Divíte se, že vaše pleť vypadá neustále zašedle, unaveně a bez života, a to i přesto, že používáte různé hydratační krémy a pijete hodně vody?! Důvody mohou býr různorodé. Kolem nás je spousta faktorů, které stav naší pleti ovlivňují a my si to ani neuvědomujeme. Jak se těmto zabijákům krásné pleti vyhnout se dozvíte v tomto článku.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Krásná pleť není samozřejmost

Krása není samozřejmost, musíme o sebe pečovat

1) Slunce

Nejlepším způsobem jak pleť chránit od vzniku skvrn, vrásek a poklesnutí je používání kosmetické péče s ochanným faktorem nejméně SPF 30. Dnešní trh s kosmetickými přípravky nabízí širokou škálu kosmetiky. My doporučujeme přípravky La Roche-Posay. Jsou lehké, pleť nezatěžují a příjemně voní. Aplikace je zcela jednoduchá. Na čistou pleť obličeje naneste množství ochranného přípravku o velikosti lžičky. Na tělo poté o velikosti skleničky. Přípravky používejte i v případě, že jste ve stínu. Na přímém slunci se mazejte každé dvě hodiny, pleť je tak dokonale chráněná.

2) Kouření

Pokud potřebujete kromě udržení si vašeho zdraví další dobrý důvod proč přestat, zde ho máte. Kouření škodí pleti ve velké míře, způsobuje předčasné stárnutí pleti, výskyt hlubokých vrásek a její zašedlý tón. Kouření dokonce podle výzkumu způsobuje, že vypadáte až o 2,5 roku starší.

3) Alkohol

Bavit se člověk dokáže i bez skleničky v ruce. Pokud popíjíte více jak jeden alkoholický koktejl denně, vaše pokožka značně trpí. Nadměrné pití alkoholu způsobuje předčasné stárnutí pleti a výskyt vrásek.

4) Špatná kosmetika

Výběr špatné kosmetiky pro váš typ pleti je jedna z nejčastějších chyb péče o plěť. Správná a dobrá kosmetika je pro tvoji pleť to nejlepší.

Pro mastnou pleť je nejlepší používat tzv. “nekomedonní” přípravky, které většinou obsahují blahodárnou kyselinu salicylovou, která se řadí mezi nejlepší antibakteriální látky. Majitelky s mastnou pletí by se měly vyhýbat i mastným krémům, jelikož tento typ pleti má své vlastní oleje.

O citlivou pleť je nejlepší pečovat s takovými přípravky, které ji nezatěžují, jsou lehké a neparfémované. Dobrým pomocníkem její ochrany je už jednou zmíněný ochranný faktor SPF. Pro tento typ používejte kosmetiku s výtažky bambuckého másla a kyseliny hyaluronové.

Smíšený typ pleti je dobré čistit přípravky, které pleť nedráždí a zároveň dokážou předcházet nadměrnému vzniku kožního mazu. Oblast T-zóny proto myjte čistícím gelem a suchá místa promastěte hydratačním krémem.

Suchá pleť potřebuje dostatek výživy nonstop. Dobré je používat takovou kosmetiku, která pleť do hloubky hydratuje, vyživuje a zvláčňuje. Naopak se vyhněte drsným peelingům.

5) Nezapomínat na krk a hrudník

Péče o pleť by nikdy neměla končit u brady. Krk a dekolt vystavujete skoro vždy slunečnímu záření, proto by se o tato místa mělo pečovat stejně tak, jako o váš obličej. Používejte jemné přípravky a vyzkoušet můžete i peeling.

6) Pozor na znaménka

Studie provedená jednou americkou institucí nedávno zjistila, že v roce 2004 byl výskyt melanomu u žen ve věku 15 až 39 let až o 50 % vyšší, než v roce 1980. Jaké je tedy ponaučení? Každý člověk, který se slunní by měl navštěvovat dermatologa alespoň jednou ročně. Sebekontrolu dokonce každý měsíc! Dobré je nezapomínat na místa pod nehty, hlavu a paty. Pokud se znaménka mění, na nic nečekejte a navštivte dermatologa.

