Mnohé z nás investují spoustu peněz a sil do péče o pleť, otázkou je, zda takovou péči věnujeme i našim vlasům. Naše vlasy jsou denně vystavovány nepříznivým vlivům, které je oslabují. Víš kterým?

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Představím ti zlozvyky, kterými ať už vědomě nebo nechtěně, ovlivňuješ zdraví svých vlasů. Čím dříve si uvědomíš své chyby, tím rychleji můžeš sjednat nápravu a užívat si zdravou, lesklou a hustou hřívu.

Ničení vlasů

Česání mokrých vlasů

Mokré vlasy jsou výrazně slabší a kartáčování v tomto zranitelném stavu vede ke zvýšenému poškození. Tento zlozvyk má horší následky než spaní s vlhkou hlavou. Pokud si však tento rituál nemůžeš odepřít, sáhni po hřebenu se zuby daleko od sebe, nebo vlasy odděl pomocí pročesání prsty.

Těsné účesy

Pokud jsi sportovní typ a jednou týdně si sčešeš vlasy do culíku, nic se nestane. Pravidelné svazování vlasů gumičkou a vytváření těsného účesu stále na stejném místě však může narušit jejich strukturu a způsobit jejich lámání. Doporučuji používat speciální plastové gumičky, které vlasy nezlámou a také speciální hřebeny, které vlasy nezacuchají, nezelektrizují a zabraňují třepení vlasů.

Žehlení

I když některým z nás nenadělila příroda lesklé a rovné vlasy, přeměna kudrnatých na rovné, může přinášet oběti. Časté žehlení vlasy vysuší, stávají se extrémně lámavé a nezdravé. Vlasy v tomto stavu jsou více náchylné k poškození způsobené jinými faktory.

Teplá voda

Teplá voda je škodlivá nejen pro tvé vlasy, ale také pro pokožku. Teplou vodou smyješ z vlasů přírodní oleje a způsobíš jejich předčasné vyblednutí. Mýtem je, že ženy si oplachují vlasy vodou ledovou, která se uzavře ve vlasech a ty jsou pak více hydratované. Pravdou však je, že po použití vlažné vody, jsou vlasy viditelně jemnější.

Trvalá

Hlavní chemikálie používaná při vytváření permanentních vln uvolňuje vazby mezi molekulami vlasu. Ondulace je považována za jeden ze šetrnějších zásahů, pokud jsou však vlasy před aplikaci naprosto zdravé. Stupeň ohrožení 3 z 10.

Dočasné barvení vlasů

Na závěr mám pro tebe aktivitu, která je náhradou skutečného barvení a je nejšetrnější k tvým vlasům. Jedná se o barvení pomocí šampónu nebo přelivů. Tyto produkty neobsahují chemické látky, které by pronikly do vlasu, narušily jejich strukturu a zničily přirozenou pigmentaci.

Vhodná a vyživující péče

Mnoho ze zmíněných zlozvyků tvoří nejhorší kombinaci s pravidelným fénováním, barvením nebo se stylingovými úpravami. Potenciál pro poškození také závisí na vrozených vlastnostech. Lidé s kudrnatými, jemnými, barvenými, chemicky ošetřenými nebo s hrubými vlasy jsou extra náchylní k porušení vlasů, proto je nutno u těchto typů zvolit vhodnou a vyživující péči.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář