Rozpruď svůj metabolismus a vyplav všechny endorfiny na sexy cvičení. Vytvaruj si postavu pro tvůj lepší pocit a s dobrou náladou zimní večer zakonči v teple pod peřinou se svým nejmilejším.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Sexy cvičení tě dostanou do formy

Není žádným tajemstvím, že cvičení zlepšuje náladu, ale rovněž i tvůj sexuální apetit a celkové zdraví. A to necvičíš každý den. Takže co by mohlo být lepší, než cvičení, které je stále ve tvé mysli od té doby, co jsi začala tvrdě pracovat na tom, abys spálila přebytečné kalorie? „Sexy cvičení nám pomůže mít hlavní slovo nad našimi těly smyslným způsobem, takže se cítíme více vnímavější a více se zajímáme o sex,“ říká Marianne Brandon, Ph.D, psycholožka a sexuální terapeutka z Annapolis v Marylandu. Zde je 10 způsobů sexy cvičení, při kterých se zaručeně zapotíš, a tvé srdce bude stále závodit.

1. POLE DANCE

Toto cvičení se objevilo po celé zemi a zdá se, že tu už zůstane. Najdeš ho už skoro všude a je i pro začátečníky. U žen se závislostí na sexu působí dokonce jako lék. „Často ho doporučuji mým pacientkám jako domácí úkol,“ říká Brandon. Jen nečekej, že je to procházka růžovou zahradou. Zahrnuje několik hodin těžké práce a smyslných otoček s pozitivním účinkem.

Cvičení u tyče není vůbec jednoduché
Je to fascinující zážitek
zdroj: focustwincities.com

2. SALSA LEKCE

Je tu hit tanečního parketu pro zapálené salsistky. Při jedné lekci spálíš až 200 kalorií za půl hodiny. Nemusíš být profesionální tanečnice, žádný učený z nebe nespadl. Kde navíc zažiješ cvičení, na kterém si můžeš obléci koketní šaty a boty na vysokých podpatcích? Chceš-li pořádně rozohnit plamen, uchop svého partnera a vyrazte na salsa lekci pro páry. Studie ukazují, že partneři, kteří spolu zkouší nové věci, dělají pak i velké divy v posteli.

Oblékni se vyzývavě a tanči
Spálíš až 200 kalorií za půl hodiny
zdroj: vub.ac.be

3. STRIP AEROBIC

Nemusíš vypadat jako Carmen Electra, abys vyzkoušela toto cvičení. A neboj se, nejde o odhazování šatů. Jde o vyšší třídu aerobicu se sexuálním podtextem, při kterém se při tanci svůdně vlníš. Pokud tomu chceš dodat šťávu, pořiď si domů její DVD, nauč se choreografii a odhoď své oblečení.

Každá žena je krásná
Stačí se jen svůdně vlnit do rytmu hudby
zdroj: health.com

4. CVIČENÍ SE ŽIDLÍ

Cvičení se židlí můžeš cvičit podle DVD i večer při televizních reklamách. Otáčení se a vrtění na židli je velmi povzbuzující a výsledkem jsou pevné břišní svaly, nohy a zadek. „Svým pacientům říkám, že tyto dovednosti mohou praktikovat i v soukromí na partnerovi,“ říká Brandon, autorka monografie: The Untold Story.

Seď na židli a spaluj kalorie
Posaď se na partnera a cvič na něm
zdroj: tipsortapsatl.wordpress.com

5. BŘIŠNÍ TANCE

Zpráva ze Středního východu říká, abys milovala svoje tělo takové, jaké je. Obleč si penízkový šátek a třep se do příjemné arabské hudby. Některá střediska nabízejí kurzy, na kterých můžeš spálit až 350 kalorií za hodinu. „Pro někoho, komu nepřirostlo k srdci svíjení se kolem tyče, může být tato varianta sexy cvičení pohodlnější,“ říká Brandon.

Penízkový šátek sluší každému
Hezky cinká a roztančí tě
zdroj: unitedmask.com

6. NAHÁ JÓGA

Ne každý se usměje nad myšlenkou, že by měl cvičit před více lidmi v sále nahý. A přitom se nahá jóga objevila už po celé zemi. Milovníci jógy říkají, že tento druh je více relaxační a uklidňující. „Čím víc se budeš zabývat nahotou, tím víc budeš toužit po sexu,“ říká Brandon. „Sexy cvičení má pozitivní očekávání a pomůže ti více se vcítit do tvého těla.“ A navíc nahá jóga i jóga s oblečením ti pomůžou posílit pánevní svaly pro hlubší a lepší orgasmy.

Nestyď se a uvolni se
Zkus si jí nejdřív zacvičit doma
zdroj: decidetostayfit.com

7. ZUMBA

V doslovném překladu „rychle se pohybovat“. Tento kolumbijský tanec strhl skupinové šílenství napříč šesti kontinenty. Jde o mix tradičních aerobních pohybů s bušením srdce, natřásání boků při latinskoamerických tancích a šokujícího hiphopu. „Pro ženy je to velmi příznivé,“ říká Brandon.

Rozpruď svůj metabolismus na Zumbě
Odreaguj se a dobij si baterky
zdroj: zumbafitnessbarcelona.com

8. BOLLYWOODSKÉ TANCE

Indka inspirovala bollywoodskými tanci k sexy prožitku. Za půl hodiny spálíš asi 200 kalorií a mnoho tanců vypráví příběhy o romantice a ztracených láskách. Pokud ve tvém okolí tyto nebo podobné tance nejsou, nezoufej. Můžeš si je totiž pořídit domů na DVD.

Zajdi si na tyto tance a zaposlouchej se do příběhu
Spal až 200 kalorií za půl hodiny
zdroj: tlh.co.uk

9. LETECKÉ AKROBACIE

Zkus být na chvilku cirkusovou akrobatkou s pomalými pohyby. Bude ti trvat nějakou dobu, než se to naučíš, ale protahování a posilování na roli tkaniny visící od stropu vzdorující gravitaci ti určitě vyrazí dech. Některá soukromá studia nabízejí různé typy antigravitačních pohybů včetně jógy ve vzduchu.

Staň se na chvíli cirkusovou akrobatkou
Zalétej si ve vzduchu
zdroj: health.com

10. OBRUČ HULA HOOP

Tento sport není jen pro děti! Zatímco jde o super zábavu, tvoje tělo se bude tvarovat. Jakmile zjistíš jak na to, můžeš kombinovat zábavné pohyby. Při třicetiminutovém cvičení spálíš až 250 kalorií. Určitě si brzy všimneš výsledků při pohledu do zrcadla. „Image našeho těla ovlivňuje náš pocit a díky tomu se více zajímáme o fyzické a smyslové aktivity,“ říká Brandon.

Zahraj si na malou holku
Spal až 250 kalorií za půl hodiny
zdroj: heureka.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kamoska

    Děkuji za upozornění, opraveno :-) .

  • lal

    není Brandon spíš autorkou monografie než monogamie? :D