7) Špinavé kosmetické štětce

Možní si říkáte, proč se mytím kosmetických štětců obtěžovat?! Dobrých důvodů je hned několik. Špinaví pomocníci můžou zapříčinit ucpávání pórů či bakteriální infekci. Jednou za tři týdny proto štětce umyjte jemným šampónem a poté nechte důkladně uschnout.

8 ) Mobil

Možná jste ani netušili, že opírání telefonu o tvář či bradu způsobuje množení bakterií. Mobilní telefon totiž vysílá vlny a teplo, což má za následek kožní reakce, která se projevuje podle typu pleti. Co takhle vyzkoušet handsfree?

9) Peeling

Mastné pleti může být čistící peeling velkým pomocníkem. Občas se ale může stát, že drsné mikroperličky mohou pleť podráždit, ta je pak zarudlá a množí se bakterie. Peeling proto nepoužívejte každý den.

10) Nedostatek spánku

Ten způsobuje, že je člověk ve stresu, címž trpí i pleť. Právě stres se na pleti podepisuje nejvíce. Způsobuje výskyt akné, ekzému nebo lupénky. Spánek je doba, kdy se tělo regeneruje, tedy i pokožka. Jeho nedostatek má za následek zpomalení buněčné obnovy. Kromě toho proudí do pokožky málo krve, pleť pak působí pobledle.

11) Noční očista

Pokud si po večerním mejdanu pleť pořádně neodlíčíte, můžete si způsobit ucpání pórů, což vede ke vzniku akné – především u mastného typu. Když spíte, vaše tělesná teplota se mírně zvyšuje, a proto pokožka více absorbuje to, co je na jejím povrchu. Proto před tím, než půjdete spát pleť důkladně očistěte a hydratujte. Kvalitní kosmetika zde hraje také svoji roli.

12) Nezdravé potraviny

Opravdu záleží na tom, jaké potraviny konzumujeme. Ty mají totiž na krásu naší pleti velký vliv. Vyživovat kůžu zevnitř můžeme pojidáním avokáda, ořechů nebo arašídového másla- tyto blahodárné tuky poskytují výživu vlasům, nehtům, kůži a samozřejmě pomáhají ke správnému fungování organismu.

13) Zanedbávání očí

Pleť kolem očí je na celém obličejí ta nejtenčí, proto je i více náchylná k podráždění. Je dobré oční okolí nedrhnout a používat jemné oční krémy k prokrvení a rozzáření. Dobrým pomocníkem k jeho kráse je zinek. Navíc, nedostatek vody způsobuje prohlubení kruhů pod očima. Proto dodržujte i pitný režim.

14) Pupínky

Vymačkávání pupínků je většinou velmi lákavé, ale faktem je, že způsobuje rozšíření infekce, záněty a jizvičky. Zkuste občas navštívit kosmetičku nebo používat kvalitní kosmetiku určenou k léčbě dlouhodobého nebo závažnějšího typu akné.

15) Nedostatek sportu

Jeho nedostatek má za následek zhoršení průtoku krve do pokožky a naopak jeho přísun pleť prokrvuje, ta vypadá poté mnohem zdravěji. Sport navíc odbourává stres, který způsobuje vzestup hladiny kortizolu, a proto také vzniká akné. Pokud jeho množství snížíte, pleť bude zdravější a rozzářenější. Nezapomínejte si po cvičení pleť ale důkladně umýt a vyčistit.

16) Opalování

Bronzer i samoopalovací přípravky jsou v pořádku, slunění však sebou nese řadu nevýhod. Paprsky UVA a UVB způsobují předčasné stárnutí kůže a mohou zapříčinit vznik rakoviny kůže. Používejte vždy přípravky s SPF 30 + v závislosti na typu pigmentu vaší pokožky.

17) Přemíra péče

Vždy se držte pravidla “všeho s mírou”. Pokud například používáte dva krémy najednou, měli byste se informovat, zda si navzájem nesnižují účinnost nebo zda nevedou k podráždění pokožky. Nejčastěji tak dochází, pokud například léčitě kůži spálenou sluncem a zároveň odstraňujete akné.

Stav a vzhled vaší pleti máte ve svých rukou. Proto o ní pečlivě pečujte a výsledky určitě přinesou své ovoce :)

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář