Dnes jsme pro Vás připravili 6 tipů o 303 slovech o tom, jak prospět svým prsům. Přečíst by si je měla každá z Vás bez ohledu na věk či velikost košíčku.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

303 slov o tom, jak si udržet zdravá a hezká prsa

1. Mějte dostatek pohybu

Výzkum Hardvard Medical School z roku 2003 potvrdil, že fyzická aktivita snižuje riziko rakoviny prsu o třetinu. Čím dřív začnete se sportem, tím dříve.

2. Při sportu používejte sportovní podprsenku

Zejména, pokud běháte, byste měli nosit sportovní podprsenku. Je totiž dokázáno, že klasická (či žádná!) podprsenka a s ní spojené větší houpání prsou vede k jejich svěšení. Sportovní podprsenka by pro Vás měla být prostředkem prevence, tj. noste ji i v případě, že jste stále mladá a Vaše prsa jsou stále pevná.

3. Jezte správně

Dopřejte svému tělu vyvážený přísun bílkovin, sacharidů a tuků. Dbejte na to, aby mělo Vaše jídlo dostatek vitamínu a minerálů. Tímto si zajistíte, že tělo nebude spotřebovávat tuk uložený v prsou, která tak nebudete mít povadlá a že zároveň bude schopno regenerovat buňky v této části těla.

4. Dopřejte svým prsou dostatek „vláhy“

Kůže okolo prsou je relativně tenká a potřebuje tedy zvláštní péči, která má podobu správné výživy (viz. bod jezte správně) a vláhy, kterou této části těla dopřejete pomocí některého z tělových krémů. V létě dbejte na ochranu Vašich prsou před prudkým slunečním zářením, zejména pokud svůj hrudník dáváte na obdiv v hlubokém výstřihu.

5. Choďte, seďte, stůjte vzpřímeně

Při správném držení těla budou Vaše prsa vypadat pevnější a větší. Svým postojem určujete tvar Vašich prsou, nechoďte tedy shrbení a nepodporujte svěšení Vašich prsou.

6. Používejte správnou podprsenku

Viz. výše. I podprsenkou určujete tvar svých prsou a míru jejich námahy. Studie z roku 2004, která zkoumala používání podprsenek u 750 dam, zjistila, že až 80 % všech žen nosí nevhodnou podprsenku. Ať už jde o špatnou velikost košíku či podprsenky. Třetina všech žen přitom nosí větší podprsenku, než by měla. Nelžete tedy svému sebevědomí tím, že si budete kupovat větší podprsenku, noste správné číslo a udržte si tak správný tvar svých prsou.

Děkujeme společnosti Brandeis Clinic – klinika plastické chirurgie Praha za cenné tipy při vytváření tohoto příspěvku.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář