Obranyschopnost organismu je základem pro naše zdraví. Podporovat bychom ji měli celoročně, zejména ale během zimních měsíců. Podívejte se, jak se dá imunita snadno posílit přírodní cestou.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

5 tipů jak v zimě posílit imunitu

Aloe vera

Aloe vera je rostlina, která dokáže posílit a pročistit náš organismus. Aloe vera můžete užívat ve formě potravinových doplňků i šťávy. Očistíte své tělo od nežádoucích toxinů, které se nám v něm pravidelně usazují. Organismus zbavíte nepříjemné a zbytečné zátěže, čímž bude mnohem odolnější proti virům, bakteriím i nachlazení.

Echinacea

Echinacea neboli třapatka nachová se díky svým blahodárným účinkům posilujícím imunitní systém těší velké oblibě. Využívá se hojně i při závažnějších onemocněních. Nejúčinnější látky obsahuje právě kořen, který je velmi bohatý na pryskyřice, silice, glukózu, fruktózu, inulin, glykosidy a mnoho dalších látek. Nejlepší je začít užívat Echinaceu v podobě tinktury.

Šípky

Dříve se šípky sbíraly ve velkém množství, dnes jsou velmi často opomíjené. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C, který je zcela nepostradatelný pro naši imunitu. Pokud vás přepadne chřipka nebo nachlazení, rozhodně si dopřejte voňavý šípkový čaj. Vyššího účinku dosáhnete v podobě šípkových sirupů, u kterých nedochází ke zničení vitamínu C díky tepelné úpravě.

Ženšen

Ženšen je součástí asijského léčitelství, kde je zcela nepostradatelný. Je vhodné jej užívat formou preventivní kúry nebo v průběhu léčby nemoci. Ženšen obnovuje, fyzickou i psychickou rovnováhu v těle. Jde o vysoce účinný antioxidant, který podporuje správné trávení, srdeční činnost a krevní oběh. Nejčastěji se užívá ženšenový extrakt, který je vyrobený z kořene.

Dbejte na prevenci

Kromě výše uvedených produktů na posílení imunity dbejte i na pravidelný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Pomáhá i pobyt v sauně a ve vířivce. Důležité je také teplé oblékání a chránění ledvin před chladem. Zvolte přiléhavé oblečení, které nemusí být nijak rozměrné. Vsaďte na bezešvé spodní prádlo, jako jsou spodničky, košilky, kalhotky s vyšším pasem i dámské body. Právě bodyčko nebo košilka se stahovacím efektem vám ochrání ledviny, vytvaruje tělo a nemusíte mít na sobě ani tlustý svetr. S bezešvým tvarujícím prádlem budete vždy elegantní a dopřejete si skutečné pohodlí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Petra Lehká

  Já posiluji imunitu přírodní cestou. To je totiž podle mě nejlepší způsob. Nejvíc se mi zatím osvědčila šťáva z rakytníku, kterou si kupuji z https://www.herbavis.cz/ . Piju ji každý den od podzimu do jara a musím zaťukat, že se mi od té doby nemoci naštěstí vyhýbají.

 • Nikicz

  Rozhodně s článkem souhlasim. Já mívám v zimě taky hrozné problémy s imunitou celkově. Letos jsem to nějak přetrpěla, ale pomohl mi tento olej ze smrku černého na imunitu. Používala jsem ho všemi možnými způsoby jak se esenciální oleje dají používát..

 • Andrej

  Zdravím, mně se obecně osvědčilo jíst více vitamínů. Hlavně příjem z ovoce a zeleniny a doplňuji i některými práškovými vitamíny. Kdyžtak tady přidám zajímavý článek, který s tím trochu souvisí zde dá se tam něco o vitamínech zjistit.

 • Kamil Štrof

  Myslím si, že tou nejdonalejší cestou jak si imunitu posílit je hlavně pobývání v lese, i když je třeba pod nulou. Někdy v lese dokonce i přespím, s pořádnou army výbavou od https://armik.cz/ to totiž není problém. Od té doby co toto praktikuji jsem nikdy nebyl nemocný.