Jistě víš, kolik wellness procedur je v dnešní době k mání a možná už některé i důvěrně znáš. Slyšela jsi ale někdy třeba o hadí masáži? Že ne? Pak to můžeš napravit právě teď.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Masáže a další různé procedury jsou pro naše zdraví a mysl prospěšné a každá z nás si čas od času nějakou masáž, ať už třeba doma, dopřejeme. Je to neopakovatelný zážitek, který nás zahřeje a potěší naši duši. Medové a čokoládové masáže, masáže lávovými kameny a žádané shiatsu pro nás už ale nejsou žádnou novinkou. Pojďme se proto podívat na 10 netradičních wellness procedur v zahraničí, které někdy zacházejí až do šokujících extrémů.

1. Hadí masáž pro nebojácné

Při této masáži ležíš na masážním stole, a zatímco se ti masér věnuje, po těle ti leze 6 hadů od užovek až po korálovky. Doteky hadů mají prý terapeutický efekt. Je to vážně zážitek, když ti po nahém těle klouže tolik plazů. Provádí ji v severní Izraeli.

Nech se hýčkat kůží hada
Ssss, chceššš massážž…
zdroj: avaxnews.com

2. Rybí pedikúra

Tato masáž je vhodná pro lidi s lupénkou nebo jinými kožními nemocemi. Rybky vylučují z tlamiček sekret s hojivými účinky. Desítky drobných ryb ti jemným štípáním vyhladí odumřelou kůži na nohou. Dělají jí v Anglii a dokonce i pod názvem Garra Rufa u nás.

Nech si vyléčit nohy rybami
Budeš je mít hebké jako po pedikúře
zdroj: Mizu Spa

3. Taiz Sensorium židle

Položíš se s nataženými dlaněmi na vyhřívané lněné polštáře a budeš si vychutnávat zvukové vibrace cinkající do tvého těla pomocí dřevěných koulí. V kombinaci aromaterapie a hudby se úplně zasníš. Provádí ji v Arizoně.

Uveleb se ve vyhřívaných polštářích
Poslouchej cinkání a odpočívej
zdroj: Miraval 2012

4. Dvacetiruká masáž

Po celou dobu se ti bude věnovat deset terapeutů najednou. Tato masáž začíná půlhodinou ve vodoléčbě, pak následuje půlhodinová terapie nohou. Nakonec je namasírován zbytek těla. Je to nevšední zážitek, který zažiješ na Hawaii.

Už na tebe sahalo 20 rukou najednou?
Vyzkoušej to, je to zážitek
zdroj: Spa Grande at Grand Wailea

5. Slepá masáž

Nevídaný zážitek tě čeká v černém pokoji bez světel s nevidomým masérem. Říká se, že mají vysoce vyvinutý smysl pro dotek. Při příjemné hudbě s provoněnou místností budeš odpočívat. Navštiv ji při prohlídce Paříže.

Konečně se nemusíš stydět
Klidně si na chvilku zdřímni
zdroj: Dans le Noir le Spa

6. Manaka Taping

Terapeut ti bude jemným tlakem zatloukat dřevěným kladívkem do těla kolík. Vypadá to děsivě, ale nebolí to. Jde o jakousi takovou akupunkturu bez jehel. Provádějí ji pouze v Texasu.

Akupunktura bez jehliček
Nebolí a uleví ti
zdroj: Lake Austin Spa Resort

7. Vinné lázně

Červené víno teče z fontány ve tvaru lahve vína. Říká se, že tě omladí a zkrášlí ti pokožku. Dokonce dostaneš i skleničku na přípitek. Bohužel jsou tyto dokonalé lázně pouze v Japonsku.

Tak co tomu říkáte, vinaři?
Já bych to chtěla rozhodně vyzkoušet
zdroj: Hakone Kowakien Yunessun Spa Resort

8. Pokoj lůna

Luxusní lázně na Kanárských ostrovech nabízí mírně osvětlenou místnost, ve které máš zavzpomínat na chvíle strávené v maminčině děloze. Proto ležíš na vodních postelích s krvavě červenými přehozy a růžovočervené koberce na podlaze se pod tebou točí.

Trochu zvláštní, že?
Zajímalo by mě, jestli to vyzkouší i muž
zdroj: Corallium Spa Costa Meloneras

9. Termální lázně v Berlíně

Tyto lázně nabízejí obří, vyhřívaný bazén se slanou vodou pod vznešenou kupolí. Zrelaxuj se v bazénu s podvodní hudbou a barevným osvětlením. Jsou otevřeny až do ranních hodin a mají bar s živou hudbou.

Zaplavej si v barvičkách
Zaposlouchej se do hudby a relaxuj
zdroj: gogobot.com

10. Arktický pokoj

Chceš zažít relax ve voňavé místnosti o 55 stupních, kde malé ledové krystalky spadají od stropu? Vyhřívaná lavice a podlaha tě zahřejí a led tě zároveň ochladí. To láká i mě. Bohužel se ale musíš vydat až do vzdáleného Las Vegas.

Teplo a led dohromady je úžasný relax
Hned bych se tam vypravila
zdroj: Qua Baths & Spa

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář