Aktuální tělesná hmotnost je pro mnohé z nás nesmírně důležitá, a tak se snažíme neustále hubnout. Fotografií proměn je především na nejrůznějších facebookových stránkách neskutečné množství. Ne vždy se sice jedná o skutečné záležitosti, nicméně mnohým lze věřit. Právě proto se zaměříme na samotný proces hubnutí jako takový a pokusíme se poukázat na 5 zajímavých tipů týkajících se shazování přebytečných kilogramů. Všechny se dají shrnout do věty, že je zapotřebí mít menší energetický příjem než výdej, nicméně pojďme postupně na všechno, co by vám mělo k redukci váhy stačit.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Pohyb a zase pohyb

Základním stavebním kamenem jakéhokoli hubnoucího režimu je pohyb. Především u lidí trpících značnou nadváhou se v žádném případě nemusí jednat o nijak extrémní fyzické zatížení. Optimální jsou delší procházky o přírodě. Stačí jednoduše menší turistický výlet třeba do některého z níže položených míst. Stejně tak není od věci volit i zábavu. Například chození na houby do lesa může být velmi zábavné a přitom uděláte něco pro sebe. Stejně tak lze koncipovat i v uvozovkách procházky po supermarketech, nicméně nesmíte zabrousit do některého z fast foodů. To byste nejspíše mnohem více nabrala, než shodila. Jinak jsou ale ideální volbou nejrůznější kolektivní sporty, při nichž se zkrátka bavíte a na nějaké shazování přebytečných kilogramů nemůžete v žádném případě myslet.

Jídelníček musí být zdravý, leč chutný

Když se řekne zdravý jídelníček, mnohým se vybaví nejrůznější méně tradiční pokrmy, které prostě většině lidí nechutnají. Není to pravda, pravidelnou stravu si lze upravit dle vlastních potřeb takovým způsobem, že vám bude chutnat. Bohatě postačí, když aktuálně vynecháte opravdu tučná jídla a pokrmy obsahující vysoké procento cukru a soli. Upravit byste měli i celkový objem porcí, jež budete denně konzumovat. Co se týká konkrétních jídel, není od věci vyvarovat se přebytečné konzumace pečiva a jiných tradičních potravin.

Pravidelný pitný režim

Zapomínat se nesmí ani na pravidelný pitný režim. Co se týká samotných tekutin, optimální je samozřejmě čistá pramenitá voda. Pokud se ochutí citronem a mátou, získáte vynikající nápoj, jehož prostřednictvím do sebe stoprocentně nebudete pumpovat jen a jen cukry.

Eliminace stresu

Snížení míry stresu, jemuž jste v průběhu dne vystavení, je alfou a omegou k pohodovému životu a postupnému shazování kilogramů. V praxi se vše realizuje velmi složitě. Vhodné je alespoň navýšit čas věnovaný odpočinku.

Pohodový odpočinek

Relaxujete v domácnosti tak nějak za pochodu? Tak na to zapomeňte. Musíte mít bytelnou pohodlnou postel vybavenou kvalitní matrací a také dostatek ticha a klidu okolo sebe. Pokud toto všechno nemáte, zajistěte si to.  Postel lze třeba zakoupit velmi výhodně se slevovými kódy z Buykers.com.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Karolína Novotná

  Naprosto souhlasím. Bez pohybu to prostě nejde. Já jsem se rozhodla, že budu jezdit do práce na kole. Když přijdu domů, tak už se mi na kolo nechce, ale takhle udělám něco pro svoje zdraví a ještě ušetřím za MHD. Hledala jsme proto jízdní kola Plzeň a našla jsem to pravé na https://www.mmrebike.cz/jizdni-kola .

 • Macina Nováková

  Tyjo, díky za tip. Skořici mám ráda, takže určitě vyzkouším. Co se toho hubnutí týče, tak mně se zase hodně osvědčila dieta v krabičce, kterou odebírám od https://www.dietbox.cz/ Díky ní jsem za poslední 3 měsíce zhubla skoro 5 kilo a pořád hubnu, takže určitě doporučuju.

 • Kamil Štrof

  Mě se na hubnutí osvědčila skořice, kterou si míchám do různých smoothie. Nejen, že ho krásně ochutí, ale také zrychluje metabolismus. V článku z https://medicore.cz/skorice/ jsem dokonce zjistil, že stimuluje kevní oběh.

 • Kamilovo

  Děkuji za skvělé tipy, za pár týdnů odjíždím na dovolenou a snažím se zhubnout. Každá rada je tudíž super. Ještě bych do tipů přidal i užívání bylinných přípravků na hubnutí z https://www.eushops.cz/SLIM-FITNESS-SNIZENI-HMOTNOSTI , které prý dokážou při hubnutí výrazně pomoct.