Chce se ti nakupovat, máš ale málo místa ve skříni a nové věci není kam dát? H&M ti přináší řešení!

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Co si budem povídat, ve Spojených Státech tohle funguje už od začátku roku s tím, že když přineseš do H&M staré oblečení, dostaneš slevovou poukázku na jeden oděv z kolekce H&M Conscious. Toho sis mohla všimnout, pokud na YouTube sleduješ Michelle Phan, která ve spolupráci s H&M vytvořila video o tom, jak si „recyklovat“ šatník.

Ekologicky vytvořené oblečení

H&M se snaží být co nejekologičtější. Když jdeš nakupovat do H&M, dívej se na cedulky na oblečení. Pokud je visačka na oblečení zelená, nebo pokud jde o oblečení z kolekce H&M Conscious, víš, že je oblečení vytvořeno z ekologických materiálů (které, nutno podotknout, jsou fakt příjemné na nošení) a v lepším prostředí. Taky výtěžek z prodeje tohoto oblečení, a oblečení, které „zrecykluješ“ v kterékoli prodejně H&M, jdou na charitu. A to je hezké, nemyslíš?

A tím se dostáváme k pointě – od 24. července 2013 nemusíš s oblečením chodit jen do vybraných obchodů: sběrná místa najdeš v každé prodejně H&M v České Republice i na Slovensku a za každou tašku přineseného oblečení jakékoliv značky a jakékoliv velikosti dostaneš šest měsíců platný slevový voucher. V Čechách je to 30 korun sleva na každý nákup nad 300 korun, což je sice na procenta míň, než třeba v USA (sleva 15% na tebou vybraný produkt z kolekce Conscious), ale co si budeme povídat, přeci jen tady je taky míň lidí.

Recyklujeme, recyklujeme, recyklujeme…

recyklační večírek H&M
Na recyklačním večírku v H&M showroomu sis mohla kreativně přetvořit své staré věci.
zdroj: embloggers.blog.cz

K příležitosti uvedení možnosti v H&M vrátit a tím pádem recyklovat staré oblečení, se v českém i slovenském showroomu uskutečnil „recyklační večírek“, kde si vybraní bloggeři a novináři pod vedením Jakuba Polanky a šikovné paní krejčové mohli upravit a kreativně přetvořit svoje staré oblečení – paní krejčová byla moc ochotná pomoci těm, kdo to třeba neumí se šicím strojem, a většina bloggerů odcházela s originálními kousky oblečení nebo doplňků.

Sběrné místo v H&M
V každé prodejně H&M v České i Slovenské republice můžeš od 24.července 2013 najít takovýto „box“, do kterého můžeš dát své staré oblečení výměnou za slevový voucher.
zdroj: fashionbook.cz

Na večírku byly taky představeny zajímavé statistiky – jeden kilogram odevzdaného a znovuzpracovaného oblečení ušetří skoro 4 kila emisí oxidu uhličitého, přes šest tisíc (!) litrů vody a skoro půl kila hnojiva. Tak mám pocit, že žijeme v ekologicky uvědomělejším světě, a to je krásný pocit. ☺

Co ty? Budeš recyklovat spolu s H&M a chránit naši planetu?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář