Akné je samo o sobě velmi nepříjemné. Mnoho pupínků, zarudnutá pleť a další starosti, které jsou u akné typické, jsou noční můrou mnohých žen. V momentě kdy se akné uklidní se zdá, že je skoro vyhráno. Ovšem jizvičky, které po akné zůstaly, jsou další nepříjemnou etapou, která může ztrpčovat život.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Akné je samo o sobě velmi nepříjemné. Mnoho pupínků, zarudnutá pleť a další starosti, které jsou u akné typické, jsou noční můrou mnohých žen. V momentě kdy se akné uklidní se zdá, že je skoro vyhráno. Ovšem jizvičky, které po akné zůstaly, jsou další nepříjemnou etapou, která může ztrpčovat život. Patříš právě ty do skupiny lidí s aknózní pletí a trápí tě zasažená pleť jizvičkami? Začti se proto do článku, ve kterém budeme řešit likvidaci jizviček po akné.

Pupínky mohou na pleti zanechat neplechu v podobě nevzhledných jizviček. Víš, jak se jich zbavit?

Pupínky mohou na pleti zanechat neplechu v podobě nevzhledných jizviček. Víš, jak se jich zbavit?

Jak jizvičkám předejít?

Jizvičky po akné jsou nejčastějším důsledkem neodborného zásahu do aknózní pleti. Největším strašákem je vymačkávání pupínků, po kterém jizvičky většinou zůstávají. Svou pleť bys proto měla pravidelně čistit a při její péči mít vždy umyté ruce. Na aknózní pleť se rozhodně vyplatí návštěva odborníka, který se o tvou pleť nejen postará, ale zároveň ti poradí, jak správně o ni pečovat. Někdy ale ani odborná péče a důkladné čistění pleti nezabrání tomu, že se jizvičky objeví. Tento případ je pak typický pro těžší formy akné.

Začni s léčbou jizviček včas

Pokud se jizvičky po akné na tvé pleti objeví, začni je řešit včas. Čím déle bys odkládala likvidaci jizviček, tím horší by byly výsledky v léčbě. Léčba starších jizviček je totiž komplikovanější, než léčba těch čerstvých. Měj ale na paměti, že pokud je kůže už jednou poškozená, nikdy jí zcela nespravíš. Jizvičky sice vyblednou, zmenší se, zjemní se a nebudou už tak viditelné, přesto na tvé pleti budou. Boj s jizvičkami ale určitě nevzdávej a snaž se dělat maximum pro to, aby došlo k jejich zlepšení. A jak s nimi tedy bojovat?

Silikon dosahuje dobrých výsledků

Existuje několik přípravků na bázi silikonu, které jizvičky zjemní a celkem vyhladí. K dostání jsou ve formě gelů, náplastí či tyčinek. Seženeš je prakticky ve kterékoliv internetové i kamenné lékárně.

Pomoz jizvičkám přírodně

Ve světě přírody nalezneš několik surovin, které mají na jizvičky kladný vliv. Jizvičkám dobře pomáhají různé druhy přírodních olejů – šípkový, jitrocelový, mandlový, kokosový, ricinový olej a další. Je ale potřebné aplikovat je pravidelně a delší dobu, aby se účinky skutečně dostavily. Výborným pomocníkem je i cibule, která je svými účinky na jizvy proslulá. Pokud chceš své pleti prospět, bude pro tebe ideální maska právě z cibule a ovesných vloček. Dále dobře zabírá i vitamín E a to v tabletkách nebo ve formě oleje. Zlepšení jizev můžeš docílit i použitím aloe vera, olivového oleje, citrónu, česneku, zeleného čaje, santalové pasty či oleje, medu a dalších.

Vyzkoušej krémy a účinné procedury

Na trhu je k mání spousta krémů, jež pomáhají s bojem proti jizvičkám. Proto pokud zatím vše selhalo, není na škodu zkusit právě je, nebo vyzkoušet i bělící krém na jizvy, díky kterému jizvy splynou s barvou pokožky. Jestli ale chceš na jizvičky po akné vytasit jiné zbraně ve formě procedur, můžeš vyzkoušet kupříkladu mikrodermabrazi, chemický peeling či laser. Vždy se však poraď, zda je určitá procedura pro tebe vhodná. Počítej však s tím, že po těchto zákrocích je pokožka zranitelnější, proto bude potřebovat tvou zvýšenou péči.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář