Pokud se snažíš sledovat nové trendy v barvách vlasů, tak ti jistě neuniklo, že pro letošek jsou jedničkou ombre vlasy neboli vlasy ve dvojím tónu. Tento trend si získal nebývalý úspěch. Proto spoustu žen i nadále přichází do kadeřnictví, kde žádají barvu vlasů právě v ombre stylu. Mimo to se objevuje i spoustu tipů a triků jak si ombre vlasy vytvořit podomácku. Dalším důkazem, že jsou ombre vlasy natolik populární, jsou i samotné celebrity, o čemž ses ostatně mohla již přesvědčit. Pokud ale přesně nevíš, co si pod slovem ombre představit a chtěla bys vědět, jak na ně, pak se podívej na přichystaný článek věnovaný ombre vlasům.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Jestli tě trend ombre vlasů uchvátil, budeš se jistě zajímat jak ho provést podomácku.

Jestli tě trend ombre vlasů uchvátil, budeš se jistě zajímat jak ho provést podomácku.

Hodně podobné odrostům

Ombre vlasy se v podstatě dají přirovnat právě k odrostům, za které mimochodem ještě před nějakou dobou byla řada žen kritizována. Hollywoodské hvězdy ale na problémy s odrosty vyzrály. Dodaly jim vkusnější formu a udělaly z nich hit, kterému už mnoho žen podlehlo. Ombre vlasy se dají trefně nazvat jako vlasy ve dvojím tónu, kde vrchní část vlasů je tmavší a konečky světlejší nebo přesně naopak. Jde ale o to, aby ombre vlasy vypadaly co nejpřirozeněji. Tedy aby na nich nebyl tak ostrý přechod barev, ale spíš pozvolný, který nebude tak do očí bijící.

Ombre vlasy si vykouzlíš i sama

Jestli tě trend ombre vlasů uchvátil, budeš se jistě zajímat jak ho provést podomácku. Jasně, v kadeřnickém salónu je to pohodlnější, ale pokud si ráda s vlasy pohraješ a jsi šikovná, nebude pro tebe problém vykouzlit si ombre vlasy sama. Postupovat můžeš dvěma způsoby. Dejme tomu, že jsi blondýnka a ráda by sis vrchní část vlasů ztmavila s tím, že konečky zůstanou blonďaté. Jak tedy na to? Pečlivě si pročeš vlasy a pak pramínek po pramínku, které mají zůstat blond, zakryj alobalem. To, jakou budou mít neobarvené konečky délku, záleží čistě na tobě. Pak si připrav barvu, kterou chceš obarvit vrchní část vlasů a zahaj barvení. O délce působení barvy a dalších podrobnostech se dočteš v přiloženém návodu. Až uplyne ta očekávaná doba, spláchni z vlasů to nejhorší a až pak sundej alobaly z konečků. Pak už si vlasy uprav podle svého a pochval se, jak bravurně jsi ombre styl zvládla. Jeden postup máme za sebou a teď přejdeme k tomu druhému.

Druhá varianta je jednodušší

Přesně tak, tato varianta je sice snazší, ale ovšem záleží na tom, jaká ti bude vyhovovat víc. Opět dejme tomu, že jsi tmavovlasá a tentokrát by sis ráda zesvětlila konečky. Opět začneš důkladným pročesáním. Vlasy si zepředu svaž do culíku, aby se ti lépe odbarvovaly. Namíchej si zesvětlovač a začni konečky obarvovat, ale co nejdůkladněji, aby závěrečný vzhled byl přirozený. Pak už jen počkej a poté konečky pořádně omyj. Opět si vlasy uprav dle svého uvážení a poklepej si na ramena, jaká jsi šikulka. Jestli je pro tebe tenhle postup málo, podívej se na video, ve kterém popsaný postup uvidíš na vlastní oči.

A ještě malý přídavek, pokud chceš ombre styl vyzkoušet na clip-in vlasech.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář