Taky každý den vstáváš s vrabčím hnízdem na hlavě a do školy můžeš jít až po nelítostném zkrocení té neidentifikovatelné věci, která se v noci stala z tvých vlasů? Pojď se podívat, jak na to jednoduše.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Zkroť konečně neposedné vlasy - stylově!

Vlasy jako ze žurnálu

Při sledování Na vlásku si jistě nejedna z nás povzdechla, že by také chtěla mít tak krásné, dlouhé a pevné vlasy, jako má Locika. Vzpomínáš si ale také, jak dlouho si je česala? Jak se o ně musela starat? K tomu stačí i krátké vlasy, aby bylo na starosti zaděláno. Každý den je boj už je jenom učesat do vzhlednějšího stavu a co teprve se rozhodnout, jaký účes si udělat? Nemůžeš přeci chodit pořád jen s obyčejným culíkem. To chce změnu – a nejlépe takovou, na kterou nebude potřeba tuny laku na vlasy.

Holka copatá

Ačkoliv se copánky a copy mohou zdát staromódní, opak je pravdou. Nyní všechny možné tvary a úpravy copů přicházejí zpátky do módy, a stejně tak i drdoly. Mají nespornou výhodu, že i když máš vlasy mírně mastné, ve spletených vlasech se to skryje, a v případě větru ti vlasy nebudou lítat do obličeje. Copy jsou moderní stejně jako dříve, a tak bys neměla zůstávat pozadu a zopakovat si, jak se pletou. Ponechme stranou klasický cop, který umí každá z nás, a přesuneme se na zajímavější provedení.

Francie na dosah ruky

Od klasického copu je to jenom krůček k pravému francouzskému copu, který si určitě zvládneš uplést i sama. Celkem výstižné jméno ti pomůže původ tohoto účesu lokalizovat do Francie. Od ostatních spletených copů se odlišuje tím, že se neustále přidávají další prameny vlasů. Existuje mnoho různých provedení, ale ty se nejdříve podívej na tu základní, abys měla z čeho vycházet, až se rozhodneš více experimentovat. Videonávod na francouzský cop ti ukáže, jak na to. Sama zjistíš, že se jedná o velmi elegantní a docela rychlé řešení.

Drdol na pohodu

Pokud se ti nechce vymýšlet nějaké složitosti a jednoduše chceš něco ležérního do školy, vyzkoušej snadný drdol, který si můžeš doupravit podle sebe. Záleží jen na tobě, pokud máš větší smysl pro symetrii a zvládneš drdol umístit přesně na prostředek hlavy, nebo jestli dáš přednost pohodovějšímu provedení na straně hlavy. Drdol je tvořen jen provlékáním vlasů culíkem, který si uděláš a zbytek vlasů potom ukryješ. Samozřejmě čím delší vlasy, tím lepší. Podívej se sem, kde fotku za fotkou najdeš návod na ležérní provlékaný drdol, který se hodí klidně i pro každodenní nošení.

Ryba nejen na talíři

Velmi oblíbený a také velmi jednoduchý je následující rybí cop. Jedná se o elegantní spletení vlasů, které se dá sladit naprosto s čímkoliv. Na první pohled by se mohlo zdát, že udělat tento cop bude těžké, ale naopak je to velmi snadné. Nepotřebuješ pro to nic speciálního – v podstatě se to moc neliší od pletení klasického copu, akorát zde musíš počítat s delším pletením, protože je potřeba brát menší pramínky, aby cop vynikl. Koukni na tento fotonávod na rybí cop a nauč se s pramínky správně pracovat. Jakmile to jednou dostaneš do ruky, půjde pak již vše docela rychle.

Jako princezna

Blíží se plesová sezóna a v té se určitě neobejdeš bez nějakých těch vlnek. S žehličkou by to mělo být snadné, ale i tak jsou tu mnohé z nás, které pořádně neví, jak na to, ale bojí se to přiznat. Není nic jednoduššího, než se podívat na nějaké zkušené návody, které ti řeknou, jak správně s žehličkou pracovat, aby ti potom v ruce nezůstal upálený pramen vlasů. Koukni na fotonávod představující vlny s žehličkou a všechno bude v pohodě. U tohoto postupu také pochopitelně záleží na samotné žehličce, úplně levná není pro dělání vln vhodná.

Vlasy – pozor, nástup!

Dnes je mnohem modernější chodit na hlavě s nějakým účesem, namísto rozpuštěných vlasů jako divoženka. Tajemství těch nádherných drdolů a copů je stejné – jsou velmi jednoduché, ale umí se tvářit, jakože daly hodiny práce. Nauč se tento trik i ty.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Eva Krejčová

    Nákup bot s vysokými podpatky má vždycky efekty, které se blíží zázrakům: ženy náhle vytahují ze skříně rok starý kostýmek a připadají si o poznání více sexy. http://magazin.svetbot.cz/34-proc-jsou-zeny-posedle-vysokymi-podpatky.xhtml První důvod, proč ženy rády nakupují boty na podpatku, je v podstatě čistou chemií: při jakémkoliv nakupování se vám do mozku vylije určité množství dopaminu, hormonu dobré nálady.