Zajímavé rysy, milý úsměv, příjemné chování a vysokou inteligenci – to všechno v sobě propojuje Olga Čečeleva, úspěšná modelka, kterou agent objevil na běžné brigádě.

avatar

Jana Maláková
Móda mě baví!

Olga Čečeleva

Kdo je Olga Čečeleva?

Olga se narodila v Kazachstánu, od šesti let žila v Praze, kterou nedávno vyměnila za Miláno. Její kořeny jsou ruské, řecké a polské, což se odráží na netypicky krásné tváři. Modeling si vybral ji, nikoli ona jeho. V tu chvíli se rozběhla kariéra, která Olze otevřela dveře do několika zemí a seznámila s řadou zajímavých lidí.

1) Oli, jak ses dostala k modelingu a kolik ti bylo let?

K modelingu jsem se dostala zcela náhodně. Začalo to tím, že jsem si ve školní laboratoři rozbila mobilní telefon. Proto jsem vzala první brigádu, která byla po ruce. Šlo o prezentací náplastí. Tam si mě všiml agent, který spolupracoval s agenturami po celém světě. Zařídil mi focení, poslal fotografie do milánské agentury, a hned o prázdninách jsem odcestovala. Tenkrát mi bylo 18 let.

2) Které země či města jsi pracovně procestovala?

Pracovně jsem byla ve zmíněném Miláně, Tchaj-wanu a Istanbulu.

3) Jistě máš spoustu zážitků, které se s cestováním a modelingem vážou. Vyber jeden a prozraď nám ho.

Zážitků mám spoustu, dalo by se toho napsat hodně. Zajímavé bylo seznámení se s přítelem na moři, které bylo po dvou dnech mé první cesty do Milána. Bylo to dobře načasované. Tenkrát mi připadal život v Miláně nepředstavitelný, ale po třech letech jsem to vzdala a převážnou část roku trávím tam. Zároveň si říkám, že jsem nemusela čekat tak dlouho.

4) Na kterou modelingovou zakázku nejraději vzpomínáš?

Docela ráda vzpomínám na natáčení videa pro ASUS na Tchaj-wanu, točilo se hodinu před půlnocí, s výbornou atmosférou, nejlepšími profesionály a spoustou dobrot. Samotné natáčení trvalo 30 minut a do apartmánu jsem se vracela přes můj oblíbený Raohe Street Night Market.

Olga Čečeleva

5) Ty jsi ale nezůstala jen u focení a předvádění, v oblasti modelingu máš také manažerské zkušenosti, o jakou práci šlo?

Jednalo se hlavně o uplatnění ruštiny, zajišťovala jsem překlady portálu do ruštiny a vytvoření reprezentativní databáze modelek. Tato práce ale vyžaduje čas a energii, což raději investuji jinam, jelikož si nepředstavuji svoji budoucnost v této branži.

6) Ale i tak ti je modeling někdy „malý“ a sem tam zavítáš také do herecké branže. Vím, že jsi hrála ve videoklipu, reklamě, a dokonce v seriálu Vyprávěj. Máš ambice stát se herečkou? A co v téhle oblasti plánuješ do budoucna?

Natáčení je zábavné a poznávám při něm zajímavé lidi. Nemám ambice stát se herečkou, pouze to považuji za netradiční práci. Takové nabídky považuji za příjemné zpestření, ale nic konkrétního v této oblasti neplánuji.

7) Co bys poradila mladým dívkám, co se také chtějí stát modelkami? Existují nějaké předpoklady, které musejí splňovat, nebo znalosti, které by měly mít?

Myslím, že by měly splňovat základní požadavky, jako je výška od 175 cm do 181 cm (i když někde se toleruje i 172 cm), parametry by se měly blížit 90 – 60 – 90, v bocích klidně i méně. Také by měly být psychicky odolné a nutná je znalost jazyků. Zažila jsem agenturu, která musela po třech dnech poslat modelku domů do Brazílie, protože se zkrátka nemohli vzájemně domluvit. Také já jsem se s ní snažila dorozumět pomocí Google Translate. Bylo mi jí líto, ale nedalo se nic dělat.

8) Na mnohých cestách do zahraničí jsi byla sama, že? Nebyla někdy situace, kdy bys váhala, zda jsi třeba někomu nenaletěla a nebude po tobě chtít úplně jiné služby než modeling?

Zpočátku jsem vlastně před každou cestou do zahraničí cítila lehké napětí. Neměla jsem ponětí, do jakého prostředí se dostanu. Například jednou v Turecku, kam jsem se dostala po on-line domluvě, jsem narazila na poměrně nepříjemného majitele. Mimo jiné celkem majetný vlastník několika hotelů, jehož jednání bylo zcela nekorektní. Modelka, která odjížděla v den mého příjezdu, vyprávěla, že jí dokonce vyhrožoval zbraní. Vyhýbala jsem se mu a po večerech četla Bibli na uklidnění. Vlastně mě před ním varovala jedna agentura ze Slovenska, se kterou jsem den před mým odletem měla asi hodinový rozhovor po telefonu. Ale letenky už byly zařízené, takže jsem to zkusila. Jinak agentura fungovala bezproblémově a bylo spousta práce. Jiný příklad jsem slyšela od modelky z Itálie, která tvrdila, že bydlela ve vile majetného člověka, který byl rád, že měl doma tolik krásných modelek. To jsem naštěstí nezažila.

9) Jak se podle tebe mohou začínající modelky vyhnout takovým nepříjemným komplikacím?

Vyplatí se komunikovat s lidmi, kteří mají s danou agenturou zkušenost. Stává se, že mě oslovují modelky a ptají se na zkušenosti s agenturami, se kterými jsem spolupracovala. Také záleží na tom, z jaké rodiny modelka pochází. Některé modelky se bez problémů bavily například s výše zmíněným majitelem turecké agentury, smály se jeho neslušným vtipům a chodily spolu do klubů. Také některé ochotně vydělávají jako konzumentky (dívky, které dělají společnost hostům v barech a clubech – pozn. redakce). Tato práce je nabízena téměř všude a dá se tam slušně vydělat. Pro mě je to nepředstavitelné. Důležitá je podpora rodičů a jistý žebříček hodnot. Také pozor na fotografy oslovující na ulici. Snad každý druhý je falešný.

Olga Čečeleva

10) Žiješ teď trvale v Miláně. V čem je život tam jiný než v Čechách?

Nemohu si stěžovat. Líbí se mi architektura, počasí i kultura. Přítel je inteligentní a vzdělaný člověk, díky kterému poznávám pouze tu lepší stránku Milána. Je tam množství vynikajících restaurací a jezdí se tam za módou z celého světa. Výběr je zde opravdu pestrý. Také je mnohem dražší, při porovnání s Prahou.

11) Musíš být časově hodně vytížená a do toho studuješ na Karlově univerzitě. Jaký obor a proč sis ho zvolila?

Zvolila jsem si adiktologii, protože si myslím, že problematika závislostního chování je v dnešní době aktuální. Také přemýšlím o dalším oboru nebo o studiu v zahraničí. Zrovna jsem do Čech přiletěla na týden a budu se snažit skloubit studium s focením.

12) Obdivuji tě, že jsi šla studovat a nepropadla myšlence, že svět modelingu tě hravě uživí. Nenapadlo tě to někdy?

Děkuji, Jani. Není těžké této myšlence propadnout. Modelky často litují toho, že nestudovaly to, co chtěly. I když to může být náročné, je potřeba zůstávat nohama na zemi.

Děkuji za rozhovor

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář