Grep jako potravina není pro každého. Někteří považují citrusy za kyselé a hořké, avšak po přenesení se přes tyto vlastnosti a po přečtení tohoto článku možná budeš chtít začlenit grep do každodenní péče o pleť.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Jeho výrazná, silná chuť není jeho silnou doménou, avšak vysoký nutriční obsah a osvěžující vůni vyhledává stále více a více zákazníků v přípravcích na pleť. A jak toto ovoce prospívá naši pleti a zdraví?

Grep v kosmetice
Grep v sobě skrývá spoustu vlastností, kterými prospívá naší pleti
zdroj: beautylish.com

Zdravá kůže vpřed

Grep je bohatý na antioxidanty a je skvělým zdrojem vitamínů C, A a E a dalších minerálů, jako je vápník a železo. Lokálně aplikované grapefruitové extrakty poskytují řadu anti-agingových výhod, jako je sjednocení tónu pleti nebo boj proti kruhům pod očima. Tím, že grep zařadíme do naší potravy, zajistíme tělu přísun dostatku vitamínů a živin, které jsou důležité pro zdravou kůži. Vitamin A je zapotřebí k udržení zdravé sliznice a kůži. Spotřeba ovoce s vysokým obsahem flavonoidů a vitaminu A pomáhá chránit před rakovinou plic.

Mladší a krásnější

Grep obsahuje vysoké množství vody, která pomáhá udržovat naši pleť hydratovanou, svěží a odolnou proti tvorbě vrásek a vnějším vlivům, jako jsou sluneční paprsky nebo bakterie. Velkou výhodou je, že grep pomáhá tvorbě kolagenu, čímž se pleť stává mladší, pružnější bez jakýchkoliv jemných linek a vrásek. Grep má výborné adstringentní a exfoliační vlastnosti, které zvyšují pH pokožky a tím jsou ideální pro mastnou a k akné náchylnou pleť.

Pryč s lupy

Výtažky z grepu také pomáhají s léčbou kožních zánětů, lupů, impetiga a vyrážek. Společnost Neutrogena si přímo vydobyla pozornost u zákazníků produkty, které obsahují právě grepové léčivé extrakty. Pokud však nechceš utrácet za zbytečně drahou pečující kosmetiku, stačí, když vyměníš pomerančový džus za grepový, do salátů přidáš plátky grepu nebo toto ovoce přimícháš do různých omáček, či dresinků.

Hubni s grepfruitem

Je dokázáno, že grep a hroznová šťává pomáhají lidem ztratit tuk a udržet si zdravou váhu. Populární dietologové a odborníci na výživu doporučují zařadit grep do jídelníčku, protože existuje vědecký důkaz, že pravidelná konzumace grapefruitu pomáhá k výraznému hubnutí. Lékaři zjistili, že konzumace grapefruitů snižuje inzulín, díky čemu dochází k převedení cukrů na tuky. Tento citrus obsahuje pouze 42 kalorií na 100 gramů.

Další výhody

Růžové a červené grapefruity mají obrovské množství beta-karotenu, který je nezbytný k udržení zdravých očí a k zlepšení zraku. Konzumace dvou grapefruitů denně pomáhá snižovat krvácení z dásní. V neposlední řadě prospívá také našim vlasům. Vitamin C obsažený v grepu má silné antioxidační vlastnosti, které přispívají k posílení imunitního systému a posilují pojivové tkáně v rámci vlasové folikuly. Posiluje krevní oběh v pokožce hlavy, a tím podporuje růst vlasů.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář