zde máš několik nápojů, které by ti mohly pomoci s tvými faldíky.

1. Černá káva

Může to znít lehce překvapivě, ale když jí nevypiješ 5 litrů denně, tak bude mít naopak velmi dobrý účinek na tvé tělo. Jednak černá káva obsahuje antioxidanty, které snižují riziko některých typů rakoviny, ale může také eliminovat hrozbu diabetu nebo onemocnění srdce. Kofein zvyšuje činnost tvého metabolismu, díky čemuž dochází ke zvýšení počtu spálených kalorií. Samozřejmě ale nesmíš do kávy přidávat cukr nebo mléko – to by potom nebylo k ničemu.

2. Džus z brusinek a hrušek

Různé šťávy z ovoce nebo zeleniny jsou dobré a zdraví prospěšné. Obsahují všemožné minerály, živiny a vitamíny. Z těch všech možných kombinací je právě brusinka a hruška tou nejlepší, protože obsahuje vysoké procento vitamínu C a přirozeně nakopne tvůj metabolismus. Doplní také energii a proteiny, které budeš potřebovat. Brusinka mimo jiné pomáhá předcházet různým zánětům močových cest a hruška poté doplňuje draslík a hořčík. Je také bohatá na vápník, který je důležitý pro zdravé kosti.

3. Zelený čaj

Jde o dobrý doplněk tvé diety, ale někdy i samotný tento nápoj ti může pomoci shodit pár kilo. Pokud nemáš čas pravidelně cvičit, tak pij alespoň jeden šálek zeleného čaje denně, čímž doplníš potřebné antioxidanty, díky čemuž budeš rychleji spalovat tuky a zároveň posilovat svůj metabolismus. Mimo jiné také potlačuje chuť k jídlu, takže toho spořádáš méně, pomáhá proti stresu a napomáhá relaxaci. Zelené čaje jsou populární především v Japonsku.

4. Zeleninové šťávy

Nejvhodnější je zelenina z čeledi brukvovité. Nezáleží na tom, jestli ji budeš kombinovat s jinými druhy nebo ji konzumovat sólo, protože tak jako tak to bude tvoje největší zbraň proti tukům. Jde především o zelí, kapustu, brokolici nebo třeba květák. Jednak ti tato zelenina pomůže udržet zdraví, jednak udržet správnou hladinu hormonů v těle a zbaví tě toxinů.

5. Detoxikační šťávy

Pití detoxikačních šťáv je jednou z nejlepších věcí, co můžeš při boji se svými kily udělat. Můžeš si je jednoduše připravit doma z ovoce nebo zeleniny, či z kombinace obojího. Na odstranění toxinů z těla jsou výborné citrusové plody. Kromě nich je dobrá kořenová zeleniny jako je zázvor, mrkev. Dále jsou to třeba jablka. Tyhle tři totiž napomáhají správné funkci trávícího traktu.

Zásoba antioxidantů

Je jedno, jestli jsi rozhodnutá pro dietu, nebo jenom chceš napumpovat svoje tělo energií, protože tyto vitamínové bomby fungují na obojí. Tyto drinky doplní potřebné živiny a navíc uděláš něco pro svoje zdraví. Nezapomínej ale, že k hubnutí je zapotřebí také kombinace vyvážené stravy a nějaký ten pohyb. Další tipy na hubnutí najdeš na portálu jakmamzhubnout.cz. Období, kdy chceme vystavit tělo v plavkách, se rychle blíží, a proto se každý praktický tip rozhodně hodí. Po vypití sklenice zeleninového džusu prostě 10 kilo nezhubneš. Drinky jsou tak spíše opravdu jen vhodným doplňkem.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář