Záda prohnutá do luku, pálící oči od obrazovky a ztuhlá ruka od myši? Zkus se na chvíli odlepit od svého počítačového miláčka a udělej něco pro své tělo a zdraví. I když ti sportování nezní moc lákavě, podívej se, kolik výhod ti může přinést.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

5 překvapivých důvodů, proč je sport skvělý pro celé tělo

Ve zdravém těle zdravý duch

Ne každý je stavěný na to, aby dennodenně uběhl půl maraton nebo zvedal dvě stě kilo na bench. Přesto je ale pohyb na čerstvém vzduchu zdravý a může s tebou udělat divy. Nemusíš se nijak přepínat, ale už jen malá procházka ti pomůže zapomenout na problémy a vyčistit si hlavu. Je sice pravda, že v 35°C vedrech se toho moc dělat nedá, ale nikdo neříká, abys chodila ven v poledne. Podobné výmluvy si prostě a jednoduše strč za klobouk. I když se ti nechce, hýbat by ses měla – jen se podívej, kolik výhod ti může přinést takové běhání, jízda na kole, procházka, plavání,…

1. Schody už nebudou Mount Everest

Taky ti někdy přijde, že schody do druhého patra, jako kdyby byly Mount Everest? Stačí pár kroků a už se potíš a nemůžeš? Když budeš po nich chodit pravidelně nebo nějak jinak sportovat, postupně se dostaneš do kondice a to, co ti předtím přišlo jako výkon hodný obdivu, bude prd oproti tomu, co dovedeš potom. Navíc se ti už nikdo nikdy nebude na tělocviku smát, že neoběhneš ani dvakrát tělocvičnu.

2. Kamasútra levou zadní

Sportování má výhody nejen zdravotní, ale také sexuální. Jak již bylo zmíněno výše, tvoje kondice se zvýší a navíc s takovou jógou dojdeš i větší pružnosti. Už nespočetněkrát bylo napsáno, že jóga zlepšuje sex a chuť na něj a prokazuje to také mnoho studií. Překvap svého miláčka a udělej ze sebe díky sportu sexuální bohyni.

3. Zlepšující se sebevědomí

Vždycky, když se rozhodneš držet dietu, platí tam jedno velké ale. ALE bez sportu to prostě nejde. Díky pohybu budeš spalovat tuky a tvoje postava se bude formovat. S ubývajícími špíčky se potom bude zvedat i tvoje sebevědomí. S každým shozeným kilem si budeš připadat hezčí a lepší a to na tobě bude znát. Sportem se můžeš propracovat i ke zdravému sebevědomí, které je potřeba pro spokojený život.

4. Jak na „bylinkách“

Je obecně známé, že během sportování se do tvého těla uvolňují tzv. endorfiny. Tyto „hormony štěstí“ způsobují, že se cítíš naprosto skvěle, jako kdybys uměla létat. Pokud tedy chceš mít dobrou náladu, zbavit se deprese nebo utlumit nějakou bolest, zkus si jít zaběhat. Do těla se ti vyplaví endorfiny, díky kterým ti život bude připadat skvělý. A dosáhnout toho jde i bez látek obsažených v některých „bylinkách“.

5. Žít sportem

Když jednou začneš, jednoduše nebudeš moct přestat. Stačí, aby ses odlepila od Facebooku a přestala kontrolovat, co kdo dělá. Pokud se nudíš, udělej si ze sportování příjemného koníčka. Nejenže zjistíš, že je to příjemná změna, ale tvoji známí alespoň budou odteď vědět, co ti mají dávat za dárky k narozeninám a svátku. Přeci jen, kvalitní boty na běh nebo funkční tričko se jen tak samo ve tvé skříni neobjeví, že?

Pomáhej pohybem

Jak vidíš, sport má opravdu mnoho výhod, a bylo by škoda všechno tohle zahodit jenom proto, „že se ti nechce“. Prázdniny se sice chýlí ke konci, ale na sportu je ta výhoda, že se dá provozovat během celého roku. Neváhej a alespoň to zkus. Navíc například s různými aplikacemi do telefonu můžeš zjistit, kolik jsi spálila, nebo dokonce pomoci někomu, kdo to potřebuje (viz. Pomáháme pohybem od ČEZu).

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář